Skocz do zawartości

czy to już hajend ?


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zdecydowanie jedne z najlepszych wzmaków na rynku . dla mnie narazie nie ma dla nich konkurencji.

Porównójąc np. z braxem jest lepiej na ARC SE (2400GE i X4).

Gdzie i w czym ?

 

Ale nie jest to hajend , można je ulepszyć :)

Co można ulepszyć, co i o ile się po tym zmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i w czym ?

Gdzie ... uwielbiam czepianie się . ARC z serii SE jest wzmacniaczem nie grającym sucho , dającym więcej muzykalności i moim zdaniem więcej powietrza niż 2400GE , słuchałem obu na tm samym systemie , X4 narazi nie podobał mi się w żadnym setupie.

Co można ulepszyć, co i o ile się po tym zmienia ?

Jak dobrze wiesz w audio bardzo dużo rzeczy jest niemierzalnych więc to pytanie wydaje mi się co najmniej bezsensowne . Modyfikację tego wzmacniacza można przeprowadzić na torze audio , przez choćby wymianę kondensatorów na inne. Nie jestem elektonikiem , ale wiem że są w PL ludzie którzy modyfikowali swoje ARC . W Sczecinie jest też kolega który takie modyfikacje u swojego klienta przeprowadził .

 

reasumując moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak hajend , narazie spotkałem się z jednym wzmakiem którego nikt nie ważył się ruszać , ma go Siwy i są to genesisy z limitowanej serii A class , ale jak to fajnie kolega wyżej napisał zawsze można dodać kryształy czy brylanty i będzie większy hajend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie ... uwielbiam czepianie się . ARC z serii SE jest wzmacniaczem nie grającym sucho , dającym więcej muzykalności i moim zdaniem więcej powietrza niż 2400GE , słuchałem obu na tm samym systemie , X4 narazi nie podobał mi się w żadnym setupie.

Ale to nie jest jedyny piec na świecie . Jak to wygląda na tle innych pieców , co byś określił jako pierwszoplanowy czynnik który go wyróżnia ?

 

Jak dobrze wiesz w audio bardzo dużo rzeczy jest niemierzalnych więc to pytanie wydaje mi się co najmniej bezsensowne . Modyfikację tego wzmacniacza można przeprowadzić na torze audio , przez choćby wymianę kondensatorów na inne. Nie jestem elektonikiem , ale wiem że są w PL ludzie którzy modyfikowali swoje ARC . W Sczecinie jest też kolega który takie modyfikacje u swojego klienta przeprowadził .

Brzmienie być może można w ten sposób "modelować " w nieznacznym zakresie , ale jest to zmiana a nie automatycznie poprawa.

 

reasumując moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak hajend , narazie spotkałem się z jednym wzmakiem którego nikt nie ważył się ruszać , ma go Siwy i są to genesisy z limitowanej serii A class

Ma cynę której nie topi typowa lutownica ? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No proszę ARC Audio seria SE to najlepsze wzmaki, jakie zaprojektował Robert Zeff (ZAPCO) Znam te wzmaki od strony elektronicznej jak własna kieszeń. Co mogę powiedzieć od strony elektronicznej? Wzmacniacze te maja dwa zasilacze Duży do stopnia końcowego i mały do preampu to taki znak rozpoznawczy :) Niestety do haj endu im brakuje, powodem tego jest zbyt rozbudowany tor sygnałowy np, filtry których nie da się obejść ustawieniami, przecięcie toru sygnałowego jakimś śmiesznym E-Vol itd. Natomiast po wywaleniu tych i innych rzeczy i podmianie innych efekt jest naprawdę hi -end :) Ostatnio robiłem tuning tych wzmacniaczy dla Ricardo Villalobos za kupę eurasów i naprawdę był zadowolony wiec maja one ogromny potencjał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę ARC Audio seria SE to najlepsze wzmaki, jakie zaprojektował Robert Zeff (ZAPCO) Znam te wzmaki od strony elektronicznej jak własna kieszeń. Co mogę powiedzieć od strony elektronicznej? Wzmacniacze te maja dwa zasilacze Duży do stopnia końcowego i mały do preampu to taki znak rozpoznawczy :) Niestety do haj endu im brakuje, powodem tego jest zbyt rozbudowany tor sygnałowy np, filtry których nie da się obejść ustawieniami, przecięcie toru sygnałowego jakimś śmiesznym E-Vol itd. Natomiast po wywaleniu tych i innych rzeczy i podmianie innych efekt jest naprawdę hi -end :) Ostatnio robiłem tuning tych wzmacniaczy dla Ricardo Villalobos za kupę eurasów i naprawdę był zadowolony wiec maja one ogromny potencjał :)

Czyli robisz coś , co jest powszechną praktyką w HA od przynajmniej dwudziestu lat i oznaczane najczęściej jako tryb Direct.

Dlaczego tak uznany projektant nie zaprojektował toru Preampa na odpowiednio wysokim poziomie ?

Aspekt elektronicznej regulacji wzmocnienia , dlaczego uważasz ten pomysł za śmieszny , czy może tak nazywasz sam układ wykonawczy .

Pozostaje jeszcze jedna sprawa , Preamp bierze aktywny udział w kształtowaniu ostatecznego brzmienia wzmacniacza . Na ile pozostaje ono zachowane po pominięciu tych stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak , bo tego brak w tych wzmacniaczach opcji DIRECT , do tego postawienie rzeczywistego preampu na lepszych częściach i ot cała tajemnica. Po drugie no dlaczego ? bo taki projektant nigdy nie pracuje sam z jednej strony siedzi koleszka i krzyczy tnij koszty bo tyle ma kosztować produkcja, a z drugiej koleszka mówi zrób więcej pokręteł i przełączników wtedy łatwiej sprzedać bo ludzie myślą im więcej tym lepiej. Po trzecie mówimy tu o elektronicznej regulacji głośności ( vol a gian to dwie różne sprawy) postawionej na raczej średniej jakości E-VOL, a jak wiadomo elektroniczny potencjometr to prawdziwa fabryka zniekształceń dlatego w domowych wzmakach na poziomie masz zawsze zwykły potencjometr obracany silniczkiem. No i ostatnie tak zgadzam się bierze by nie powiedzieć je tworzy, a gadżety tego typu mu w tym nie pomagają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak , bo tego brak w tych wzmacniaczach opcji DIRECT , do tego postawienie rzeczywistego preampu na lepszych częściach i ot cała tajemnica. Po drugie no dlaczego ? bo taki projektant nigdy nie pracuje sam z jednej strony siedzi koleszka i krzyczy tnij koszty bo tyle ma kosztować produkcja, a z drugiej koleszka mówi zrób więcej pokręteł i przełączników wtedy łatwiej sprzedać bo ludzie myślą im więcej tym lepiej.

Ale co niby co stoi na przeszkodzie dodać wyłączniki do tych filtrów i używać ich lub całkowicie wyłączać z toru w zależności od potrzeby. To chyba ani księgowym , ani konstrukcji specjalnie nie szkodzi.

Po trzecie mówimy tu o elektronicznej regulacji głośności ( vol a gian to dwie różne sprawy) postawionej na raczej średniej jakości E-VOL, a jak wiadomo elektroniczny potencjometr to prawdziwa fabryka zniekształceń dlatego w domowych wzmakach na poziomie masz zawsze zwykły potencjometr obracany silniczkiem.

 

Fajnie , ze mi o tym mówisz :wink2:

A niby jak jest realizowana regulacja poziomu np w F1 , XESie, czy HXD-2.

Jaki był zatem zamysł jej użycia/zastosowania , bo jak każdą rzecz można zrobić lepiej lub gorzej , ale da się to rozwiązać dobrze .

No i ostatnie tak zgadzam się bierze by nie powiedzieć je tworzy, a gadżety tego typu mu w tym nie pomagają.

Czyli rezultat nie musi być pochodną pierwowzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wiem może uznali po co to pewnie nikt nie usłyszy różnicy, skąd mogę wiedzieć, tak gdybać można bez końca zapytaj Zeffa :) ja mówię tylko co jest w rzeczywistości, a co można zrobić, nie pytaj mnie czemu tego nie zrobili:) Drugie no mówię ci, bo mieszasz pojęcia, masz racje np. w HX-D2 tez jest E-VOL ale zupełnie inna półka:) a co za tym idzie kasa, w HX-D2 musi być E-VOL, a w tych w zmakach nie, bo po co komu zdalna regulacja VOL. we wzmacniaczu ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wiem może uznali po co to pewnie nikt nie usłyszy różnicy, skąd mogę wiedzieć, tak gdybać można bez końca zapytaj Zeffa :) ja mówię tylko co jest w rzeczywistości, a co można zrobić, nie pytaj mnie czemu tego nie zrobili:)

 

Ja zapytam , po jaką cho...rę Zeff firmowal tego rodzaju produkt :)

Drugie no mówię ci, bo mieszasz pojęcia, masz racje np. w HX-D2 tez jest E-VOL ale zupełnie inna półka:) a co za tym idzie kasa, w HX-D2 musi być E-VOL, a w tych w zmakach nie, bo po co komu zdalna regulacja VOL. we wzmacniaczu ???

No właśnie , po co ?? Nie potrafisz sobie tego wytłumaczyć ??

Gdyby było tej klasy , to może ja znalazłbym zastosowanie :)

A w badziewiarskim wykonaniu to chyba tylko do sterowania poziomu suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to po co? Jak odszedł z ZAPCO a w ARC Audio użyli jego patenty kto wie jaka miał sytuacje i w ogóle, a wystarczy porównać np. rozwiązania stopnia końcowego w serii SE, a w starych jego zapcach, a widać te sama ideologie świetnego projektu, a ze nakładli tam wszystkiego jak do jednego wora to właśnie taki mod pomaga, bo np. separacja zasilania pre i amp to rozwiązanie z hi - end, a ten nieszczęsny e-vol to tak jak piszesz z pompki do suba:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to po co? Jak odszedł z ZAPCO a w ARC Audio użyli jego patenty kto wie jaka miał sytuacje i w ogóle, a wystarczy porównać np. rozwiązania stopnia końcowego w serii SE, a w starych jego zapcach, a widać te sama ideologie świetnego projektu, a ze nakładli tam wszystkiego jak do jednego wora to właśnie taki mod pomaga, bo np. separacja zasilania pre i amp to rozwiązanie z hi - end, a ten nieszczęsny e-vol to tak jak piszesz z pompki do suba:)

Widzę , ze z ta regulacją poziomu trudno jest Ci przekroczyć pewien narzucony kanon , gdzie wszystko ma swoje z góry przyporządkowane miejsce.

Gdyby inaczej spojrzeć na zagadnienie i kwestię ograniczeń dynamiki sygnału ( rozumianej jako stosunek sygnału użytecznego do zakłóceń w transmisji) , to optymalnym miejscem do tego aby dokonać tej regulacji będzie właśnie wzmacniacz , a nie jednostka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sporo zabawy z powodu różnych napięć preout radioodtwarzaczy, biorąc pod uwagę transmisję sygnału drogą analogową z jednostki do wzmacniacza.

Najlepsze byłoby "stałe" napięcie PREOUT z regulacją głośności na wzmacniaczu przy pomocy radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przekroczyć narzucony kanon?:) a co to jest niby to co robię, o czym pisze ze wzmakami radiami itp. przekraczam granice dla wielu nie dostępne rozbieram drogie sprzęty i robię doświadczenia, a ktoś inny to weryfikuje na odsłuchach, dla mnie narzucony kanon to właśnie podłączyć wzmaka i radio a resztę sobie pogdybać na forum co by było gdyby :) ja działam realnie analizuje schematy porównuje, biorę lutownice i łamie kanony w realu stad moje opinie na dane tematy, a skąd twoje? A co do drugiej części twej wypowiedzi to nie kumam co twoje złamanie kanonu da e-vol wprowadza zniekształcenia zgadzasz się z ta opinia? a co za różnica cy zrobi te zniekształcenia jeszcze w radiu czy we wzmaku i tak to wyjdzie na głośnik (w rozważaniu tylko tych zniekształceń nie mylić pojęć )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przekroczyć narzucony kanon?:) a co to jest niby to co robię, o czym pisze ze wzmakami radiami itp. przekraczam granice dla wielu nie dostępne rozbieram drogie sprzęty i robię doświadczenia, a ktoś inny to weryfikuje na odsłuchach, dla mnie narzucony kanon to właśnie podłączyć wzmaka i radio a resztę sobie pogdybać na forum co by było gdyby :) ja działam realnie analizuje schematy porównuje, biorę lutownice i łamie kanony w realu stad moje opinie na dane tematy, a skąd twoje?

Moje zostaw w spokoju :wink:

A co do drugiej części twej wypowiedzi to nie kumam co twoje złamanie kanonu da e-vol wprowadza zniekształcenia zgadzasz się z ta opinia? a co za różnica cy zrobi te zniekształcenia jeszcze w radiu czy we wzmaku i tak to wyjdzie na głośnik (w rozważaniu tylko tych zniekształceń nie mylić pojęć )

Każda wprowadza zniekształcenia , powiedzmy na tym samym poziomie bez względu gdzie się ja zastosuje . Ale ja nie pisałem nic o zniekształceniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...