Skocz do zawartości

Dystans w formie stożka


patrik2008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc od początku.Obecnie w aucie mam standardowe dystanse mdf. Czeka mnie wygłuszanie drzwi i przy okazji chciałbym poprawić i doprowadzić do porządku co się da.

 

W/g tego manuala http://dls.se/files/701/2/baffle_installation.pdf lepszym rozwiązaniem byłby odpowiedni stożek zamiast tradycyjnego dystansu w kształcie walca.

 

Oczywiście stożek będzie zrobiony w solidny sposób tym samym będzie bardzo sztywny.

 

Taki poglądowy rysunek:

 

post-5192-0-18438700-1315488007_thumb.jpg

 

 

I tu moje pytanie czy jest sens bawić się w robienie tego stożka czy zostawić tradycyjne mdf i nic nie kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ko zalezy od dlugosci dystansu

jaka ma miec dlugosc docelowa?

 

 

ja liczę około 35mm max 40mm

 

 

 

Zapomniałem napisać pacjent to golf IV, trochę szkoda by było ciąć mi blachy dlatego pierwsza opcja ze zwężającym padła :zglupkiem: bo skupiłem się na zamontowaniu tego jakoś i zwiększeniu miejsca przy samym głośniku

 

 

A tematy z instalacjami w 4 mam już dobrze przekopane na tym i na innych forach i przeważnie każdy montuje zwykłe dystansy jedni niższe inni wyższe jak wyprowadzają ponad tapicerkę a ja tak sobie kombinuje na swój sposób :D

 

 

Najgorsze to jest to że głośnik będzie nadal pod tapicerką jedynie ewentualnie zmienię maskownicę na bardziej przewiewną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie zasadność stosowania takiego rozwiązania jest podyktowana budową kosza głośnika

to prawda, ale mnie wg czasu koszy głosnikowych z blaszanej wytloczki sie skonczyly i warto sie w to pobawic

kazdy producent dazy do jak nawiekszej "przewiewnisci" kosza a zarazem duzejh jego sztywnosci

dls nie jest jedyny, ktory zaleca takie dzialanie

nawet chyba trools zaleca to w kolumnach domowych

a juz napewno jak sciana/dystans jest gruby

ja u siebie w kolumnach sfrezowalem wewnetrzna czesc plyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...