Skocz do zawartości

aparacik cyfrowy


ZbuchanaOWCA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do takich zdjęć wystarczy Ci cyfrówka za 250zł :) chyba, że planujesz coś dalej w tym temacie. Aparaty za 1000 zł są wg mnie takie "do niczego" bo z tego ani dobra lustrzanka, ani nadzwyczajna cyfrówka. Poszukaj najpierw w necie testów w których robione są zdjęcia (oczywiście tego samego) za pomocą aparatów z danego przedziału cenowego i zobaczysz, który robi najładniejsze wg Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14mln pixeli dobrej cyfrówki porównujesz do 6mln cyfrówki za 250zł?

 

A na co mi te pixele. U siebie w normalnej cyfrówce mam 5mpx a to i tak za dużo :zawstydzony: nie robię zdjęć na bilboardy tylko dla siebie :)

 

Ale wpływa na jakość zdjęcia.

 

Wpływa na rozdzielczość i "wagę" pliku. Jakość jest względna :zglupkiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fujitsu siemensa czy jak to sie tam pisze ma 6mpx, ale jakoś zdjęć jest kiszkowata... i jak bym mial na ten cel hajs to sam bym chetnie zainwestował w sporo drozsza cyfrowke.

 

Jakość jest względna :zglupkiem:

:mur1:

 

Jakość zdjęcia otrzymanego z pliku zależy głównie od rozdzielczości zapisanego w nim obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tyś. kupiłbym używane lustro ale koledze takiego nie potrzeba,

 

miałem swego czasu kodaka z812is i mimo iż ludzie mówią że to marna firma, to foty robił bardzo dobre, zoom działał szybko, a zdjęcia robił prawie w momencie wciśnięcia przycisku, a nie tak jak inne po 2-3 sekundach nawet.,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisza wyzej-same pixele to nie wszystko. Moj brat ma starego canona z matrycą 3mln pixeli a robi fotosy jak lustrzanka.

Przede wszystkim zadecyduj-duzy czy mały aparat.

Po co kolosalna hybryda skoro potrzebujesz robic kilka prostych zdjec..

Kup sobie cos zwykłego, prostego, a reszte kasy zostaw na CARAUDIO :)

 

A jak chcesz sie pobawic-to patrz na matryce a nie megapiksele czy zoom. Idz sie pobaw w mediamarkecie czy cos innego i wez aparat z 20krotnym zoomem.. Jak utrzymasz dobrej jakosci zdjecie-stawiam piwo :D

Jezeli chodzi o zdjecia-matryca przedewszystkim. Ona jest najwazniejsza. dla lustrzanek sa matryce 1/1.4, a zwykłe cyfrówki maja 1/2.33. To ze masz 2.33 to akurat nie znaczy ze masz wiecej, pamietaj ze to "jeden" dzieli sie na 2.33. W panasonicu fz50 mam matryce 1/1.8 wiec takie lepszym krokiem do lustrzanki. ale bydle jest masywne i to jego duzy minus, zdjecia tez nie są szybkie, ale fotosy kapitalne nawet w nocy (na email moge cos załaczyc)

 

Osobiscie polecam cos z canona-dobre i w miare tanie, tanie i dobrej jakosci mozna upatrywac tez w modelach Fuji..

Mozesz tez popatrzyc na prdukty z dłuzsza gwarancja-widziałem nawet do 5lat w cenie do 400zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przeciętnego śmiertelnika w zupełności wystarcza 5 MPix , To jest maks co można wydrukować i zobaczyć w dużym zdjęciu.

Ważne są inne parametry a nie rozdzielczość.

Mam aparat 5Mpix (ma więcej ale w tei rozdzielczości robię) i telefon z aparatem 5Mpix .

Pierwsze robi zdjęcia a drugie próbuje udawać że to robi . Taka jest między nimi różnica :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość zdjęcia otrzymanego z pliku zależy głównie od rozdzielczości zapisanego w nim obrazu.

Bzdura... jest wręcz przeciwnie ...

dla lustrzanek sa matryce 1/1.4, a zwykłe cyfrówki maja 1/2.33

... bzdura i to straszna ...

W panasonicu fz50 mam matryce 1/1.8 wiec takie lepszym krokiem do lustrzanki

kolejna bzdura... FZ50 zgarnia najgorsze noty za matrycę , szumi już nie do zniesienia od 400 , jest mała i przepakowana . Dobry kompakt ma matrycę 2/3 która ma powierzchnię niemal 2 razy większą . Nawet najlepszy kompakt ma marycę 8(!!!) krotnie mniejszą niż najmniejsze lustrzankowe matryce...

fotosy kapitalne nawet w nocy

bez rewelacji bardzo mocno grzeje się i wychodzi kupa na długich czasach (bulb) ...

Mam aparat 5Mpix (ma więcej ale w tei rozdzielczości robię) i telefon z aparatem 5Mpix .

Pierwsze robi zdjęcia a drugie próbuje udawać że to robi . Taka jest między nimi różnica .

prawda :)

 

Ze swojej strony mogę powiedzieć żę pod względem technicznym i gabarytowym najlepiej wychodzą bezlusterkowce (pen lub nex)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę powiedzieć żę pod względem technicznym i gabarytowym najlepiej wychodzą bezlusterkowce (pen lub nex)

 

z NEX-em miałem styczność w wersji 3K, nawet fajny ten kompakt z wymienną optyką, ma parę wad, ale da się znieść, no chyba że ktoś chce konkretnie go rozbudować, to już wtedy słono kosztuje i można by się spokojnie przesiąść na lustro.

Nie mniej jednak do takich celów jak chce kolega używać aparat, polecam coś z kompaktów FUJI ( 1000,6500,9600 i itp. jest tego masa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega Fanaudio22 powinien dokształcić się w następnej dziedzinie

 

Ahaha :P nie musze sie dokształacac bo co nieco wiem na temat takiego sprzetu, a fotografem nie jestem i nie bede...

Po raz kolejny FUJI hybryda S któraś tam

 

Twierdzisz, że fuji to dno? Akurat mój aparat nie jest z nowej kiblowatej serii fuji, tylko trochę starszy.

Kupiony trochę za większe pineniadze niz 300zł, wiec nie stawiaj wszystkich aparatów w jednym rzędzie. Moj aparat jest poprostu wysłuzony o tak to nazwe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hellsin , nex i pen nie różni nic od luster , prócz braku lustra :) , matryca jest identyczna jak w lustrzankach . Jakość zdjęć jest taka sama przy tych samych szkłach i żaden kompakt nie ma możliwości konkurować z tymi maluchami :)

 

Użytkownik dan124 dnia 16 czerwiec 2011 - 19:24 napisał

A kolega Fanaudio22 powinien dokształcić się w następnej dziedzinie

 

 

 

Ahaha nie musze sie dokształacac bo co nieco wiem na temat takiego sprzetu, a fotografem nie jestem i nie bede...

Niestety zgadzam się z Danielem , polecam optyczne i fotopolis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , odbiegamy trochę od tematu.

Ja nie znam się na aparatach ani na fotografii. Dla mnie idealny aparat to mały gdzie naciskam jeden guzik i wychodzi ładne zdjęcie.

Robię teraz zdjęcia takim aparatem który ..... spełnia te kryteria.

Podobnie jest u mnie z CA ...... mam włączyć Play i to ma grać z tym że ........ tu akurat mi się nie udaje i staram się to zmienić aby dość do tego :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w pracy mam dużo zajawkowiczów na H2 czy moż hx2 siakoś jakoś tak od panasa.

 

Ciekawy to aparat?

 

Dodam tylko że kompletnie się nie znam na aparatach mam je przy okazji ;)

 

Też własnie patrzyłem na hx2:D chyba godny uwagi :krzeslem:

 

Słuchajcie , odbiegamy trochę od tematu.

Ja nie znam się na aparatach ani na fotografii. Dla mnie idealny aparat to mały gdzie naciskam jeden guzik i wychodzi ładne zdjęcie.

Robię teraz zdjęcia takim aparatem który ..... spełnia te kryteria.

Podobnie jest u mnie z CA ...... mam włączyć Play i to ma grać z tym że ........ tu akurat mi się nie udaje i staram się to zmienić aby dość do tego :zawstydzony: .

Fakt. Widziałem bardzo ładnie wychodzą zdjęcia :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie polecę panasonica tmc-tz7. jak dla mnie świetny aparacik. kompaktowych rozmiarów aparacik z szerokokątnym obiektywem jednej z najlepszych firm w tej branży Leica. Obiektyw 25mm do tego zoom optyczny 10 lub 12x z bardzo dobrą stabilizacją obrazu. dodatkowy atut tego kompakta to nagrywanie filmów w HD ( czasem może się przydać ). robi zdjęcia naprawdę bardzo dobrej jakości wyraźne i ostre. Nie wiem jaka cena w Polsce ale w UK jak kupowałem był po 220Funa więc coś koło 1000zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...