Skocz do zawartości

Kto w UK ma chwile, zeby zajrzec na mój nieudany projekt


holsik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dlugo skladalem sprzet i efekt koncowy jest taki, ze fabryczny sprzet gral lapiej .

 

Szukam salonu car audio lub kogos kto pomoze mi ogarnac ten bajzel, bo szkoda, ze taki sprzet sie marnuje

 

klocki to:

clarion dxz 958 rmc

focal 165 k2p

helix b2

re audio se12

steg k2.01

kable the bridge

kondek dietz

w drzwiach dynamat

 

to wszystko w Audi a4 B7 2005 sedan

 

 

 

jezeli ktos zna sie na sprzecie to moze sie gdzies ustawimy, bo w angielskim warsztacie z car audio powiedzieli, ze wszystko jest ok wiec nie pozostaje mi nic innego jak znalezc pomoc tu na forum.

 

pozdrawiam Z Nottingham ( EAST MIDLANDS )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakiś opis (a najlepiej z fotkami) jak to masz zamontowane.

Jakie ustawienia w radiu (sprawdzaj wszystko po kolei, cięcia, nachylenia zbocza, podbicia)?

Jakie ustawienia na wzmacniaczu?

Który wzmacniacz pod co jest podpięty (najlepiej stwórz schemat instalacji) ?

Co dokładnie nie pasuje Ci w tym graniu (np. mało basu, brak sceny, zbyt piskliwe/lub "zmulone" wysokie etc, wszystko co Ci przyjdzie na myśl).

 

Może przynajmniej pomożemy online :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku mialem suba pod Stegiem, a Focale pod helixem. Sub nie grał źle, chociaż troche brakowało miękkości, takiego mięsistego basu. Dodam, ze projekt skrzyni zamówiłem od jakiegos typka na allegro, ktory robił projekty pod dany głosnik, wiec mam skrzynie na 3/4 bagaznika w szczelinie. Tutaj nie miałem wielkich zastrzeżeń, bo dosyć plecy masowało, ale nie było tego czego oczekiwałem.

W przednim zestawie brakowało wszystkiego dół aktywował sie jedynie jak zrobiłem na 3/4 pozimou głośności, a wysokie tony są na poziomie sprzętu seryjnego Audi...

Na wzmaku ustawiłem FULL RANGE i LEVEL na "ucho", zeby nie było zbyt krzykliwie. Na radiu jest mozliwosc cięcia THROUGH / 50 / 80 / 120 wiec ustawiłem na 50HZ, ale przy podkręceniu radia słychać było jakieś skrzeczenie z głośników . Dodam tylko, ze Focale osadziłem na panelach MDF, potem juz musiałem ustawić na 80Hz. Brak jakiejkolwiek sceny.

Po jakimś czasie postanowiełem zamienić Helixa ze Stegiem, zeby dać trochę więcej prądu na przedni zestaw. Tu pojawił się problem, jak ustawić wszystkie opcje w Stegu, bo wcześniej ktoś na forum podał mi jak zmienić ustawienia do suba, ale na przedni zestaw musiałem juz sam pokombinować. Metodą prób i błedów stwierdziłem, ze nie ogarne tego bajzlu sam, dlatego udałem sie do salonu car audio w Nottingham >> http://www.caraudiocentre.co.uk/car-audio-centre-nottingham.htm gdzie stwierdzili, że wszystko jest OK :krzeslem:

 

Dodam, ze poza cięciem na 80Hz wszystkie inne opcje mam ustawione na zero, bez żadnych podbić.

I musze sie pochwalić, że po zmostkowaniu Helixa sub grał troszkę bardziej miękko, ale dziś kiedy wracałem z pracy wyłączył się i zapaliła sie żółta dioda, co oznacza jakieś zwarcie :super:

 

Możecie mi wierzyć, lub nie, ale gdybym jechał do Polski na urlop to z pewnością przed podjechaniem do domu zostawiłbym furke w jakims warsztacie car audio, zeby mi zrobili gruntowne przemeblowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem boczke i mam fotki, ale nie moge ich załadowac. Jest na to jakiś specjalny sposób? czy jak?

wrzuciłem foty na imageshack

 

http://imageshack.us/g/31/img6456x.jpg/

 

 

Zapomniałem dodać, że użyłem również pianki GSM na boczki. Podczas kładzenia dynamatem od środka jak i na zewnątrz ciśnęłem Sinuslive ES 500 . Krótko mówiąc troszkę czasu poświęciłem na forach, żeby zamontować wszystko jak należy, niestety chyba czytanie za zrozumieniem nie poszło najlepiej :dontgetit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, montaż wygląda poprawnie:

 

1. Sprawdź fazę, czy nie masz na zwrotce pozmienianych kabli tweetera z wooferem etc. Odłączaj wszystko po kolei i sprawdzaj. Tak samo przy wzmacniaczu czy + i - nie są zamienione.

 

2. Co do subwoofera, być może nie gra tak jak chcesz bo jest w takiej skrzyni a nie innej :?: I tu bym upatrywał jego "złej" (odmiennej niż twój gust) gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na radiu juz sprawdziłem i bez zmian. po pracy sprawdze jeszcze raz kable

 

Dopiero w sobote bede miał czas sprawdzic jeszcze raz kable. Ale do tego czas jezeli mozecie to spojrzcie na fotke tego wzmaka http://archiwumallegro.pl/steg_k201_absolutna_jakosc_dwiku_nowy-1023320162.html

 

i doradzcie jakie powinno byc ustawienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w Banbury więc daleko do mnie nie masz, jeśli masz ochotę to mogę zerknąć co poszło nie tak. Swoją drogą przez internet ciężko cokolwiek stwierdzić czy wyrokować. Ps. mam akurat na przodzie zamontowane K2 pod Genesis'em dm200 więc będziesz miał możliwość odsłuchać. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...