Skocz do zawartości

Durne pytanie, ale jednak :)


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno doWas nie zagladalem, w tym czasie musialem pozegnac sie z autem i sprzetem w nim ;(, ale nie o tym.

Pytanie mam jak najlepiej podlaczyc pod amplilifer onkyo jakis niewielki wzmacniacz, powiedzmy taki co w mostku by dal z siebie jakies 60-70W RMS. potrzebny mi do sklechcenia suba do kina domowego, glosnika jeszcze nie mam, moze jakis maly wariat sie trafi na forum :). Czy zwykly zasilaczna 12V podola wzmakowi typu alpine 3540, badz inne male potworki?? i jaki bylby najlepszy przetwornik pod konkretny wzmak do obudowy okolo 20-25L

 

za niewiedze serdecznie przepraszam, licze na konkretne odpowiedzi, nie interesuja mnie odpowiedzi typu "daj sobie spokoj..." "lepiej kup gotowca na aaledrogo" itp.

 

mile widziane propozycje cenowe jesli ktos mialby jakis wzmak i przetworniczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem - amplifier to wzmacniacz... więc po co Ci do niego jeszcze jeden?

 

Czy zwykly zasilaczna 12V podola wzmakowi typu alpine 3540

 

Co to znaczy "zwykły" ? O wydajności 500mA lub 1A? Takie na pewno nie. Zasilacze ATX powinny sobie radzić z większością małych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem - amplifier to wzmacniacz...

tak, ale na suba ma wyjscie rca mono, nie jak na inne koncowki mocy, gdzie podpina sie pasywne kolumny

 

To ja tylko zapytam dlaczego komplikujesz sprawe , sa wzmaki home audio ktore spelnia twoje oczekiwania

 

gdyby tak bylo nie zakladalbym tematu. Czasami latwizna (gotowiec ze sklepu) nie sprawi takiej satysfakcji jak zrobienie po swojemu nawet jesli mialby byc gorszy.

Zauwaz tez, ze mam amplilifer (jak kto woli wzmacniacz z korektorem i procesorem dzwieku), jednak na suba ma tylko wyjscia rca, nie koncowki mocy, co zmusza mnie do wykorzystania drugiego wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale ty nie budujesz wzmaka tylko wybierasz pomiedzy wzmakiem przeznaczonym do domu i takim dzieki ktoremu mozesz zapomniec ze bedzie to wygladac tak estetycznie jak by moglo...

Nie moja sprawa wiec mnie to wali ale analogicznie nie widze zeby ktos domowe wzmaki montowal do auta ;)

Mam nadzieje ze ktos tu udzieli pomocy... JA nadal uwqazam ze sa wzmaki home audio ktore dadza ci to czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre home audio saduzo drozsze jak caraudio. pieniazki nie walaja sie umniepo podlodze, wiec szukam,kombinuje i kalkuluje, zeby miec cos wmiare dobrego, ale zamniejsza jaske jak home audio.

Eee przesadzasz, po za tym jeśli mowa o kosztach to budowa odpowiedniego zasilacza do najtańszych nie należy więc po taniości to tylko zasilacz ATX bądź podłączenie wzmacniacza pod prostownik ale jak w każdym przypadku zbyt mało prądu może spowodować uszkodzenie wzmacniacza więc najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup wzmacniacza do subwoofera bądź ewentualnie gotowego subwoofera aktywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...