Skocz do zawartości

Tragiczny dźwięk z Kenwood KDC-W3041A i HELIX Dark Blue 62.


saqul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy, ale mam nadzieję że mi pomożecie :kwasny:,

 

Posiadam taki zestaw audio w Peugeocie 405 model przed FL:

 

Radio:

Kenwood KDC-W3041A

 

Opis:

 

- Wbudowane wyjście na subwoofer- osobna regulacja mocy i pasma przenoszenia subwoofera !!! (nowość)

- Wbudowany filtr HPF- dzięki niemu można odkręcić moc "na maxa" i nie będzie żadnego "charczenia"

- Zupełnie nowa zmodernizowana końcówka mocy 4x50W MosFet, rekordowa moc nominalna 4x30W RMS! (Pioneer ma 4x27W RMS, Sony 4x26W RMS)

- Cyfrowy DOPALACZ BASU- Bassboost II - cyfrowo sterowany obwód wzmacnia bass czterokrotnie ale nie powoduje to wzrostu zniekształceń- czyli więcej basu bez charczenia!!!!

- Wejście AUX na panelu- można podłączyć I-Poda albo inne zewnętrze źródło sygnału

- Kenwood to najlepszy tuner radiowy UKF na Świecie!! Rekordowa czułość 0,7 microVolt !!!

- Nowy panel-najlepsze materiały i wykonanie nieporównywalne z podobnymi modelami innych firm

- Kenwood SUPREME system- cyfrowy system regenerujący jakość utworów mp3 do jakości CD-Audio

- moc 4x 50W- końcówka typu MosFet zapewnia czysty i bardzo mocny bas bez dodatkowych wzmacniaczy 4x30W RMS to prawdziwy rekord!

- Nowoczesny wyświetlacz fluorescencyjny Dot-Matrix

- multicodec mp3/wma+

- nowy 3 pasmowy korektor EQ3

 

Dane techniczne:

 

Moc wyjściowa 4 x 50W (4x30W RMS)

Inteligentny tuner K3i

Odczyt CD-R/RW

Korekcja dźwięku system Q

Wzmocnienie basu Bass Boost (2 stopniowe)

Sterowanie subwoofera (poziom basu+ filtry LPF)

Supreme (polepszanie jakości plików mp3)

System RDS

Wyświetlacz fluorescencyjny 14 segmentowy

Wejście AUX

Regulacja jasności

 

Głośniki:

 

HELIX Dark Blue 62.1

 

-średnica woofera: 165 mm

-głębokość montażowa 61 mm

-2-drożne, komponentowe

-moc RMS/Max.: 50/100 W

-impedancja: 4 ohm

-pasmo przenoszenia: 60-22 000Hz

-efektywność: 91dB

-częstotliwość podziału: 4,0kHz

-polipropylenowa membrana woofera

 

Problem:

Po podłączeniu tego do kupy szczena mi opadła, ale nie z wrażenia tylko z politowania, gra to jak najtańszy chiński badziew, a wydałem ponad 500zł Crying or Very sad basy tragiczne nawet z funkcją podbicia, tak w ogóle to basów praktycznie nie ma, jedynie jak radio gra na max to coś tam dudni. Za to wysokie tony są aż za, muszę dać w menu na -4 żeby nie piszczały. Dziwne jest to że jak się patrzy na głośnik basowy to membrana nieźle chodzi, ale efektu brak..

 

Wszystko zamontowałem sam, na kablach OFC firmy thomson (2,5mm bas, 1,5mm sopran) każde połączenia lutowane. + i - wszędzie poprawnie podłączony. W zwrotnicach nic nie pomyliłem. Menu przewertowałem ze 100 razy w poszukiwaniu jakiś ustawień które by poprawiły tę sytuację.

 

Zastanawiam się czy kable nie są zbyt grube, bo nimi spokojnie żelazko na 230V można by zasilić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kenwood 3041 to najnizszy model kenia

2) Kenwoody nie sa do walenia basu

3) Tylko 500zł?Same radio dobre kosztuje 700

4) Czy drzwi sa wytłumione?

5) Czy sa przedmuchy?

6) to ze jest funkcja podbicia bassu- przy cichym sluchaniu jest ok

Zasadniczo radia z przedzialu 250-300 charakteryzuja sie kiepska jakoscia. A zasadniczo to wogole brak jakosci.

30watt rms to bajka, w rzeczywistosci daja okolo 20watt a ty zapodales glosniczki 50watt rms.. Do takich radyjek do 300zł daje sie glosniki 30watt..

Jak masz lepsza polke cenową gdzie jest juz lepszy przedwzmacniacz(bo o to tak naprawde chodzi) mozesz dac glosniki ciut mocniejsze. Nawet moj kenwood słabo sobie radzi z glosnikami 50watt rms a jest jednym z najwyzszych modeli.

Bas mozesz poprawic wytłumiajac drzwi.. O ile wogole mozna nazwac to basem, raczej pukaniem, ale to i tak nie na radiu za 300zł..

te wszystkie dodatki supreme bass bosty to pic na wode, one zmieniaja pseudo barwe dzwieku, ale nie licz na poprawe dzwieku.Sprzedaj radio kup kenwooda z seri 6xxx zrob porzadnie drzwi(wytłumienie) to jakis efekcik lepszy bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie inaczej piszą, pytałem w kilku miejscach o audio do 500zł to wszyscy bierz

Kenwood KDC-W3041A i HELIX Dark Blue 62.1 to dobry wybór, chodziło mi o to by nie było wzmacniacza i głośniki ładnie współgrały z samym radiem. I co - kupa wielka, a co do wygłuszenia to maty już mam, ale czasu brak.

5) Czy sa przedmuchy?
a dokładniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kenwood 3041 to najnizszy model kenia

ale wcale nie najgorsza :>

3) Tylko 500zł?Same radio dobre kosztuje 700

Z tym się zupełnie nie zgodzę...

4) Czy drzwi sa wytłumione?

To podstawa.

5) Czy sa przedmuchy?

A co to jajko? :kwasny:

6) to ze jest funkcja podbicia bassu- przy cichym sluchaniu jest ok

Zasadniczo radia z przedzialu 250-300 charakteryzuja sie kiepska jakoscia. A zasadniczo to wogole brak jakosci.

30watt rms to bajka, w rzeczywistosci daja okolo 20watt a ty zapodales glosniczki 50watt rms.. Do takich radyjek do 300zł daje sie glosniki 30watt..

Bzdura! Słuchałem Helixów pod Keniem 3041 i było nieźle. Co z tego, że mają głośniki mają 50W? :zdziwko:

Bas mozesz poprawic wytłumiajac drzwi.. O ile wogole mozna nazwac to basem, raczej pukaniem, ale to i tak nie na radiu za 300zł..

Dwie bzdury :) Po pierwsze to helixy charakteryzują się niezłą śrenicą, a nie basem, bo takowego nawet przy wygłuszeniu nie będzie. Nawet na droższym radiu efekt będzie taki sam :]

te wszystkie dodatki supreme bass bosty to pic na wode, one zmieniaja pseudo barwe dzwieku, ale nie licz na poprawe dzwieku.Sprzedaj radio kup kenwooda z seri 6xxx zrob porzadnie drzwi(wytłumienie) to jakis efekcik lepszy bedzie

A co tak się uwziąłeś na te kenwoody?? Co to, innych radii nie ma? :zdziwko:

 

Do autora: kolego wygłusz drzwi i sprawdź połączenia, bo być może przewody głośnikowe sąkiepskiej jakości ( i nie ważne, że są grube). Powinno pomóc. O basie zapomnij, bo charakterystyka Helixów nie jest raczej w tym kierunku. Jak chcesz bas to proponuję dołożyć jakiś subwoofer. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu koleś na forum narzekał, że nie ma basu jak podłączy głośniki. Okazało się, że leżały one sobie swobodnie nigdzie nie zamontowane. To jak głośnik gra to w dużej mierze kwestia montażu. Jeśli będą zamontowane na sztywno już jakiś tam bas będzie, nawet bez wygłuszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kenwood 3041 to najnizszy model kenia

Jak za te pieniądze to według mnie te radyiko jest bardzo udane i całkiem nieźle gra. Sprzedałem i zamontowałem kilka tych modeli w połączeniu z różnymi głośnikami i nie było tragedii a klijenci byli zadowoleni.

Do autora postu jak masz dokładnie zamontowane głośniki i czy wytłumione drzwi?

Dalej zamień na próbę polaryzację na jednej zwrotce i zobacz jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej zamień na próbę polaryzację na jednej zwrotce i zobacz jaki będzie efekt.
robiłem już to, nie było zmian.

 

Do autora postu jak masz dokładnie zamontowane głośniki i czy wytłumione drzwi?

 

Głośniki mam zamontowane w drzwiach, na wkręty. Wytłumienie mam oryginalne, ale mam już maty app tylko nie mam czasu zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki mam zamontowane w drzwiach, na wkręty..

Możesz rozwinąć ten opis? są zamontowane na dystansach, przykręcone do tapicerki/blachy itd ???

Najlepiej jak byś zapodał jakieś zdjęcie jak to wygląda bo naprawdę widziałem już naprawdę ciekawie zamontowane głośniki, które po prostu nie miały prawa dobrze grać. Przykładem może być tu np kolega WACHCIO któremu to kiedyś jeden "fachowiec" zamontował i wygłuszył drzwi :zdziwko:

Wytłumienie mam oryginalne

Żaden samochód nie ma oryginalnie wytłumionych drzwi pod audio :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a fazy sa dobre ? :oczami: sprawdz to,sprobuj podlaczyc jeden zestaw w odwrotnej fazie
piszecie tu o fazie i polaryzacji, nie wiem czy dobrze rozumiem...

Ale mam wszędzie + z plusem - z minusem, na zwrotnicach tam gdzie TW mam podłączone piszczałki, tam gdzie WOF mam basy.

Możesz rozwinąć ten opis? są zamontowane na dystansach, przykręcone do tapicerki/blachy itd ???

Są zamontowane normalnie tak jak było oryginalnie, czyli głośnik przykręcony do części tapicerki, tz. tak jak by do plastikowego dystansu.

Żaden samochód nie ma oryginalnie wytłumionych drzwi pod audio :zdziwko:
no nie ma wygłuszenia na poszyciu drzwi, jest tylko pianka tam gdzie boczki, ale jak pisałem będę to robił. Swoją drogą nieważne czy są wytłumione czy nie, bo bas by był nawet przy nie wytłumionych. I nie chodzi mi tu o jakiś super bas czy coś w tym stylu, bo ten zestaw nawet brzmienia nie ma a co dopiero bas. Tak jak pisałem pojawia się na max głośności... Może jest ktoś z okolicy i by to oblukał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wszędzie + z plusem - z minusem, na zwrotnicach tam gdzie TW mam podłączone piszczałki, tam gdzie WOF mam basy .

To że masz wszędzie plus z plusem nie musi wcale oznaczać że głośniki grają w fazie zamieeń przewody na jednej zwrotce tak jak pisałem wyżej i zobaczysz czy jest jakaś różnica.

Są zamontowane normalnie tak jak było oryginalnie, czyli głośnik przykręcony do części tapicerki, tz. tak jak by do plastikowego dystansu .

Jeżeli głośniki grają w fazie to raczej w montażu trzeba szukać przyczyny, zamontuj dystanse z mdf-u do blachy pod tapicerką a potem do nich głośniki i wytłum drzwi i na pewno będą dużo lepiei grały :zdziwko:

Ps. Za głośnikiem nie masz czasem zasłonięte tą oryginalną pianką bo też takie montaże widziałem :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, nie mam zasłonięte niczym, tyle że mam mały otwór technologiczny w drzwiach, tak że magnez głośnika praktycznie go w całości zasłania. Myślę go powiększyć, dać mdf i maty app. Pewnie się poprawi i mam nadzieje że przynajmniej będą grać tak jak oryginalny zestaw mojego brata w oplu astrze z 95r, albo oryginalny zestaw u kupla w espero - bo te zestawy o niebo lepiej grają od mojego, nawet po odłączeniu tyłu :zdziwko:

 

[ Dodano: 2008-08-23, 17:33 ]

fazie zamieeń przewody na jednej zwrotce tak jak pisałem wyżej i zobaczysz czy jest jakaś różnica.
robiłem już to i nic nie dało.

 

To że masz wszędzie plus z plusem nie musi wcale oznaczać że głośniki grają w fazie
to myślisz że producent mógł się pomylić w oznaczeniach?

 

[ Dodano: 2008-08-23, 17:42 ]

bwt. jak sprawdzić polaryzację głośników wysokotonowych? bo w niskotonowych wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik masz przykręcony do tapicerki jego magnes zasłania otwór w drzwiach i głośnik gra między tapicerką a blachą drzwi i z tąd ten efekt.

 

"tato myślisz że producent mógł się pomylić w oznaczeniach?"

Raczej nie ale sprawdzić nie zaszkodzi no i istnieje możliwość że się np. pomyliłeś przy ISO :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłeś przy ISO
nie mam iso, bo wcześniej jakiś debil wiadomo co zrobił, więc podłączyłem bezpośrednio pod kostkę kenwooda, sam ciągnąłem wszystkie kable od nowa.

 

Powtarzam moje 2 pytania na które nie uzyskałem odpowiedzi.

1. Jak sprawdzić polaryzację głośników wysoko tonowych?

2. Czy kable OFC firmy thomson (2,5mm bas, 1,5mm sopran) nie są zbyt grube, bo nimi spokojnie żelazko na 230V można by zasilić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak sprawdzić polaryzację głośników wysoko tonowych?

2. Czy kable OFC firmy thomson (2,5mm bas, 1,5mm sopran) nie są zbyt grube, bo nimi spokojnie żelazko na 230V można by zasilić...

1. jeżeli nie ma kabelków (z reguły z paskiem to minus) to ciężko coś stwierdzić, który to plus a który minus nie ma większego znaczenia, ważne by były obydwa podpięte tak samo.

2. Nie są za grubę mogą być na pewno nic się nie stanie :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zgadzam sie z opinia ze helixy nie zrobia basu, przyjedz zobaczysz jak pukaja zasilone 50watt rms z wzmacniacza, oczywiscie w wygluszonych drzwiach.

Mialem oryginalne glosniki 16cm w drzwiach mopla omegi b , graly dobrze bo seria opla tragiczna nie jest, ale zaczelo brakowac. Podstawa zmiana radia, kupilem mask'a kenwooda CD seria zagrala o niebo lepiej... Kupilem helixy, zamontowalem to w miejsca seerii- tragedia... Chcialem pluc sobie w brode ze wydalem mase kasy na darmo...

Wzialem sie w garsc i podjalem montarzu na mdf i wygluszeniu drzwi, efekt po pierwszym odsłuchu byl taki ze szczena mi opadla do pepka :kwasny: Chodzi o roznice przed i po wygluszeniu, masakra...

Najwazniejsze jest przeciez zeby odgrodzic front od tylu glosnika tworzac skrzynie, kazdy otwor nawet maly bedzie pogarszal drastycznie odsłuch... to nie sa glosniki free-air :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiałbym na zły montaż. Myślę, że kable nie mają tu nic do rzeczy. Zastosowałeś spore przekroje (aż z zapasem) i zrobiłeś lutowane łączenia, a do tego sprawdzałeś czy nie grają w przeciwfazie, dlatego też temat kabli zamknąłbym jak na razie.

Inna sprawa, że helixy nie mają zbyt basowej charakterystyki jak już ktoś wyżej napisał. No ale bez przesady... Coś tam jednak musi umcać :P

Podsumowując: osadź głośniki na sztywno stosując pierścień z impregonawanego MDFu. Tapicerka nie może być bazą pod głośnik. Ostatecznie musi się on trzymać blachy! No i z tyłu musi być jakaś przestrzeń, więc sytuacja z magnesem zasłaniającym otwór jest niedopuszczalna. Wygłuszenie to dalsza sprawa, ale najpierw samo osadzenie. Tylko jak już je zamontujesz to odsłuchuj dopiero po założeniu tapicerki. W przeciwnym razie głośniki znowu nie zagrają bo ich tył będzie grał w otwartą przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na upartego moglbys powiekrzyc otwor w blasze w drzwiach, bo jesli magnes zaslania prawie caly otwor to glosnik nie ma gdzie oddawac cisnienia, i tlumic basu, rozwierc otwory montazowe, na nie jakies grubsze dystanse mdf (nikt juz tam chyba oryginalnych glosnikow w przyszlosci nie bedzie zakladal :P ) wyglusz matami, i ja jeszcze obsmarowalem panele mdf z obydwu stron silikonem przed przykreceniem (tak dla pewnosci :P )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...