Skocz do zawartości

Pytanie o wiatraki do zabudowy


jarecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam male pytanie bo bylem przekonany ze wszystko jasne proste a wczoraj sie zdziwilem. Do rzeczy , chodzi o to ze w zabudowie mam dwa wentylatorki komputerowe z czego jeden chce zeby wdmuchiwach powietrze a drugi wypompowywal zeby byl obieg czyli standard.Ale moje zdziwienie jest bo myslalem ze jak odwrotnie podlacze kable z wentylatorka plus z minusem to bedzie krecil sie w druga strone a tu zoonk. Tylko w jedna strone sie kreca a jak podlanczam odwrotnie to wcale sie nie ruszaja. I moje pytanie co zrobic zeby zaczol sie jeden w druga strone krecic , mowie od razu ze niema mozliwosci przelozenie go o 180st. bo niezaspecialnie by to wygladalo. Czy jest inny sposob na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rozjasnienie z tymi wentylatorkami. Bylem caly czas przekonany ze jak zmienie im zasilanie odwrotnie to zaczna sie w druga strone krecic a tu okazuje sie ze nie ma takiej mozliwosci. Ale moze ktos widzial gdzies w sklepie wentylatorki ktore kreca sie w odwrotna strone niz standardowe , moga byc nawet kwadraty to bym je oszlifowal , dokladnie tylko jeden potrzebuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może się podepnę :kwasny:

Chcę zakupić wentylatorek komputerowy (1 lub 2 sztuki), który schładzałby mi wzmacniacz Boschmann PSX-D2 w zamkniętej obudowie. Moje pytanie brzmi: czy mógłby mi ktos polecić jakiś wiatraczek z allegro (jest tyle tego, że ciężko wybrac, a nie wiem jaki przepływ jest potrzebny dla efektywnego chłodzenia - po co przepłacać za jakieś wentylatorki o "wielkiej" mocy, jeśli może nie są potrzebne)?

I jeszcze jedno - jak podłączyć wentylatorek tak, aby działał wtedy kiedy działa instalacja audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - jak podłączyć wentylatorek tak, aby działał wtedy kiedy działa instalacja audio?

poszukaj przekaznika o małym prądzie wzbudzenia. Wtedy podlaczasz zasilanie przekaznika do remote+ a w obwod ktory zwiera i rozwiera podpinasz zasilanie do waitrakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...