Skocz do zawartości

Włoszka musi grać!:)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako iż wróciłem właśnie z Stargardu z przysłowiowego piwka, trochę sie muzyki wszelakiej maści nasłuchałem się, nasiliła się u mnie kwestia doboru sprzętu, która jest dla mnie na topie ostatnich dni.

 

CA interesuję się od dziecka i coś tam coś tam zawsze grało, ale mam głupią przypadłość.. Często zmieniam samochód i do tej pory to było blokadą inwestycyjną w coś więcej. Ostatni konfig jaki miałem to CDA-9813, PB ES-6c, HarmanCardon CA-5250, i sub PB 2xl 12” w br. Zadowolenia brak. Trochę zmieniły się też moje cele w tym temacie. Nie zależy już na mega łubu dubu:)

 

Teraz też nie jestem pewien ile autem pojeżdżę, ale zdecydowałem, że działam, bo jedyną stratą będzie dla mnie koszt tłumienia i ew. zabudowy. Przeżyję... :)

 

Do rzeczy.. Aktualnie jest Alfa 166. Czego oczekuję? Ciepłego (wręcz kluskowatego) brzmienia z przytupem (wykopem) niepozbawionego detali i szczegółowości – szczególnie w zakresie średnich/wysokich. Chciałbym mieć w miarę poprawnie zbudowaną scenę – głęboką, szeroką, wyraźną i uporządkowaną. Nakład gotówki.. Niski. Second-hand wskazany:). Muzyka praktycznie wszystko, byle nie hard rock i metal wszelakiej maści..

 

Na chwilę obecną jest CDA-9833 i woofery R6A.

Rzecz jasna brakuje tweetera. Wzmacniacz? Pewnie przyszły miesiąc:)

 

Tutaj prośba do Was. Jestem trochę zacofany i nie na bieżąco. Przekopałem forum wstecz ponad pół roku, kilka (niestety tylko kilka) tematów o tweeterach znalazłem, ale nie satysfakcjonuje mnie to.

 

Co byście taniego (w używce, czy nowy do około 400zł) polecili na górę, co spełni oczekiwania i dobrze zagra aktywnie z r6a?

Zdecydowanie wole 2-way.. łatwiej będzie ogarnąć.

 

Czekam na propozycje.. Włoszka musi grać:)

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile założenie główne.. im taniej, tym lepiej. Na napęd całości wolałbym nie wydać więcej niż 1000 (razem z napędem suba). Raczej będą to 2 wzmaki. 2 kanały na górę i 4 kanałówka na woofery i suba w mostku.

 

chodzi o simplex 25?

co z u-dim prox t2?

sporo o nich slyszalem, czytalem. Warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście taniego (w używce, czy nowy do około 400zł) polecili na górę, co spełni oczekiwania i dobrze zagra aktywnie z r6a?

Zdecydowanie wole 2-way.. łatwiej będzie ogarnąć.

To co napiszę większośc uzna prawdopodobnie za herezję, ale co mi tam ;) Mam u siebie w aucie wysokotonowe Mission. Producentem tych głosników jest najprawdopodobniej Audax. Trafiłem na nie, bo spaliłem takie w swoich kolumnach domowych. Nowe kosztowały w mission.uk coś koło 150 zł sztuka. Znalazłem takie na allegro za... 10 zł sztuka. Wymieniłem w kolumnach, grają jak oryginał i wyglądają jak oryginał (były plug&play). Kupiłem następne 6 na zapas :) Człowiek który je sprzedaje podobno ma ich jeszcze cały karton.

Jak kupiłem auto i usłyszałem oryginalne to pierwsze co zrobiłem to wsadziłem w to miejsce te Audaxy (Mission`y). Myślę, że nic poniżej 100 zł nie ma nawet szans zbliżyć się do tej jakości. No i co najważniejsze można poświęcić te 20 zł + wysyłka na eksperyment. Jeśli jednak chcesz posłuchac wczesniej jak grają to możesz u mnie. Jak chcesz to Ci je nawet pożyczę (jak napisałem mam jeszcze 4) na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden mały problem, r6a to fajny woofer tak jak szukasz z przytupem, ale abyś miał średnice to albo dooobry tweeter co takową da, albo musisz wysupłać kasę na 3way i zakupić średniaka, bo to co resztę opisałeś co byś chciał, z r6a nie wyciągniesz, słuchałem kilka aut z tym wooferem i niestety średnicą on nie zaskakuje, za to do wykopu w 3 drogach nada się idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r6a słyszałem i jest to wybór świadomy. Tak jak 9833, z którym jeździłem wcześniej.

3way podoba mi się (podobały się aplikacje, które słuchałem), natomiast to ewentualna opcja na przyszłość. W chwili obecnej obawiam się, że po prostu tego nie ogarnę. Uważam, że lepszy w miarę zestrojony 2 way, niż chaotyczny 3way.

 

Ciągle czytam i coraz bardziej kusi mnie posłuchanie u-dim pro xt2. ma ktoś w zachodniopomorskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłużeszego czasu nie rozstaję się z tweeterami dynaudio MD100, jako że grają one w 2way z r6a i jak widzę jesteś ze Szczecina, możesz zobaczyć czy takie granie Ci się spodoba. Jest miękko i z wykopem a tweetery są co najmniej bdb, jedyny problem to ich dostępność na rynku wtórnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie pro xt2 pod Audisonen lr-em i grają dość łagodnie ale nie nazwałbym tego kluchowato. Zresztą nie wiem czy z ta Alpinka jako serce systemu może być kluchowato. (Według mnie tu bardziej sprawdziłby się jakiś Clarion.) Jeśli myślisz o 2 way-u z r6 to prox-y sobie odpuść bo próbowałem takiej konfiguracji i tak jak piszą koledzy brakuje średnicy. Miałem w aktywce i próbowałem różnych cięć, ale zawsze był ten sam problem brak środka. Tak poza tym prox-a ciężko jest ogarnąć w aktywce. Przy klockach które już masz musisz szukać naprawdę łagodnego tweetera i wzmacniacza aby udało się osiągnąć cel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam tweeter ma być spokojny to polecę z autopsji Helixa HXS1/P1. Przy odpowiedniej aplikacji potrafi pokazać pazura. Obawiam się jedynie czy nie będzie braków w paśmie, ten tweeter nie lubi niskiego cięcia, zdecydowanie okolice 4khz, niżej lubi przypiaszczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem różnych cięć, ale zawsze był ten sam problem brak środka.

 

ciekawe bo proxy mozna dosyc nisko uciac, saluchalem ich w 2 drogach z wooferem AD W600 czyli typowym tluczkiem ktory nie ma srednicy i powiem szczerze ze fajnie sie to zgrwa i nie ma brakow na srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe bo proxy mozna dosyc nisko uciac, saluchalem ich w 2 drogach z wooferem AD W600 czyli typowym tluczkiem ktory nie ma srednicy i powiem szczerze ze fajnie sie to zgrwa i nie ma brakow na srodku

U mnie cięte niżej jak 3,2khz/12db pod aktywką z Alpine piaszczyły a środka z r6 ciętych od góry na ok. 2,5khz/12db za wiele nie było. Przy bardziej stromym zboczu i niższych cięciach nie było dużo lepiej. Tak więc u mnie się to nie zgrywało. Wielu forumowiczów przed zakupem ostrzegało mnie przed tym, ale przekonałem się o tym na własne uszy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doinwestuj i kup D2904 lub LS29 , zgrywają się w 2 way z r6a idealnie , lubią niskie cięcie i pod łagodnym wzmakiem grają neutralnie/ciepło , nie jest to klucha , ale gwarantuje Ci że nie szukasz kluchy , szukasz neutralnego głośnika który " nie drze mordy ".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi.. wstrzymam się jeszcze do momentu podjęcia ostatecznej decyzji. No i oczywiście po montażu woofera jak będę mógł usłyszeć to u siebie.

Trociniarz.. Bardzo, bardzo chętnie. Można się jakoś zgadać? Skąd dokładniej jesteś?

Piotrekzx6r.. Dzięki za opinię. To już nie pierwsza taka o pro xt2, więc chyba już w tym momencie odpuszczam.

 

Fajnie, że po raz kolejny pojawia się HXS1.. Może warto spróbować? Wypowie się ktoś jeszcze?

Bury. Pewnie masz rację i wiesz co..? Nawet przez moment byłem skłonny, ale to chyba idzie za daleko. Z moim ograniczeniem budżetu i świadomością, że napęd nie będzie wielce ambitny sądzę, że nie wykorzystam nawet połowy ich potencjału. Co o tym sądzisz?

 

Tak myślę o tym R6A. Trzech dróg chciałbym uniknąć jak już wspomniałem z obaw, że nie ogarnę, ale czy przypadkiem nie będzie to jedyna droga biorąc pod uwagę moje preferencje? Z drugiej strony jak dołożę kasę na średniaka i zwrotki, to i tak wyjdzie to kwotowo powyżej D2904 czy LS'ów...

Zagadka mocna.

Jeśli uda mi się spotkać z Trociniarzem, to pewnie mi to wyostrzy obraz tego co będzie.

A ma ktoś HXS1 w okolicach Szczecina, Stargardu? W sumie, to jadę na urlop, więc w grę wchodzi też Częstochowa, Kraków, Szczyrk i Górny Śląsk:).

 

Panowie zapraszam do dalszej dyskusji, bo cięężko cięężko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś HXS1 w okolicach Szczecina, Stargardu? W sumie, to jadę na urlop, więc w grę wchodzi też Częstochowa, Kraków, Szczyrk i Górny Śląsk:).

 

Mieszkam w Krakowie, na tygodniu popołudniami jestem w stanie udostępnić auto do odsłuchów, w najbliższy weekend zjeżdżam do domu, więc jeśli Ci to nie koliduje możemy się jakoś umówić, ewentualnie zrobić jakiś mały krakowski spocik. Po szczegóły zapraszam na PW.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak myślę o tym R6A.

Panowie zapraszam do dalszej dyskusji, bo cięężko cięężko..

 

 

 

R6A to wymagający woofer do 3 -way ,trzeba go nisko ciąć i dobrze zasilić , nie wspominająć ,że w dużych drzwiach bass będzisz miał na tylnej półce lub w bagażniku , przerabiałem kilka razy R6A i lepiej kupić podróby Herca dla samych wooferów , niedawno w prostym setupie przez kilka dni słuchałem HSK tych podróbek za 280zł i R6A i kick ,średnica przeważa dla HSK, ogólnie kieruj się zasadą ,że DLS-a montuje się tylko 3 waye ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam słyszałem R6A z LS 29 i grało to bardzo zacnie .

 

Niedzwiedź jak chcesz posłuchać LS'ów chętnie udostępnie do posłuchania w twoim systemie . Dla mnie do 2 way jest to jeden z najlepszych . Gra detalicznie z dużym powietrzem , przy tym nie jest ostry i na pewno nie piaszczy . Napęd do nich nie jest drogi , spokojnie zmieścisz się w 500zl np. Emil miał fajnego gienka na gorę b40 chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś będę kminił. Generalnie w poniedziałek dostałem awans w pracy, więc może kaski poświęce minimalnie więcej:)

Skupie się na zamkontowaniu wooferó i wtedy będę podłączał, tymczasem prośba do chlopaków..dajcie namiary na pw to jak bede w kraku czy w gliwicach to się odezwę:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...