Skocz do zawartości

Zakładanie tulejek


mares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jedna rzecz. Nasuniętą tulejkę na kabel wkłada się w gniazdo wzmacniacza i mocno dociska śrubą a następnie wyciąga i lutuje czy tylko zakłada i przykręca?Chodzi mi o zamocowanie przewodu w rozdzielaczu oraz przy oprawie bezpiecznikowej. Był podobny temat ale nikt nie napisał że się nie lutuje, bo skoro przewód zabazpiecza się przed dostępem powietrza poprzez polutowanie go to dlaczego tulejek nie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem do kabli zasilających takie tulejki do oprawy bezpiecznika już naciętą żeby weszła w nią śruba, no ale jak zalałem to cyną to ta śruba się już nie mieściła i zrobiłem otwór wiertarką o średnicy zbliżonej do tej śruby i się trzyma bardzo mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym rozwiązania, ponieważ otwór tam jest, gwint również i taki kołem bardzo podobny od góry też, posiadam takie rozdzielacze

http://sklep.barieradzwieku.pl/produkt/1253277748_Stinger_SPD_814_ST-4160_seria_PRO_Gold_/_2x50mm2_/_4x20-25mm2.html

Chodzi mi tylko o jedną rzecz: Mamy tą dociśniętą tulejkę w której jest okragły "wgniot" zrobiony przez wkręcony kołek(który jest w rozdzielaczu czy w oprawce przy akusie). Wyciągamy ten przewód z oprawki i mamy tulejkę z wgnitem na kablu i teraz:

-lepiej zostawić tak i będzie ok,

-lepiej zalać cyną od strony końca kabla.

Wiem może i głupie pytanie ale chciałbym odrazu zrobić ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taką odpowiedz mi chodziło Panowie a pytanie moje pojawiło się ponieważ wyczytałem że konektory lepiej zalać cyną aby nie było kontaktu z powietrzem a przy tulejkach tego nie było. Czyli wychodzi na to że oczka przy akumulatorze również wystarczy zacisnąć a zalanie to sprawa że tak powiem "dodatkowa".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak mu pasuje/na ile ma chęci/na ile pozwalają mu narzędzia

 

Nie od dziś wiadomo, że miedź zostawiona sama sobie się utlenia.

Najpewniejszym zabezpieczeniem(domowym sposobem) jest cynowanie i bez względu na to czy jest to konektor widełkowy/oczkowy, czy tulejkowy to warto zalać go cyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...