Skocz do zawartości

Morel Tempo 6


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uuu, w tej kasie to już byś cda-9833r lub inne wyrwał, bo Twoje radyjko dosyć drogie, ale nie o to chodzi w tym temacie.

Tempo 6 nie wymaga wiele mocy, okablowanie już masz?

W takiej kasie to może Xtant 604x lub DLS A4. A jeżeli myślisz w przyszłości o subie to DLS A7?

 

można spiąć na 2 ohm :)

Wolałbym to w 8 ohm spiąć i dać mocniejszy piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przymierzam się do Tempo 6, zastanawiam się czy zagrają dobrze pod Infinity sd-500. Czy tem wzmak jest w ogóle wart swej ceny.

 

No i ciągle męcząca mnie sprawa - czy kick mnie zadowoli i czy zejścia będzie miał dosyć (słucham reggae, dubstep, dancehall, HH(szczególnie zagraniczny, z mocnym wykopem-Lil Jon, Wayne, Snoop Dogg). Czy może polecacie coś innego w tej cenie (1200-radio i odseparowany przód + kw wygłuszenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery z zestawu Tempo 6 schodzą dosyć nisko, ale twardego, bardzo zwartego kicka z nich nie uzyskasz. Jest to jednak bardzo dobry zestaw w swojej cenie, który potrzebuje lekkiego grzebnięcia zwrotki, bo m.in. poziomy głośności gry głośników mogą nie przypaść wszystkim do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wielu systemów nie słuchałem, przeważnie jakieś badziewia (nie miałem okazji przesłuchać czegoś, co zadowoliłoby moje oczekiwania, bo przeważnie ludzie dokładają skrzynkę do badziewnej serii pod badziewnym radiem i mają radochę).

 

Najlepsze audio z jakim miałem do czynienia jest moje kino domowe, a i to nie należy do cudów - kolumny Polton 180 (Odpowiednik Yamahy Odyssey, system 5.0) oraz Pioneer VSX - 820. Chciałbym uzyskać podobne brzmienie w aucie, a dokładając skrzynkę w okresie wakacyjnym/powakacyjnym zamierzam przebić bass w systemie domowym (zawsze go trochę brakowało).

 

Czy Morel w takim założeniu będzie dobrą opcją? Czy w ogóle idę  w złą stronę? - Jestem mega początkujący, CA interesuje się od kilku miesięcy, a wiedzę poszerzam czytając to forum :)

 

Dzięki za odpowiedź, czekam na więcej propozycji,

 

Pozdrawiam ;)

 

 

EDYTACJA:

 

Myślę jeszcze o DLS R6A (przy czym specyfikacja mówi, że ma wyższe pasmo przenoszenia, to też zastanawiam się, jak to w końcu ma się do basu :)  )



Rano chyba jeszcze spałem :D Pisząc o wzmacniaczu miałem na myśli Impulse SD-500. I czytając forum odpuszczam opcję Tempo 6. Aktualnym liderem jest R6A, będę czytał dalej co w tej cenie może przebić jego kick ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jestem "początkującym" jeśli chodzi o CA, wcześniej jeździłem bez wygłuszonych drzwi wraz z Alpine sps 171a jak dobrze pamiętam model i jakoś to tam grało, do tego przez większość czasu podpięte pod końcówkę radia. Jakiś czas temu zmieniłem radyjko na Kenia bt92sd, teraz dorzuciłem wzmak Kenia ps300 wraz z DLS r6a i jak dla mnie spora poprawa w jakości, szukając głośników sporo naczytałem się że niby tym głośnikom brakuje średnicy ale jak dla mnie jest jej sporo, i mi to odpowiada. Może dlatego, że nie słyszałem znacząco lepszych konfiguracji. Ale nawet na łagodzących klockach Kenwooda, wysokie są nadal trochę natarczywe. Dlatego teraz planuję dokończyć słupki i dorzucić jakieś maleństwo na górę i puścić aktywnie, może to coś poprawi. W każdym bądź razie czy wybierzesz Morela Tempo 6 (z którym miałem trochę do czynienia) czy wybierzesz DLS R6A, będzie mocno zadowolony, na pewno na początku, później pewnie i tak zaczniesz kombinować i coś będziesz chciał zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chce za szybko kombinować od nowa, więc szukam czegoś już ciekawszego na starcie. Myślę, że będzie to właśnie R6A. Teraz penetruje forum szukając reszty klocków :) wzmaka + radia, jak się zagalopuje to od razu suba i kolejnego wzmaka (chyba, że mocne 4 kanały znajdę w ludzkiej cenie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja też miałem taki plan, kupuje klocki, montuje i koniec. Niestety rzeczywistość okazała się inna :) Trochę mnie to przeraża bo parę hobby już mam i to nie tanich. Co do tych DLSów to bardzo dobry wybór, sam się zdziwiłem co takie malutkie (16stki) potrafią w niskim pasmie zdziałać. Może poszukaj Kenwooda ps500, dość mocne i jakościowe cztery kanały za nieduże pieniądze, mi w każdym bądź razie ten profil brzmienia na razie odpowiada. Co do radia to Ci nie doradzę, bo dopiero za parę dni planuję porównać Alpine 9855 oraz Pionka 88rs do mojego Kenia wtedy będę mógł coś więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,


 


Pozwole sobie odgrzebać stary wątek. 


 


Otóż ja mam w swoim aucie (Mitsubishi Carisma) Helixy H236. Kupiłem je używane w idealnym stanie, grają ze wzmakiem Braun PQ10.


Głośniki znane i ogólnie dobre, ale... no własnie... kupiłem je w ciemno. 


I jak dla mnie graja zbyt twardo, nie słychać lekkości basu, podmuchu, swobody powietrza z nich, choc nie powiem bardzo dobrze odwzorowują intencje twórcy nagrania oraz potrafią zejść i kąpnąć kiedy jest taki sygnał z płyty z dobra kontrolą nad basem przy tym. Jednak te wszystkie pozytywy słychać jak słucham głośniej (vol 20/30),  a jeśli jest ciszej niestety jak dla mnie nie maja tej lekkości i powietrza. 


Po dobrym uukierunkowaniu tweeterów jest  bardzo ładna scena, i mimo że nie mam czasówki i innych bajerów to potrafia oderwać dźwięk od głośnika.


Zastanawiam sie jednak Bardzo poważnie, w sumie to już prawie przesądzone,  nad ich wymiana, ze względu na wyżej opisany bas. 


Nie mam osłuchania w sprzęcie caraudio, jedyne co słyszałem do seryjne najwyższą opcje audio w Volvo S40 2006rok. tam po wyłączeniu suba jest właśnie taki efekt basu jaki chciałbym uzyskać.


Czytam tu o Morelach Tempo 6 i DLS R6A ( teraz juz jest zdaje sie nowy model R6.2). 


Które z nich byście doradzili aby uzyskać miękki bas, ale nie tracić jednocześnie na kontroli i dobrze osadzonym szybkim, nie rozwlekłym kicku.


A może jakieś inne głośniki jeszcze są która byście doradzili?


 


Bardzo wdzięczny bede za jakieś podpowiedzi, będą mi bardzo pomocne.


 


Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...