Skocz do zawartości

Skrzynia basowa aktywna


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowy,nie znalazłem podobnego tematu więc tak,chciałbym kupić jakąś skrzynie aktywną(nową)mam na nią ok 1400 zł tylko nie piszcie o tym,że za tą kasę można złożyć już coś konkretnego bo to wiem ale mi chodzi żeby już wszystko było: wzmak,sub i kable a nie bawić się w składanie wszystkiego.Jak mówiłem jestem jeszcze zielony więc proszę o linki ze sprzętem i wasze porady(co można kupić dobrego za tą cenę).Przeglądając te różne skrzynie widzę,że za 300 zł głośnik ma 1000 w a za np: 800zł ma 700 w więc nie kumam,a wiem,że moc nie jest w pełni adekwatna do jakości.Więc proszę Was o porady ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Więc tak muza to rap,klubowa,techno i z radia ,wielkość suba to bym preferował tak 30cm czyli 12",audi a4 kombi i oczekuje żeby to ładnie grało nie chodzi mi o to żeby było słychać ze 100 metrów ale żeby był czysty i głęboki bas nie łupanka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie robi manta i blaupunkt, w za 1400 zł to ich kupisz kilka sztuk.

 

niestety nie spotkałem się z chociaż przyzwoicie grającą (z grającą też się chyba zagalopowałem) skrzynią aktywną

 

Hehepack ma racje.. oferta skrzynek aktywnych jest sprzetem dla niskobudzetowych audiofilów.. Z jakoscią ma tyle wspolnego co znaczek mercedesa przyklejony do maluszka

 

Pomysł hehepack-a , zbudowania skrzyni indywidualnie ma sens-mozna sobie dopasowac elementy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co proponujecie ? ja na początku myślałem nad Alpine SWR-1022D i jakimś wzmaku tylko że jak pisałem do tego trzeba odpowiednią skrzynkę,w miarę wzmaka i kable.

 

a ten głośnik co napisałem z dobrym wzmakiem zagrałby lepiej od jakiejkolwiek skrzyni aktywnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak spora jest i nigdy o niej nie słyszałem

 

No tak - nie JBL, Magnat czy inny pierdzing ;) Chcesz w miarę dobrego grania bez łupanki a upierasz się przy skrzyni aktywnej... Nie rozumiem takiego wyboru. Możesz to jakoś uzasadnić? Do takiej skrzyni i tak musisz pociągnąć kable zasilające i sygnałowe. Miejsce? Hehepack już dał pomysł. Można zrobić tak, że wzmacniacza w ogóle nie będzie widać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie mam z tatą audice i im się nie uśmiecha na jakiegoś kolosa bo mówią,że jak gdzieś jedziemy to nie będzie gdzie torby włożyć,chociaż audi a4 kombi ma duży bagażnik ale...No mogę iść na kompromis i tak jak mówiliście,same osobne klocki tzn. tak głośnik ten co mówiłem myślę,że da radę wsadzić ją w jakąś skrzynie tylko nie wiem czy można gdzieś taką kupić czy trzeba robić samemu ale to też odpada,wolałbym taką kupić plus jakiś wzmak żeby ten głośnik pociągneło i resztę głośników 4 z przodu i 2 z tyłu one są seryjne od nowości no i wiecie do tego głośnika Alpine SWR-1022D jakiś w miarę dobry wzmak ale żeby to też kosmicznie nie kosztowało tak jak Wam pisałem mam na to wszystko ok 1400 zł,więc czekam na wasze propozycje!

I z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poskładać małego suba z głośnika 8 cali przy skrzyni o pojemności 15l :) a wzmacniacz przykręcić do niej. Więc wielkość to nie problem. Co do polecenia jakiegoś sprzętu - przejrzyj chociaż dwie pierwsze strony forum - serwer zapycha się takimi zapytaniami, poradami i przykładami - wystarczy poświęcić godzinkę a sam dokonasz wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pisałem o tym głośniku Alpine SWR-1022D lub Alpine SWR-1044D to do tego jakiegoś dobrego wzmaka w rozsądnej cenie,skrzynia,kable... pomóżcie mi coś ogarnąć.Po to założyłem temat,dzięki za pomoc,a jak ja będę przeglądał to i tak nic nie skumam bo się nie znam bo nawet nie mogę porównać itd. więc proszę Was,a ten głośnik co napisałem wyżej jak zagra?

 

No doradźcie mi...

 

a co powiecie o tym :)http://allegro.pl/alpine-swr-1223d-i-1243d-600w-rms-totalny-bass-i1740416477.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie tematy, to aż nie chce mi się na nie odpowiadać... i nie chodzi tu o to, że się nie znasz bo przecież forum jest po to by pomóc. Np te śmieszne upieranie się, że subwoofer ma być aktywny... nic innego nie wchodzi w grę itp... ehhhhhh

Mówisz, że zależy Ci na miejscu, a z góry wybrałeś 12" więc czegoś tu nie rozumiem?

Przód pewnie w ogóle nietknięty, a do bagażnika chcesz kupować nie wiadomo jakiego suba.

Co do odpowiedzi jak zagra ten Alpine to wydaje mi się, że bez rewelacji.

Aha i co do tych kabli, to mam nadzieje jesteś świadom, że trzeba będzie trochę rozebrać auto by np pociągnąć kable z akumulatora? A nie tylko "wsadzić" jak to ująłeś.

 

Przeglądając te różne skrzynie widzę,że za 300 zł głośnik ma 1000 w a za np: 800zł ma 700 w więc nie kumam,a wiem,że moc nie jest w pełni adekwatna do jakości.Więc proszę Was o porady ;)

Tutaj to już przeczysz sam sobie... Najpierw piszesz, że nie kumasz czemu głośnik, który ma większą moc jest tańszy. Następnie twierdzisz, iż wiesz o tym, że moc nie jest adekwatna do jakości, a zatem ceny.

 

Pzdr i zastanów się czego tak na prawdę chcesz i najważniejsze... poczytaj forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja radze Ci zrobic dobrze przód, wygłusz drzwi, zasadz jakąs dobra jednostke do tego jakis wzmak(moze pod siedzenie ? bedzie dyskretnie) a cały bagaznik zostaw tacie :D

a takie suby to slyszalem u kumpli... ktorzy totalnie nic nie kumaja :) a jak zapytasz go czy nie chce kupic "tutaj fajny sub" to ci powie , na ch*j mi ? jak mam jbla 1000 WATSOW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile by kosztowało jak bym chciał zrobić przód tzn.z wygłuszeniem drzwi + głośniki,kable i wzmak,chodzi mi o przód.Przecież wiem,że przód jest ważny a nie sam sub ale jak kasę bym dozbierał to bym sobie zrobił przód,a nie zrobię przód nie wiadomo jaki a na tył będę zbierał kilka miesięcy.A no mieliście rację,że to głupota jak się upierałem z Wami o tą skrzynie aktywną-popytałem kilka kolegów no i mówili,że to tak nie zagra jak osobne klocki,tylko,że już wszytko w takich zestawach jest kable,wzmak i sub w skrzyni.A więc tak myślę,że ten głośnik jest w miarę i chciałbym do niego w miarę tani ale dobry wzmacniacz,wzmacniacz może być używany ale nie koniecznie a przód trochę później ponieważ jeszcze nie mam radia nawet więc nim byśmy się zajęli potem na niego też mam kasę.Niezdecydowanie wychodzi z tego,że jak pisałem na różnych forach to mówili bierz s. aktywną inni tak jak Wy,że osobne klocki i ja już zgłupiałem,ale myślę że mi pomożecie i do skrzyni aktywnej już nie wracajmy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jak masz 1400 zł na wydanie to zrobisz taki przód ze lala ! nawet mozesz sie szarpnąc kupic 4-5 mat stp(200-250 zł) i już porządnie wygluszysz drzwi. dystanse - 30 zł. nie wiem jak wygladaja drzwi w Twojej audicy, musial bys zrobic foto jak wygladaja otwory. to się oceni czy trzeba sie bawic z blacha czy wystarczy sama mata. do tego kupisz r6a, i nie bedziesz potrzebowal suba jak bedziesz mial dobrze zrobione drzwi :) r6a- 700 zł zostanie Ci kasy na jakis dobry 4 kanałowy wzmacniacz + kable, lepiej kupic 4 kanały zebys potem sobie mogl ewentualnie dorzucic suba w mostku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok zrobię jak trzeba :) a już miałem taki zamysł he

 

Śmiałem się a za cholerę nie mogę wyciągnąć tej maskownicy z głośników a nie chce czegoś wyłamać to może dodam zdjęcia to poznacie jaka to wielkość głośnika tam siedzi co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...