Skocz do zawartości

aparacik cyfrowy


ZbuchanaOWCA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu, dla mnie Bury D80 lepiej robi zdjęcia, nie mniej jednak znając życie to kwestia kulawej optyki ze standardowego pudła Soniacza.

D80 znajomego jest jak by to powiedzieć - lekko doinwestowana :D

bo d80 jest na ccd , a soniacz i reszta nowego sprzętu to cmosy . Kiedyś pisałem na forum że jakość szkła to 60-70% jakości zdjęcia , puszka ma dobrze ostrzyć :)

 

Największą różnicą w penach i nexach w porównaniu do luster to właśnie focus , w maluchach jest to na pomiarze kontrastu , a w lustrach dużo szybsza i dokładniejsza detekcja fazy ot i szkopuł :)

 

obiektywem jednej z najlepszych firm w tej branży Leica

mało ma wspólnego z oryginalną leicą , kupili prawo do nazwy i projekty w niemczech , a tłuką w PRC na chińskich soczewkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "megapixelami" w foto jest jak z mocami w audio - sama moc nie gra ;) Wolę mieć 8Mpx czyste niż 30Mpx zaszumione jak mało co - a do tego właśnie prowadzi zwiększanie liczby Mpx bez podnoszenia jakości wykonania samych matryc czy procesorów optycznych - wystarczy porównać Sony i Nikona - nie każdy wie że matryce dla nikona ( i nie tylko ) produkuje sony - proszę, porównajcie zdjęcia robione powyżej 800 ISO z soniaka i odpowiadającemu mu modelowi nikona... :zawstydzony:

 

PS - sam używam Alpha a330 - kułem ją świadomie, wiedząc jakie ma zalety i jakie wady, używając jej wcześniej i mając porównanie do np. Canona 450D czy 30D.... Ot - taka moja fanaberia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bury22' timestamp='1308600998' post='195507'

 

mało ma wspólnego z oryginalną leicą , kupili prawo do nazwy i projekty w niemczech , a tłuką w PRC na chińskich soczewkach .

 

Byc może masz rację nie neguje tego co napisałeś. Osobiście nie interesuje się fotografią w takim stopniu żeby być aż tak poinformowanym. Na obiektywie jest napis leica więc myślałem że ona jest producentem optyki. Tak czy inaczej nie zmienia to faktu ze aparat jest więcej niż dobry a fotki wychodzą super i nie jest to tylko moja opinia ale i moich znajomych ktorzy je oglądali. Do tej kwoty to naprawde dobra propozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te same matryce siedzą też w różnych nikonach d5000/d90/d300 różnica w cenie jest ok 3 krotna :) więc panowie nie ma co się sp... nad matrycami :) najważniejsze jest w puszce autofocus , możliwości ustawień i solidność wykonania (np. uszczelnienia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...