Skocz do zawartości

Jaki telefon z wifi


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna telefonu z wifi. Na temat telefonów z nowymi technologiami się nie znam, a na rynku jest tego bardzo dużo. Wymagania: wifi, mała awaryjność, prosta obsługa, długa żywotność baterii i żeby szybko chodził. Cena do ok. 600zł nowy. Miałem na oku nokię C3-01, ale czytałem, że bardzo awaryjny. Proszę o recenzje. Z góry wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam porównanie c6 e63 lg540 samsung 53cośtam (wszystkie wifi, bo też mi zależało ;) ) i nokie mają dużo większy zasięg wifi. System? To już tylko marketing i opinie ... szczyli na forach . Niedawno szukałem opinii i jak potem się zagłębiałem w takie opinie, to okazywało się że opiniotwórca ma 11-14 lat , "tata dali telefon" i jeden z drugim się podniecali co to jego cudo nie może a fonik kumpla (tu podawali model ) to szmelc itd. Miałem e63 2,5 roku i żadnego problemu z komunikacją NIGDY nie miałem (teraz przekazałem ją synkowi ..oj będzie miała poligon), nie wieszał się , a aplikacji w ovi sklepie (darmowej) od groma . Znalezienie oprogramowania alternatywnego to 5 sekund i masz np. GarminXT lub TomToma w fonie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a popatrz ile jest aplikacji na androida,tysiące.ten system sie rozwija non stop.nawet nokia chce uciec od symbiana na żecz windowsa...oczywiscie za free masz navi i na androida.

nie do konca sie zgodze ze to jeden czort andr/symbian.tu akurat mam doswiadczenia...symbian nie jest zly ale juz podupada...co do trwalosci noki to juz tez historia.stare poczciwe byly dobre te "nowe"to juz jak trafisz duzo wieksza ruletka niz kiedys kiedy kazda nokia byla "super"

popatrz jak teraz nokia stoi w miejscu,kazda firma ją wyprzedza technologicznie...samsung htc mają procki po 1.2 ghz a nokia szczyci sie ze dala 0.8ghz w nowym fonie...śmich na sali.sam posiadam samsunga z prockiem 1ghz i 512 ramu i nie wiem co to znaczy czekac na otwarcie jakiejs aplikacji gry itp...

zobacz ze kazdy nowy model noki to niewypal pod wzgledem oczekiwanej sprzedazy czy zastosowanej technologi...nokia "umiera"

 

dla zwyklego zjadacza chleba nokia bedzie ok,ale jak oczekujesz czegos wiecej od fona to juz niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co to znaczy czekać na otwarcie gry ... bo nigdy nie miałem żadnej na fonie ;) Co do trwałości , to mam 24 miesiące gwarancji , a po jej upływie dostaję nowy telefon ;)

 

PS: e51 i 5e2 , te to padają jak muchy i tych bym nie polecał nikomu , no a co podupadania symbiana , to tak jak z CDAudio od lat trąbią że format nierozwojowy i mp3 lepsiejsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nokie C6-00 i LG P990 wiem, ze pownanie srednie bo jednak nie ta klasa cenowa, ale zdecydowanie jesli chodzi o sam soft podoba mi sie Android, takze uwazam, ze jest to system rozwojowy, Symbian od samego poczatku nie mial szans na zycie, mowil o tym nawet byly prezes Nokii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez gier nie instaluje bo zaraz cztery dychy na karku...ale są ori wgrane i czasem w delegacji posmigam w nfs :)

ok z gwarancją ale czlowiek sie wkurza jak oddajesz fona i nie masz dostepu do aplikacji które ci umilają czas...nie pisze o grach ale chocby siedzenie na forum po wifi w hotelu itp...

co do rozwoju,nie bede szukal teraz po necie artykułow ale na andka powstaje chyba kilka dziennie aplikacji a na symbiana moze jedna na miesiąc

tu kazdy musi pomyslec na co mu fon...co komu potrzebne.

ja musze miec gps i wifi z racji pracy.dobry wyswietlacz bo jak trafie na hotel bez tv bo i takie czasem są tylko w okolicy to jakiś film oglądne na nieszczesnym malym ekranie ale co tu robic jak nuda zabija czasem...a i radia internetowego fajnie posluchac...setki progr. radiowych do wyboru...

jedyna zaleta tego symbiana to ten garmin,mam na fonie z symbianem i chwale go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Noki jest to fajne ze przesiadka na inną nowszą nokię nie wprowadza chaosu ...włączasz i masz wszystko jak w starym, tylko funkcji więcej ;) LG na andriodzie już tydzień ogarniam i ... bydle w nocy coś tam sam instaluje, wysyła i ściąga dane z neta , ba dobrze że mam za friko neta w play , bo kosztowny byłby fonik ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,przesiadasz sie z noki na nokie i wszystko ok bo caly czas sie mialo nokie

ja tez teraz biore kazdy telefon z andkiem i w kilka minut wsio wiem.to jest zaleta :)

co do pobierania aplikacji wejdz w ustawienia aplikacji i ustaw aby nie pobierało lub tylko po wifi lub wyłącz dane pakietowe ale wtedy nie wyslesz mms'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak gadacie o tych prockach srockach w Samsungach i tej całej reszcie, dzisiaj bawiłem się Wave 8500 (nówka za 650PLN do oddania;)), a wczoraj Nokią N8, niestety nie ta sama półka cenowa, ale N8 to bym wział dużo chętniej, powód solidniej zrobiona, a czy miałbym czekać o 10 milisekund dłuzej na otwarcie aplikacji to mi tam to LOTTO:) Osobiście od roku jadę na BlackBerry 9700 Bold trzyma 4-5dni, internet śmiga, Wi-Fi też, zdjęcia bardzo przyzwoite, jedyne co to nawigacja do dupy :/ Reasumując każdy chwali swoje, do tego racja jest jak dupa każdy ma swoją :) Jak nie weźmiesz do ręki i nie sprawdzisz to się nie przekonasz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zwyklego zjadacza chleba nokia bedzie ok,ale jak oczekujesz czegos wiecej od fona to juz niestety...

Moje korzystanie z telefonu do tej pory opiera się tylko na dzwonieniu. Jak mam napisać sms to robię się chory. Do gier mam komputer, a ostatni raz grałem w gry 5 lat temu. Chodzi mi tylko o wifi, a jak będę mógł mieć dodatkowo navi to będę bardzo szczęśliwy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie mam wave s8500 na systemia bada os.czy jest gorsza od n8?

mysle ze n8 nie dorasta jej do pięt,solidniej zrobiona nokia??plastykową obudowe porownujesz do aluminiowej?wave najbardziej jest chwalony za solidna obudowe.co do predkosci hmm fajnie np jak sie z fona po wifi puszcza filmy na tv z wifi,czy oglada zdjecia tez po wifi...nie czekając wieki az sie zaladuje tylko z marszu.wiec dobry procek nie sluzy tylko do chodzenia po menu w fonie

jesli wave mozna wyrwac za te kase to nie widze konkurenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem zwiezle - tylko android a jaki tel. to juz kwestia twojego gustu. poczytaj troszke o telefonach. Na stronach takich jak plus czy era badz orange masz zakladki gdzie mozesz porownac sobie do kilku modeli na raz. potem juz tylko wybierzesz siec.

 

Ja zakupilem sobie galaxy S2 - jakies 2 tygodnie temu moze 3 i w dalszym ciagu ten fon mnie zadziwia swoimi funkciami - takze jest co ogarniac........ :) No i przedewszystkim rejestrowac sie na forach pomocniczych gdzie sa inni uzytkownicy ktorzy maja podobne fony.... :)

 

Polecam galaxy s 1 badz 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt 8500 jest alu, ale dalej jestem za N8, no chyba ze jutro dorwe N8 i znowu "dotkne"i wprostuje sobie swiatopoglad:) cenowo Wave zabija N8, dlatego przy zakupie bym mimo wszystko mial watpliwosci (OT Wave już nieaktualny - się sprzedal) a co do Galaxy S2 to już kieszonkowy tablet, jest prawie tak wielki jak "zeszyt B5"(no trochhu przesadzilem:)), też się nim bawilem, ale nie mam zamiaru nosic osobnej torby na...telefon:) owocnej dyskusji, ide w kimono:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wyłącza się w opcjach transfer danych

 

 

Taaa jak wyłączysz to stracisz też mmsy . Muszę przysiąść i wszystkie aplikacje ustawić z auto na ręczne uaktualnianie , ale to trzeba mieć czas i ...chęci ;) No a tak jak wspomniałem transfer mam(a raczej żona, bo to jej zabawka) nielimitowany , więc nawet względy finansowe na razie nie zmuszają mnie do poszukiwań winowajców w aplikacjach :hyhy:

 

 

W pracy kilka osób ma fony z wifi i nokia ma największy zasięg (c5 i c6 łeb w łeb , a e63 tylko nieznacznie gorzej) Wave53cośtam (taki rozsuwany) ma o połowę mniejszy zasięg !

 

Oglądałem, macałem multum aparatów i jakoś "tylko dotykowe" mnie nie ruszają , a wręcz odstraszają ! Wolę sobie zrobić "pyk" i wysunąć klawiaturkę , bo tak i łatwiej się pisze i nawiguje po stronach ...ale to moje tylko przyzwyczajenia , a Ty musisz sobie iść do kumatego sklepu i pomacać samemu aparaty.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa jak wyłączysz to stracisz też mmsy

 

i dlatego nadal jestem posiadaczem nokii - mam u siebie N95, N97, służbowe jakieś tam 6***, moja Kasia ma 5800. Telefon jest od dzwonienia i to jest jego główne zadanie. Inne bajery mają być tylko dodatkiem. Inaczej telefon traci swoje właściwości. Dlatego Symbian jest dla mnie taki dobry. Tu, jak wyłączę sobie transfery, to mms-ów nie tracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa jak wyłączysz to stracisz też mmsy .

 

owszem nie :) w starszych telefonach z andkiem trzeba to bylo robic zewnetrzna aplikacja (darmowa) natomiast obecnie juz w kazdym dostepnym u operatorow telefonie z andkiem robi sie to za pomoca jednego switcha, wylaczasz transfer dla aplikacji a mmsy dalj dzialaja, proponuje nie pisac herezji panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy apndroid i mozesz wylaczyc transfer z uwzglednieniem mmsow i po problemie.Mam od8 miesięcy samsunga i9000 i ciagle jest na androidzie 2.1 i powiem szczerze czasami mam ochote rzucić nim o ściane przez wlaśnie androida być może nowsze wydania się tak nie wieszaja nie zamulają ale czasami mam ochote wrocić do lg ku990 ktory miałem ponad dwa lata i spisywał sie bez zarzutu. Jeśli chodzi o wifi jest w miare ok pod warunkiem że korzysta się z jakiejś innej przeglądarki niź oryginalna dobrze sprawuje sie skyfire.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie też polecę Nokie a jaką? - e72. Dorzuć parę złotych i bedziesz miał telefon bezawaryjny. Mam taką już od 1,5 roku i na prawde nie mam powodow do narzekania. Bateria trzyma min 5dni jak dużo rozmawiam a ponad tydzien jesli umiarkowanie.

Jedyny minus - stosunkowo mały wyświetlacz do przeglądania stron internetowych.

 

Coś za coś duzy wyswietlacz - krótka zywotnosc baterii.

 

 

Mam kolegę który pracuje w serwisie Samsunga i wiecie jak oni sami na tą firmę nazywają? SZAJSUNG. Nie mam nic do tych telefonów bo nigdy żadnego nie używałem, ale opinia kolegi mnie demotywuje.

 

 

Miałem też HTC HD2 ale odradzam, dobry kombajn multimedialny i na windowsie ale wiesza sie okrutnie a jak duzo korzystasz to rano odłączasz od ładowarki a wieczorem musisz podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do awaryjnosci Samsunga musze sie niezgodzic z przedmowca. Od dwoch lat uzywam swojego i nie mialem najmniejszych problemow. Wpadl mi do wiadra z woda, nic mu sie nie stalo (tylko pare kropel na baterii), pod wplywem % otwieralem nim piwo i obudowa zyskala jedna szrame ale sie nie rozwalila, raz sluzyl jako stoper do drzwi bo musialem po cos szybko skoczyc i tez przetrzymal. Sam bede niedlugo zmienial telefon i najprawdopodobniej na Samsunga ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od8 miesięcy samsunga i9000 i ciagle jest na androidzie 2.1 i powiem szczerze czasami mam ochote rzucić nim o ściane przez wlaśnie androida być może nowsze wydania się tak nie wieszaja

 

No to moze zaktualizuj, samsung juz dawno 2.2 wypuscil przeciez a i 2.3 juz jest z tego co sie orientuje, i to zadna czarna magia, podlaczasz do kompa odpalasz KIES'a (samsungowa aplikacja cos jak Nokia PC Suite) i odpalasz aktualizacje, zero problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke wyobrazni - jesli ci sie wiesza - a wiem ze nazekali na ta wersje androida, wlasnie z powodu zawieszania sie i zamulania - wgraj nowy system np androida 2.2 ewentualnie 2.3

 

Sa chlopaki ktorzy bawia sie w pichceniu nowych roomow. Jesli nie sprobujesz to nie zaznasz rozkoszy :P Na starej omni doswiadczylem co znaczy wgranie nowego roomu przerobionego od podstaw.

 

Efekt byl taki ze z 2 razy szybcie i o niebo dluzej a przy okazji stabilniej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...