Skocz do zawartości

Jaki przedwzm. domowy zagra tak jak Clarion DXZ958?


rob123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki przedwzmacniacz do zastosowan domowych zagra przynajmniej tak samo albo lepiej jak przedwzmacniacz w Clarionie DXZ958RMC? Lub jaka integra zagra tak jak Clarion DXZ958RMC + Sony Xes M1? Przedwzmacniacz osobny musi sie zgrac z Xes-em M1 nie wiem czy to jest powod kiepskiego grania z przedwzmacniaczem z Nad-a 352 (nie dopasowanie) czy poprostu przedw. jest kiepski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmiotem tego postu jest przedwzmacniacz lub integra, zrodlo juz jest i sie nie zmieni.

 

 

Wpis @dan124 zrozumialem idac jego tokiem... ze najlepszy bedzie boombox albo jakas inna magiczna skrzynka bo ma wszystko na jednej plytce ba nawet glosniki ma razem, czyli nie ma pierdol zbednych po drodze i dlatego prosilem o rozwiniecie mysli z ktora sie nie zgadzam. Jakos wiele firm stosuje rozne stopnie oddzielnie.

 

 

Z przedw. z Clariona mam wiecej "przestzreni" i pojawily sie instrumenty ktore albo nie byly slyszalne albo bardzo slabo gdy jako pre jest Nad.

 

NIe wiem jak jest przetwarzany sygnal, ale nie chcial bym koniecznie isc na studia elektroniczne co by poznac zasady urzadzen rtv to tak w skrocie zeby sie moc cieszyc muzyka.

 

Zadalem pytanie liczac, ze ktos sluchal rozne rzeczy robil porownania i cos interesujacego napisze. Zeby sammemu przetestowac rozne rozwiazania to pewnie bardzo duzo czasu potzreba i sporo gotowki i nie wiadomo czy da sie to odsprzedac jak nie sprawdzi sie u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NIe wiem jak jest przetwarzany sygnal, ale nie chcial bym koniecznie isc na studia elektroniczne co by poznac zasady urzadzen rtv to tak w skrocie zeby sie moc cieszyc muzyka.

 

Zadalem pytanie liczac, ze ktos sluchal rozne rzeczy robil porownania i cos interesujacego napisze. Zeby sammemu przetestowac rozne rozwiazania to pewnie bardzo duzo czasu potzreba i sporo gotowki i nie wiadomo czy da sie to odsprzedac jak nie sprawdzi sie u mnie.

 

 

Niestety nie wszystko jest tak proste , jak to sobie wyobrażamy.

Przetwarzanie liniowe to wzmocnienie sygnału , ale bez ingerencji w wypadkową charakterystykę sygnału .

Czy masz pewność , ze sygnał nie ulega korekcji ( podbiciu ) w jakimś zakresie pasma.

Na jakie kolumny trafia ten sygnał ( wielkość , rodzaj ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wszystko jest tak proste , jak to sobie wyobrażamy.

 

Wiem, ze nie jest proste a jeszcze zastosowanie koncowki mocy z CA w HA pewnie jeszcze rzadsze.

Przetwarzanie liniowe to wzmocnienie sygnału , ale bez ingerencji w wypadkową charakterystykę sygnału .

Czy masz pewność , ze sygnał nie ulega korekcji ( podbiciu ) w jakimś zakresie pasma.

 

Nie wiem tego, dlatego liczylem na jakies podpowiedzi;)

 

Na jakie kolumny trafia ten sygnał ( wielkość , rodzaj ).

3WClassic stendy metalowe , kolumna ze stendem to cos kolo 45-50kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, ze nie jest proste a jeszcze zastosowanie koncowki mocy z CA w HA pewnie jeszcze rzadsze.

Nie widze problemu , wzmacniacz mocy jest najbardziej liniowym elementem toru audio .

 

Nie wiem tego, dlatego liczylem na jakies podpowiedzi;)

Ale skąd my mamy wiedzieć jak Ty masz ustawione to radio.

 

3WClassic stendy metalowe , kolumna ze stendem to cos kolo 45-50kg

Czyli duża kolumna , czy potrafisz określić który zakres pasma zdaje się być podany "lepiej " niz w Nadzie , bo opis , ze pojawia się więcej instrumentów nic do sprawy nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie widze problemu , wzmacniacz mocy jest najbardziej liniowym elementem toru audio .

 

Zapewne malo osob testowalo wzm. CA w domu a pewnie jeszzce mniej korzysta w domowych warunkach, o to mi chodzilo .

Ale skąd my mamy wiedzieć jak Ty masz ustawione to radio.

 

Radio "ma " ustawienia fabryczna takie jak sa po pierwszym podlaczeniu do zas. System "normal", korektor wylaczony wszystkie poprawicze wylaczone, czulosc Aux, sredni poziom.

 

Czyli duża kolumna , czy potrafisz określić który zakres pasma zdaje się być podany "lepiej " niz w Nadzie , bo opis , ze pojawia się więcej instrumentów nic do sprawy nie wnosi.

 

Z Clariona lepsze sa srdnie tony i moze fundament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapewne malo osob testowalo wzm. CA w domu a pewnie jeszzce mniej korzysta w domowych warunkach, o to mi chodzilo .

A co tu jest do testowania

 

Radio "ma " ustawienia fabryczna takie jak sa po pierwszym podlaczeniu do zas. System "normal", korektor wylaczony wszystkie poprawicze wylaczone, czulosc Aux, sredni poziom.

Z Clariona lepsze sa srdnie tony i moze fundament.

 

Brzmienie Clarionów najczęsciej jest obfitsze w rejonie basu średniego i raczej odrobinę wycofane w średnicy w stosunku do innych.

Trudno jednoznacznie określić na ile ten profil jest wymuszony wykonaniem , a na ile wprowadzeniem celowej korekty , ale taka tez występuje w niektórych wyrobach Clariona.

Przypnij inny kontroler HA zobaczysz co się zmieni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest do testowania

 

To ze jezeli ktos sluchal we wlasnym systemie domowym Xes-a i wie jak gra i porownal z jakas integra albo podlacza jakis przedwzmacniacz w tym samym systemie to potrafi cos napisac. Czy sluchal u siebie 958+xes to wie jak to gra i moze wie jak porownywalnie lub lepiej zagra sprzet HA, ktory posiada albo sluchal we wlasnym systemie.

 

Moje zdanie jest takie , ze brzmienie jest wynikiem jakiegoś rodzaju korekcji , byc mozSkoro już z czegoś się tłumaczysz to powiedz jak było.

 

Ale ja caly czas pisze, ze nie bardzo mnie interesuje jak powstaje sygnal i jak jest obrabiany i odtwarzany, tylko jakie konkretne urzadzenie zagra podobnie zebym mogl zawezic obszar poszukiwan, napiszesz ze sluchales i u Ciebie X zagral podobnie to juz mam jakis konkret moge potem "X" podlaczyc u mnie ("teoretycznie") i juz sprawdze czy mnie pasuje czy nie.

Żeby znów nie było że po łebkach wszyscy wiedzą. nie masz do niej dostępu.

 

tego nie rozumiem

 

Brzmienie Clarionów najczęsciej jest obfitsze w rejonie basu średniego , trudno jednoznacznie określić na ile ten profil jest wymuszony wykonaniem , a na ile wprowadzeniem celowej korekty , ale taka tez występuje w wyrobach Clariona.

 

W jakich firm, sprzecie domowym wystepuje podobne brzmienie?

Przypnij inny kontroler HA zobaczysz co się zmieni .

 

No dobrze, ale ja podpialem 958 i to mi odpowiada i takiego dzwieku szukam w urzadzeniu HA. Nie szukam innych lepszych pre. wystarczy mi jak gra przynajmniej jak 958 jako pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No dobrze, ale ja podpialem 958 i to mi odpowiada i takiego dzwieku szukam w urzadzeniu HA. Nie szukam innych lepszych pre. wystarczy mi jak gra przynajmniej jak 958 jako pre.

To w zasadzie zamyka temat , można jedynie pozazdrościć ze tak tanim kosztem osiągnąłeś satysfakcję.

 

Ale ja caly czas pisze, ze nie bardzo mnie interesuje jak powstaje sygnal i jak jest obrabiany i odtwarzany, tylko jakie konkretne urzadzenie zagra podobnie zebym mogl zawezic obszar poszukiwan, napiszesz ze sluchales i u Ciebie X zagral podobnie to juz mam jakis konkret moge potem "X" podlaczyc u mnie ("teoretycznie") i juz sprawdze czy mnie pasuje czy nie.

 

To kolejny raz pisze , takiego rodzaju brzmienia jak z korekcja nie spotkasz , bo jest to celowo wprowadzony element który odkasztalca wypadkowa charakterystykę .

Gdy chodzi o zmiękczenie i ocieplenie dzwięku , czegoś podobnego mozna poszukac w lampowych integrach . To oczywiście moja subiektywna opinia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie zamyka temat , można jedynie pozazdrościć ze tak tanim kosztem osiągnąłeś satysfakcję.

 

Satysfakcja jest pewnym kompromisem za dobrze tez nie moze byc. Zamyka i nie bo ciagle sie krecimy w kolo. 958 idzie do samochodu gra w domu tylko chwilowo. Z racji tego ze nie mialem mozliwsci montazu w samochodzie to podlaczylem w domu i stad post.

To kolejny raz pisze , takiego rodzaju brzmienia jak z korekcja nie spotkasz , bo jest to celowo wprowadzony element który odkasztalca wypadkowa charakterystykę .

Gdy chodzi o zmiękczenie i ocieplenie dzwięku , czegoś podobnego mozna poszukac w lampowych integrach . To oczywiście moje subiektywna opinia .

No i to juz jakis konkret, dziekuje. A czy w danym urzadzeniu jest korekcja czy nie albo jak jest"tworzony" dzwiek nie musze przeciez wiedziec. Z tego co piszesz to chyba w kazdej jednostce glownej CA jest korekcja i ulepsza cos w dzwieku, tak? Sprzet domowy tez cos dodaje do dzwieku od siebie prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i to juz jakis konkret, dziekuje. A czy w danym urzadzeniu jest korekcja czy nie albo jak jest"tworzony" dzwiek nie musze przeciez wiedziec. Z tego co piszesz to chyba w kazdej jednostce glownej CA jest korekcja i ulepsza cos w dzwieku, tak? Sprzet domowy tez cos dodaje do dzwieku od siebie prawda?

 

Widzę , ze nie sensu pisać piąty raz tego samego .

Jezeli w sprzecie uzyta jest np. fizjologiczna charakterystyka regulacji głośności , to żaden "indywidualny " profil brzmieniowy nie zagra podobnie . Wszystko co mogłem pomóc masz wyzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...