Skocz do zawartości

JBL GTO 6508C 2 Ohm a wzmacniacz


marioWiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem :

JBL GTO 6508C

http://allegro.pl/jbl-gto-6508c-16cm-17cm-tweeter-zwrotnica-sklep-fv-i1787904744.html

 

W specyfikacji pisze ze Impedancja glosnikow to 2 Ohm.

Wzmacniacz mam 4x 66W przy 4 Ohm. Glosniki podlaczylem na 2 kanaly.

Czy moge uszkodzic glosnik z wzmakiem na maxa?

Moc ciagla rms glosnikow to 70W przy 2Omh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tego pytania

 

Co to za wzmacniacz? podejrzewam ze nie jest stabilny w mostku przy 2ohm, wiec lepiej podepnij go normalnie pod 2 kanaly

 

 

Czytalem ze przy 2 omh wzmacniacz daje wiecej Wat do glosnika niz przy 4. Sorry za nie professionalne podescie do tematu ale jestem laikiem.

Wzmacniacz jvc 4 kanalowy ( 4x 65W przy 4omh).

Zastanawia mnie jaka moc da gdy glosnik przyjmuje moc przy 2omh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Napisane jest, że głośniki wytrzymują obciążenie 70W "cały czas"

2. To nie moc zabije głośnik a zniekształcenia, THD, przester i od tego zależeć będzie ustawienie GAIN'a

3. Gain ustawiasz tak jak to było opisane na forum, poszukaj :)

4. Z tego co rozumiem wzmacniacz nie gra w mostku, bo jest 4 kanałowy, a wykorzystane ma 2.

5. Jeśli dane wzmacniacza są rzetelne to przy 2Ohm'ach powinien oddać na głośniki 70W (chociaż trochę to dziwne, że przy 4Ohm tylko 66) btw. co to za piec :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Napisane jest, że głośniki wytrzymują obciążenie 70W "cały czas"

2. To nie moc zabije głośnik a zniekształcenia, THD, przester i od tego zależeć będzie ustawienie GAIN'a

3. Gain ustawiasz tak jak to było opisane na forum, poszukaj :)

4. Z tego co rozumiem wzmacniacz nie gra w mostku, bo jest 4 kanałowy, a wykorzystane ma 2.

5. Jeśli dane wzmacniacza są rzetelne to przy 2Ohm'ach powinien oddać na głośniki 70W (chociaż trochę to dziwne, że przy 4Ohm tylko 66) btw. co to za piec :?:

 

Moc 70 W to moc jaka moze przyjac glosnik a nie moc wzmaka.

Z tego co pisze na pudle to jest 4x 66W przy 4omh i zastanawiam sie ile on da Wat przy 2omh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zecyfikacji wynika, ze wzmacniacz jest stabilny przy 2 omach ale tylko przy pracy w standardowej konfiguracji a nie w mostku

poza tym ze zmostkowania tego wzmacniacza nie plyna zadne korzysci

ich r klasyczne to 3 omy wiec podlacz je klasycznie pod kanaly 1 i 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zecyfikacji wynika, ze wzmacniacz jest stabilny przy 2 omach ale tylko przy pracy w standardowej konfiguracji a nie w mostku

poza tym ze zmostkowania tego wzmacniacza nie plyna zadne korzysci

ich r klasyczne to 3 omy wiec podlacz je klasycznie pod kanaly 1 i 2

 

Glosniki sa podlaczone pojedynczo na kazdy kanal. 2 kanaly wolne.

Mam rozumiec ze gain na 90% nie zniszczy glosnikow , tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec ze gain na 90% nie zniszczy glosnikow , tak?

Nie . Możesz zniszczyć głośniki nawet przy gainie na 20% . Kwestia przestrów i "strzałów" na głośniki .

 

Za każdym razem to samo , gain nie jest regulatorem mocy wzmacniacza , odpowiada jedynie za jego "czułość" , czyli dla jakiego poziomu napięcia wejściowego wzmacniacz osiągnie znamionową amplitudę na swoim wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...