Skocz do zawartości

Car Audio - podejście czwarte


ostek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od zawsze lubię słuchać muzyki na dobrym sprzęcie z porządnym basem. Kiedys w domu grały stare Schneidery na Unitrze, obecnie posiadam Tonsile Fenixy II podpięte pod Yamahe.

 

W samochodzie tez musiało dobrze grać :)

 

1) Zaczynałem 10 lat temu od Fiata 126p i skrzynki robionej samodzielnie z MDFu w której jakoś wcisnąłem owale Boshamanna. Było bez wzmaka i na starym kaseciaku ale nie powiem... łupało w malaczu niesamowicie, a Gigiego D'Agostino bylo slychac w promieniu kilkudziesieciu metrow :ok:

 

2) Potem był VW Golf II, radio na MP3 Pioneer 4X45 i jakaś tam chamska tuba Voice Krafta. Oczywiscie wzmacniacza dalej nie bylo no bo i po co? Łupało jakos i to wystarczyło

 

3) Tu pojawił się wzmacniacz. W Audi B4 Avant grałem na skrzyni Blaupunkta GTB 1200 i wzmaku tego samego producenta czyli Blaupunkt GTA Special II. To jak do tej pory moja najbardziej zaawansowana instalacja audio w samochodzie.

 

4) Czas na nowe auto i nowe Car Audio. Co prawda samochodu jeszcze nie mam (jestem na etapie poszukiwan i na 90% bedzie to BMW E46), ale juz planuje co tu wsadzic do bagaznika :) Chcę aby grało to troche lepiej niz w Audicy. Powiem szczerze ze Audio w Audi dobieralem sam, troche na chybil trafil. Teraz chce sie poradzic osób ktore mają jakies pojecie.

 

Budzet jakim dysponuje to 800zł na skrzynie i wzmacniacz.

 

Co do skrzyni, to z takich niskobudzetowych upatrzylem sobie JBL GT5 1204BR.

http://www.megamedia.pl/skrzynia-basowa-jbl-gt5-1204br.php?cnv=f08b10-8ce78398ce

 

Wiem ze nie bedzie szału, ale mam nadzieje ze bedzie lepsza od Blaupunkta GTB 1200 ktorego mialem wczesniej. Nie wiem tylko jaki wzmacniacz wybrac. Pomyslalem o Crunch GTS-280

http://audiopower.com.pl/pl/crunch-gts-280.html?partner=1984

 

Proszę o opinie i ewentualne porady jaki sprzet kupic do 800zł. Niestety musi to byc nowy sprzet gdyz bedzie to kolejny prezent zrobiony samemu dla siebie w systemie ratalnym Żagiel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musi to byc nowy sprzet gdyz bedzie to kolejny prezent zrobiony samemu dla siebie w systemie ratalnym Żagiel

Kolejny czyli bmw też na raty . Jak tak to lepiej odpuść, bo będzie to kolejne auto zapuszczone przez właściciela.

A jeśli chodzi o audio to najpierw kup auto, później sprawdź jak gra na wyższych rejestrach, bmka ma słabe seryjne audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi B4 Avant grałem na skrzyni Blaupunkta GTB 1200 i wzmaku tego samego producenta czyli Blaupunkt GTA Special II. To jak do tej pory moja najbardziej zaawansowana instalacja audio w samochodzie.

Umieszczenie suba ze wzmakiem w bagażniku i nazywanie tego instalacją audio jest lekką przesadą.

 

Nie, BMW nie bedzie na raty. Mam odpowiednia ilosc gotowki zeby kupic zadbany egzemplarz, a nie zajezdzonego przez dresa trupa.

I wiesz, że dokładnie tyle pieniędzy ile masz na to BMW? To w salonie kupujesz? Może jednak zostanie Ci trochę kasy na coś lepszego niż wymienione w linkach sprzęty? Wtedy zamiast rat mógłbyś zakupić jakieś używki co najmniej o klasę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pare lat temu robiłem e46 dla siebie i jest to ciezkie auto,miałem taka sama skrzynie jbl albo bardzo podobny model,niestety zupełnie to niegrało,dopiero wymiana na duzo lepszego suba wraz z nowym wzmakiem cos poprawiła.wazne aby tylne oparcie miało otwór na narty,który mozna uchylic zebyc cokolwiek z bagaznika dochodziło,pozatym sam sub nic ci nie da,głosniki w drzwiach sa tak fatalne ze bez ich zmiany i tłumienia drzwi wogóle sobie odpuść,takze aby fajnie to grało bedziesz musiał powiekszyc budzet i to chyba wielokrotnie inaczej poporstu efekt bedize mizerny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wiesz, że dokładnie tyle pieniędzy ile masz na to BMW? To w salonie kupujesz? Może jednak zostanie Ci trochę kasy na coś lepszego niż wymienione w linkach sprzęty? Wtedy zamiast rat mógłbyś zakupić jakieś używki co najmniej o klasę wyżej.

 

Nie wiem ile wydam na auto, wiem jaki mam max budzet. W kazdym razie nawet jesli zostanie cos grosza po kupnie samochodu to zainwestuje np. w opony zimowe. Car Audio traktuje jako zachciankę, a zachcianki kupuję na raty. Choć nie wykluczam ze jesli zostanie cos kasiorki to kupie np. uzywanego wzmaka i wtedy na raty tylko skrzynia, ale za to lepsza

 

ja pare lat temu robiłem e46 dla siebie i jest to ciezkie auto,miałem taka sama skrzynie jbl albo bardzo podobny model,niestety zupełnie to niegrało,dopiero wymiana na duzo lepszego suba wraz z nowym wzmakiem cos poprawiła.wazne aby tylne oparcie miało otwór na narty,który mozna uchylic zebyc cokolwiek z bagaznika dochodziło,pozatym sam sub nic ci nie da,głosniki w drzwiach sa tak fatalne ze bez ich zmiany i tłumienia drzwi wogóle sobie odpuść,takze aby fajnie to grało bedziesz musiał powiekszyc budzet i to chyba wielokrotnie inaczej poporstu efekt bedize mizerny....

 

Dziekuje za tego posta. W zasadzie przekonales mnie do tego by najpierw zajac sie glosnikami w drzwiach. Móglbys polecic jakies sensowne glosniczki zamiast seryjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

moja konfiguracja wówczas była taka:

 

radio Alpine 9886R (rewelacja-zmiana z JVC juz nie pamietam modelu ale jakis TOP ---ogromna rózniaca)

wzmak uDimension 4075 ( bardzo ładnie grał w tej konfiguracji i tym aucie)

sub Focal K33 (w zamknietej małej skrzynce ok 20L zwrócony frontem do otworu w oparciu tylnej kanapy)

głosniki Inifinity reference 65.2 165mm (najsłabszy punkt całej mojej instalacji )

 

ogólnie grało to w miare ok ,choc słyszałem wiele lepszych instalacji ,ale tak jak juz napisałem to jest trudne autko i wiele sie trzbea namęczyc zeby osiagnac super efekt.

Musisz wiedziec ze jednak w całej zabawie najwazniejszy jest przedni zestaw odseperowany i ogólnie tłumienie drzwi.Co tez jest probelematyczne (trzeba ciac blache).Ja zuzyłem maty Dynamata Extreme na całe drzwi od zewnatrz i od środka.

 

byc moze w przyszłym roku bede celował w e46 carbio i pewnie bede sie bawił w instlke :)

 

gdybym ponownie podjął sie instalki w tym aucie ,to wygladało by to tak:

 

-Alpine 9886r + procesor

-głosniki przód DLS R6a 165mm

-wzmak (DLS A5 lub R30)

-sub closed ok 12" (cos typu Focal 27V2/JL/rockford P3)

 

Mysle ze taki zestawik naprawde by zagrał i byłbys zadowolony ale cena byłaby kilkukrotnie wieksza niz zakładałes :)

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie tego samochodu pod instalkę to już spory wydatek. Większość subów w tym samochodzie się po prostu nie sprawdza (coupe nie wiem jak z sedanem). Żeby montaż subwoofera w ogóle miał sens trzeba pozbyć się otworu na narty i przez niego kierować suba do kabiny - inaczej będzie bardzo ciężko. Drzwi to znów koszt dorobienia paneli jeżeli ich sam nie będziesz potrafił zrobić. Plus trzeba wyciąć blachę za wooferami. Ogólnie ciężki samochód do CAR AUDIO, choć da się ogarnąć. 800 zł to nie w ten samochód niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...