Skocz do zawartości

[*] kolejna świeczka w CA świecie


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie dziś wchodzę na znajoma stronę, http://www.alpinef1status.com/ a tu nagle zonk, male podziękowanie i zaproszenie na stronę główną z wszystkimi empetrójkami, troszkę szkoda że kolejny producent przestawil się tylko na komercję, niestety taki rynek.....

Szkoda, można tylko liczyć że może coś się jeszcze zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem wczoraj Tomku - mp3, ipody i internet zabiły produkty Hi-End... Niestety.

 

Xes - zniknął z rynku

Alpine F1 - również

Clarion HX-D2 - podobno również nie jest już produkowany....

 

Pozostał praktycznie ODR. Ciekawe jak długo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to była za stronka ... od niedawna się zabrałem za CA i jej nie znałem ... :(

 

To strona ze sprzętem Alpine, takimi jakby Maybachami pośród mercedesow. Tyle że teraz alpine nawet nie ma mercedesa, zostały tylko jakieś fordy w ofercie, nie ubliżając samochodom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1 to był bardziej taki jaguar nigdy nie wiedziałeś co ci odpadnie lub kiedy się coś powiesi ...

 

 

nie wiem o co wam chodzi, dla paru frajerów z polski dotować fabrykę ( z czego każdy żebrał by kupić te klocki po kosztach)

nie czuł bym żadnego sentymentu zamykając ją.

 

 

Nie wiem czy hx-d2 jest dobrym klockiem by stawiać go na linii z f1, odr i xes.. może jeszcze cd400??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie myslałem że to Horn utrzymywał serię status..... coś mi się wydaje że chyba się zagalopowałeś.

 

a biorąc pod uwagę top linię to każd ma swój produkt, i takim był/jest hxd2 z clariona, odr z pionka, czy f1 z alpine, a jakie są podziały między nimi to już nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu czytałem na Aduicarze wypowiedź Essy , o matach GMS-a wtedy pisali że maty to tanie produkty z niskiej półki , po jakimś

czasie pojawiły się butylowe pianki identyczne jak GMS w ofercie timu PoŁerbasa.:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,242,247&kid=247

 

co ciekawe kiedy pytałem o maty , wychwalano ich właściwości jako świetne wręcz najlepsze bo z butylu, kiedy te maty pojawiły się w GMS to ewidentnie

widać było nagonke , teraz jak maty sprzedaje drużyna PoŁerbasa to już sa ok.

 

Ale kolejna sprawa do drużyny PoŁerbasa, znajomy startował kilkakrotnie w SQ , i jego auto robione dla przyjemności na klockach topowych

2 razy zostało niSko wręcz bardzo nisko ocenione , powiedział że nie widzi sensu uczestnictwa w tych niejasnych arkuszch ocen , co ciekawe dużo osób

narzeka na oceny speców ze stajni PoŁerbasa , przypadki kiedy to samo auto dostaje różne punktacje na tym samym setupie.

potoczna opinia o stajni poŁerbasa jest taka ,że wystarczy jeżeli sprzedajesz car audio na półkę wrzucić głośniki Połerbasa oraz kabelki Holywooda i zostajesz sędzią niema znaczenia czy masz pojęcie ,czy nie ,sam chciałem poddać mój system ocenie ale po rozmowach z osobami które podchodziły do tematu zrezygnowałem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dziś wchodzę na znajoma stronę, http://www.alpinef1status.com/ a tu nagle zonk, male podziękowanie i zaproszenie na stronę główną z wszystkimi empetrójkami, troszkę szkoda że kolejny producent przestawil się tylko na komercję, niestety taki rynek.....

Szkoda, można tylko liczyć że może coś się jeszcze zmieni.

 

momały off top , mam pytanie orjentujesz się może czy w brax matrix 1.1 jest ferrofluid ? bo myslę nad zakupem tej perełki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiadomo czy w 1.1 jest ferro.

 

Ja przynajmniej nie rozbierałem ;) Z ciekawości - jakie to ma znaczenie ??

 

niektórzy twierdzą ,że z czasem płyn wyparowuje co wpływa na zmianę brzmienia, i twierdzą że bez płynu są lepszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to do końca prawdą. Są przypadki gdy usunięcie płynu wpływa w pewnym sensie pozytywnie na brzmienie - ale są również przypadki gdy głośnik gra po takiej operacji po prostu źle.

 

Kiedyś to przerabiałem z aluminiowym głośnikiem domowym Seasa. Po usunięciu płynu pojawił się pik w charakterystyce i to w całkiem nieoczekiwanym miejscu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to do końca prawdą. Są przypadki gdy usunięcie płynu wpływa w pewnym sensie pozytywnie na brzmienie - ale są również przypadki gdy głośnik gra po takiej operacji po prostu źle.

 

Kiedyś to przerabiałem z aluminiowym głośnikiem domowym Seasa. Po usunięciu płynu pojawił się pik w charakterystyce i to w całkiem nieoczekiwanym miejscu....

 

 

Oczywiście ,że tak skoro fabrycznie ma pracować we fluidzie to po jego usunięciu skutki nie są już wliczane w całokształt zapewne,

 

chodzi o to , aby fabrycznie był bez fluidu, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...