Skocz do zawartości

Fiacior By Młody


Młody01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To, że HT25 piszczy, piaszczy itp. jest spowodowane zbyt niskim cięciem na zwrotce, bo coś ok 3,15kHza, a moim zdaniem gra dopiero od 5khz. Dwa pewnie przester i brak kontroli się wkrada...

Nie zapominajmy, że jest to zestaw za 700zł, czyli nie najniższa półka, do której są obecnie porównywane.

Młody, zapraszam do Kłodzka na odsłuch :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za magiczna opcja? ;)

 

zapewne loudness :)

 

To, że HT25 piszczy, piaszczy itp. jest spowodowane zbyt niskim cięciem na zwrotce, bo coś ok 3,15kHza, a moim zdaniem gra dopiero od 5khz.

 

moze nie tyle za niskim cieciem co tym ze woofer i tweeter sa ciete w tym samym miejscu i przez to jest gorka w miejscu podzialu i chaos, mozna zostawic woofer i uciac wyzej tweeter (u mnie niedawno zamienilem seryjna wartosc kondka z 6,8uF na 4,7uF zupelnie inny odbior tweetera az milo sluchac) a mozna woofer uciac nizej ale szkoda to robic bo woofer hsk ma bardzo fajna srednice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach~ podpięte całość mam pod helixa Dark Blue two myślisz że za słaby wzmak + za mono zaostrza? po 2 myślę zastosować jeszcze jakiś minimalny tłumik bo jeszcze troszkę za wysoko. myślę na wsadzeniem jakiegoś minimalnego rezystora i kondensatora ale właśnie czy ktoś się w to bawił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z góry przepraszam moderatorów, że nie edytowałem swojego poprzedniego tematu ale nie mogę tego robić (nie mam takiej opcji)

a więc prace do przodu, u kolegi czekają na mnie 2 zestawy do wyboru Morel Tempo 6, bądź Focale. nie wiem może na któreś się skuszę. :) z Nertzami się uporałem dla ucha wsadziłem 2 kondensatory z lewej strony 4.7 mf z prawej 2.2 mf teraz gra miodzio i to mnie powstrzymuję od kupna wyżej wymienionych zestawów.

Dalej Nadal toczę walkę ze spadkami napięcia.... (no szlak mnie trafia). Pojawiły się dziwne objawy takie jak:

odpalam auto audio na maxa a wskaźnik paliwa sobie latał raz na ful za chwilę rezerwa zgodnie z basem :D

Chyba się tego wyzbyłem, wymieniłem kable od alternatora do regulatora napięcia na 25mm2 i z regulatora do akumulatora na 25mm2

Masa z akumulatora do budy złapałem ją w 2-ch miejscach na kablu 35mm2, poprawiłem wszystkie stare masy i problem jakby znikł.

 

zmniejszyłem dystanse, ponieważ na dystansach 26mm tapicerka zapierała mi się mdf i nie dochodziła przez co brzęczały drzwi. teraz jest już ok :)

 

Co zauważyłem po wymianie tych kabli prąd który pokazuje kondensator na włączonym motorze z 14.0 wzrósł do 14.4, Lecz problem spadków napięcia został

Radio alpine IDA x300 ma Vol w zakresie od 0 do 35. Na piosence Bass i love you przy vol 30 prąd w momentach spada do 12.2 przy 31 spada już do 11.9, przy 32 do 11.6 a wyżej czyli przy maxie spada do 11.1 i gaśnie i zniekształca się dźwięk.

zamieszczam poniżej filmik. Kiepskiej jakości bo telefonem za co przepraszam ale widać licznik.

pierw jest na 30 potem podbiłem do 32 i widać efekty

 

<--- Spadki napięcia Fiat marea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/510/dsc00560iv.jpg/

 

tyle z helixa b12E i to już definitywnie jego koniec. Chłopaki na spocie troszkę poustawiali, ale jak na moje to byli ludzie melomani :D troszkę od razu przestawiłem. Fakt przód nertza ładnie zaczął grać, ale wzmaka pedzącego przód trza wymienić i tak i tak. 135 db to ciągle mało ;(

dziś pisząc z uczelni chłopak zademonstrował mi coś takiego Audiobahn ABP122J Dual 12

i stwierdził że jest to mu za głośno i sugerował zamianę :D

http://compare.ebay.com/like/200623798656?ltyp=AllFixedPriceItemTypes&var=sbar <----- Audiobahn ABP122J Dual 12

 

 

 

ps. znowu przepraszam że piszę post pod postem, ale nadal nie mogę edytować swoich postów ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I całą koncepcję szlak trafił, ale młody jesteś to się jeszcze nauczysz.

Do słuchania trzeba dorosnąć, szłeś w dobrym kierunku, a teraz kombinujesz, jak Ci nerze z tą alpiną wystarczają to ja wysiadam. Acz kolwiek powodzenia w dalszych próbach. :zglupkiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I całą koncepcję szlak trafił, ale młody jesteś to się jeszcze nauczysz.

Do słuchania trzeba dorosnąć, szłeś w dobrym kierunku, a teraz kombinujesz, jak Ci nerze z tą alpiną wystarczają to ja wysiadam. Acz kolwiek powodzenia w dalszych próbach. :zglupkiem:

 

nie nie nie.... przód inny zasiądzie na razie wzmaka pod przód szukam, bo mój helix właśnie poszedł. jakiegoś jakościowego a zarazem mocnego by ściągnąć górę i dobrze zapanować. Co do basu podmiankę może tylko zrobię na skrzynkę z bass reflexem, korci mnie helix p10 i być może to będzie jeden z kolejnych kroków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dlatego następny cel to zaraz po wzmacniaczu na przód będzie poszukanie głośniczka RE :D

a teraz szukam wzmaka na przód i to jest ten problem :( budżet 400 zł

na razie najbardziej mi odpowiada Alpine V12 MRV-F300

albo helix hxa 400 mk2

alpek za 300 helix za 400 i tu jest właśnie ten problem ;( bo Szukałem rocka i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...