Skocz do zawartości

S12 vs M12


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam sie do kupna jednego z tych głośników , początkowo po przeczytaniu wielu postów na forum wybrałem PB m-12 ale okazało się że będzie dopiero dostępny po 20 sierpnia i stąd moje pytanie czy czekać na "m-kę" czy może kupić s-12?Interesuje mnie też czy jest jakaś znacząca różnica w zejściach, szybkości i jakości brzmienia.

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zdecydowany jestem na PB S-12 teraz tylko kwestia wzmaka, czy nie "zamocny" ?

 

[ Dodano: 2008-08-06, 21:37 ]

miałeś do czynienia z m12 czy warto poczekać aż będzie dostępny i dołożyc 100 zł więcej do niego? czy wziasc "eskę"jak myślisz? :P

 

[ Dodano: 2008-08-06, 21:41 ]

w sumie skrzynie mam zrobiona closed 38l , do eski znowu chyba 30l, czytając rózne fora wywnioskowałem że S12 nieodbiega zbytnio M12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia do S-ki jest identyczna jak do M-ki. Ja slyszalem M-ke, ale na zupelnie innym piecu niz mam ja, dlatego zapytalem o bezposrednie porownanie tych dwoch serii. M-ka jest troszke mocniejsza i ma aluminiowy, chromowany kosz choc to akurat nie wiem czy ma jakies znaczenie. M-ka to wyzsza seria i akurat w przypadku PB - lepsza. Ja bym kupil na Twoim miejscu M-ke. A co do 1502 to da rade i S-ce i M-ce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawcio1813 - na początek przez parę godzin nie dawaj więcej jak 50% mocy niech głośnik się ułoży. Tak nie pisana zasada inni mówią że nie ma co wygrzewać inni że jest sens. Dwie różne szkoły. Ja twierdzę że na początek niech to wszystko się ułoży :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilotyn@ dzięki, a jak z wyregulowaniem wzmacniacza, chodzi mi na ile ustawic podbicie basu oraz flitr LP , wiem że każdy ustawia to wedle siebie , ale pytam bo nie jestem za bardzo zorientowany :kwasny: .Co do głośnika to pójdę twoją szkołą , najpierw trochę wygrzeje dopiero potem dam ognia :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wg uznania. Z tego co wiem to 2/250 ma taką samą skalę jak u mnie więc ustaw na minimum czyli 60Hz. Podbiciami basu nie baw się zbyt dużo, a najlepiej to włącz radio i ustaw głośność na granicy zniekształceń i wówczas ustawiaj podbicia dla suba, patrz by wychylenie było odpowiednie. Jak zobaczysz, że głośnik mało co nie wyskoczy z pudła to zmniejsz gain i podbicia. Filtr tak jak napisałem, 60Hz (max 70Hz). Jeśli jednak 2/250 ma niższą skalę tj. skala zaczyna się on np. 30Hz to ustaw go na jakieś 40Hz, wtedy będzie lepiej schodził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...