Skocz do zawartości

Czy ktos ma konto na ebay`u ?


Gość uzi_92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Czy ma ktoś z was konto na ebayu ? Nie znam fizyki tego portalu, nie wiem jak wygląda zakup towaru w moim przypadku radia z zagranicy. Mógłby ktoś mi przedstawić jak wygląda zakup na tym serwisie, lub czy ktoś by mógł zalicytować radyjko ?? Szczegóły na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A to niestety nie pomogę, bo myślałem ze chodzi o ebay.de

Z tym nie było by problemu

Pierwsze co to musisz sprawdzić czy osoba sprzedająca zgadza sie na wysylke poza granice

Bo co z tego ze wygrasz, jak potem mogą byc problemy z wysylką

Bo różni się trafiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposob zakupu na kazdym ebay jest taki sam, kupilem z ebaya ponad 200 produktow i roznie to bywa, sprawdzenie czy wysyla to jedno, ale takze jesli pisze, ze wysyla ale nie podaje kosztow wysylki radze sie dogadac zanim bedzie zonk. Inna sprawa to sposob platnosci, ja kupuje tylko gdy oferowany jest paypal bo nie mam innej opcji wyslania kasy na zagraniczne konta bankowe jak karta kredytowa. (Raz prosilem znajomego by mi przelal bo ma opcje przelewow zagranicznych).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelew zagraniczny dokonasz za pomocą konta np. w MBANKU wybierając opcję przelew zagraniczny podaje się w jakiej walucie przelew ma być wykonany ...koszt przelewu SEPA to 5PLN ...inaczej jest z przelewem SWIFT, bo koszty mogą sięgnąć nawet ponad 50PLN ...potrąceń na koncie w przypadku tego typu przelewu możemy spodziewać się nawet przez okres pół roku ...banki poprzez , które przechodzi ten przelew doliczają w jakieś swoje popierdółki i potrafi trwać to tak długo ...proponuje SEPA lecz lepiej zadzwonić do banku z którego robimy przelew i zapytać czy bank, który podaje sprzedający jest na liście obsługiwanych ...w MBANKu takich info udzielają.

Sprzedajacy przy przelewie SEPA kasę ma u siebie w ciągu ok. 3 dni ...sprawdzone lecz tylko w zakupach z Ebay europejskich ...UK, IT, DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolego pierwsza rzecz to otwórz sobie konto na ebay-u sam i wtedy nie ma problemu bo sadze ze nikt sie nie podejmie kupna tego towaru dla ciebie a tak poza tym jeśli znasz trochę angielskiego (jeśli nie to ci przetlumacze) to te lozyska są z Hong-Kongu (Location -Lokalizacja) i ten sprzedawca wysyła na świat (Ship - Wysylka) Worldwide. Wiec nie będzie najmniejszego problemu z wysylka do PL wiem bo sam kupuje czasem rzeczy z HK

P.s. Sprawdź wysylke do PL bo te 4 dolary to z tego co widziałem to na terenie HK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka z UK to minimum 36 funtów ale większość sprzedawców chce za to 40-50F

 

standard, nasze rzeczy są cięższe, normalnie do 2kg jest bodajże 7-11 funtów :) Angole lubią jednak dorzucać swoje widzi mi się, z cyklu za piechtonogi na pocztę i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standard, nasze rzeczy są cięższe, normalnie do 2kg jest bodajże 7-11 funtów :) Angole lubią jednak dorzucać swoje widzi mi się, z cyklu za piechtonogi na pocztę i itp.

 

Hellsin do 2 kilo jest normalna cena czyli jakies 9-11 ale w przypadku np radia to już jest powyżej 2kg i wtedy już normalna angielska poczta nie wysyła tylko Parcelforce Worldwide i oni kasuja 35 funtów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez tak zrobilem, zalozylem konto, na paypalu juz mialem, wiec o dziwo wszystko szybko ladnie poszlo. Nastepnego dnia napisal mi 2 emile, jeden ze dostal kase, drugi ze wyslal paczke. Termin dostawy 20-27 pazdziernik, wiec czekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zmuszony na wysyłkę z UK , kupiłem na ebay'u radio i myślałem że szwagier jedzie do PL i mi zabierze bo do niego paczka poszła i kiszka , szwagier jedzie za miesiąc i szukam wysyłki i nic nie mogę znajść poniżej tych 30 paru funtów , przecież radio chyba nie waży ponad 2 kilo nawet jak ma panel z nierdzewki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio niezależnie czy ma papiery czy nie z pudełkiem i opakowane bezpiecznie to jest około 2,5kg wiem z własnego doświadczenia ale podpowiem ci wejdz na tą stronke i z polskim kurierem zapłacisz około 18 funtów za wysyłkę radyjka oto link :

 

http://londynek.net/business/view-ads?_assearch=0&view=0&type=1&str=&submit=Szukaj

i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Panowie mam mały kłopot, mianowicie kupilem radio na ebay.de, towar odbierze i wysle do mnie czlowiek z tego forum. podał mi wszelkie dane do wysylki i teraz niewiem gdzie najtaniej i po najnizszym kursie to zrobic? Pay Pal mam ale kolega nie posiada. konto mam w zachodnim i teraz zagladalem to niby jest opcja przelewu walutowego ale niewiem ile kasuja prowizji no i kurs po 4,18 na dzisiaj licza :kwasny: , doradzcie cos bo do czwartku kasa musi byc na koncie zagranicznym a z terminem tez ponoc rónie bywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...