Skocz do zawartości

Polecane instalacje


Rav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

 

naszła mnie taka myśle - forum posiada osoby, których wiedza z zakresu CA jest naprawdę imponująca. Każdy z nich ma jakieś swoje przemyślenia i typy w kwestii sprzętu.

 

Nie sądzicie że fajnie byłoby przedstawić takie proponowane instalacje - według poszczególnych osób. Taki FAQ sprzętowy. Na pewno wiele początkujących osób by z tego skorzystało, gdyby do takich proponowanych instalacji dodać przybliżone ceny - można by wtedy zaoszczędzić wiele czasu na szukaniu elementów.

A przypuszcam że większość z Was ma już sprawdzone typy..

 

Zakładam oczywiście że jest coś takiego jak docelowa instalacja..czy jednak źle pojmuję i cała przyjemność leży właśnie w tym szukaniu ?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 12 minut temu

Jak nie ma HSK + czarna alpinka lub złoty soniacz do tego CDA 9812 .. 33... 55....53.....

:przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:

 

to wiedz...że coś się dzieje.

a tak na temat to nie ma to najmniejszego sensu.

Jeśli miałby być temat w taki deseń to nie ze sprzętem ale bardziej z zabudowami bagażników,słupków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma inny gust to po pierwsze a po drugie kazda klasa cenowa potrafi sie znacząco roznic..

W sprzecie z bardzo niskiej połki dobiera sie tzw-złoty srodek. np: jesli chodzi o tanie radia, bardzo czesto dobiera sie kenwoody.

Dla radyjek bez wzmaka kazdy prawie powie-Helix lub najtanszy Hertz dsk- cos co pociagnie poprostu radio.

Radio a wzmak to tez roznica, kazdy ma inna barwe dzwieku. Tutaj moze wydawac sie smieszne ale nawet zmieniarka CD moze zmienic barwe dzwieku całego systemu :)

Tutaj by musiała powstac taka duza tabela-rodzaj muzyki, kasy, wielkosc rozbudowy audio.. Musiała by powstac taka spora baza danych ktora trzeba by było uzupełniac o nowosci. A baza to np 10pytan z 10 mozliwosciami-albo i wiecej a to by dało 100-200 mozliwosci.

To owszem jest do zrobienia ale na to potrzebne by było ze 30 roznych osob ktore znaja sie na sprzecie, mieli dobry dostep do sprzetu, montazu, i na podstawie ich prac i zadowolenia klienta-które tez jest zmienne- tworzenie bazy danych.. A polacy wiadomo jacy są- wiec lepiej sobie darowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma inny gust to po pierwsze a po drugie kazda klasa cenowa potrafi sie znacząco roznic..

W sprzecie z bardzo niskiej połki dobiera sie tzw-złoty srodek. np: jesli chodzi o tanie radia, bardzo czesto dobiera sie kenwoody.

Dla radyjek bez wzmaka kazdy prawie powie-Helix lub najtanszy Hertz dsk- cos co pociagnie poprostu radio.

Radio a wzmak to tez roznica, kazdy ma inna barwe dzwieku. Tutaj moze wydawac sie smieszne ale nawet zmieniarka CD moze zmienic barwe dzwieku całego systemu

Tutaj by musiała powstac taka duza tabela-rodzaj muzyki, kasy, wielkosc rozbudowy audio.. Musiała by powstac taka spora baza danych ktora trzeba by było uzupełniac o nowosci. A baza to np 10pytan z 10 mozliwosciami-albo i wiecej a to by dało 100-200 mozliwosci.

To owszem jest do zrobienia ale na to potrzebne by było ze 30 roznych osob ktore znaja sie na sprzecie, mieli dobry dostep do sprzetu, montazu, i na podstawie ich prac i zadowolenia klienta-które tez jest zmienne- tworzenie bazy danych.. A polacy wiadomo jacy są- wiec lepiej sobie darowac

 

dobrze prawisz ....

wydaje mi się że to jest dość łatwo do zrobienia ...

na początek trzeba ustalić kryteria podstawowe a potem tylko wg tych kryteriów zadać odpowiednie pytania odpowiednim osobom .. wiadomo zaczynasz od "podstawowych podstaw" :D i z czasem rozwijasz bazę . W sumie to jest b.dobry pomysł .. myślę że wielu osobom rzuciłoby to nowe światło na pewne sprawy .. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestruje się na forum nowa osoba, zielona w sprawach CA. Szuka pomysłu, podpowiedzi co do sprzętu. Czasem sama podaje propozycje typu : 10 głośników 4 drożnych Pierdzing zasilanych radiem z biedronki itp. Więc dlaczego nie podać jej "sprawdzonego zestawu" , na dobry początek zabawy ? A może to będzie i koniec tej zabawy ? Sami wiecie, jaką radość daje "pierwsze granie" nawet, jeśli kosztowało 300zł i jest z niskiej półki. Może ktoś będzie gonił króliczka dalej, a może poprzestanie na tym co ma... Czy chodzi o to, by każde auto miało całkowicie inny system, czy o uśmiech na twarzy "słuchacza" spowodowany swoim pierwszym sprzętem? Każdy ma inny gust, to fakt. Ale nie każdy ma ten gust muzyczny na tyle wyrobiony, by od razu stwierdzić że jego HSK z czarną alpiną grają sporo gorzej od innych aut - taka osoba najczęściej słucha aut z seryjnym nagłośnieniem lub z TUBAMI dibeisi ( czy jak to się pisze ) 10000000W ... Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest posłuchanie kilku kombinacji i wybranie tego, który zagra najmilej dla ucha lub najmocniej zawiąże supeł na jelitach - ale nie każdy ma taką możliwość, nie każdemu się chce, nie każdy o to dba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestruje się na forum nowa osoba, zielona w sprawach CA. Szuka pomysłu, podpowiedzi co do sprzętu. Czasem sama podaje propozycje typu : 10 głośników 4 drożnych Pierdzing zasilanych radiem z biedronki itp. Więc dlaczego nie podać jej "sprawdzonego zestawu" , na dobry początek zabawy ? A może to będzie i koniec tej zabawy ? Sami wiecie, jaką radość daje "pierwsze granie" nawet, jeśli kosztowało 300zł i jest z niskiej półki. Może ktoś będzie gonił króliczka dalej, a może poprzestanie na tym co ma... Czy chodzi o to, by każde auto miało całkowicie inny system, czy o uśmiech na twarzy "słuchacza" spowodowany swoim pierwszym sprzętem? Każdy ma inny gust, to fakt. Ale nie każdy ma ten gust muzyczny na tyle wyrobiony, by od razu stwierdzić że jego HSK z czarną alpiną grają sporo gorzej od innych aut - taka osoba najczęściej słucha aut z seryjnym nagłośnieniem lub z TUBAMI dibeisi ( czy jak to się pisze ) 10000000W ... Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest posłuchanie kilku kombinacji i wybranie tego, który zagra najmilej dla ucha lub najmocniej zawiąże supeł na jelitach - ale nie każdy ma taką możliwość, nie każdemu się chce, nie każdy o to dba.

 

ale po co robić jakieś tabele itp ?????????

 

Przecież to jest na forum !!

 

ktoś szuka grania za 500zł to wpisuje, szuka ...

ktoś za 1000zł ...

ktoś za 2000zł ..

 

To wszystko tu jest ...

 

Tylko lenistwo ludzkie przekracza totalne granice ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co robić jakieś tabele itp ?????????

 

Nie chodziło mi o tabele czy temat ze sprzętem . Choć moim zdaniem byłby całkiem przydatny - ot, zebranie "hitów" w całość , podzieloną na przedziały cenowe. Ale mniejsza o temat - chodziło mi o sam fakt polecania takich forumowych hitów - nie uważam by było to coś złego ;)

 

Tylko lenistwo ludzkie przekracza totalne granice ...

 

:padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o tabele czy temat ze sprzętem . Choć moim zdaniem byłby całkiem przydatny - ot, zebranie "hitów" w całość , podzieloną na przedziały cenowe. Ale mniejsza o temat - chodziło mi o sam fakt polecania takich forumowych hitów - nie uważam by było to coś złego ;)

ok ale to chyba jest ... gdzie temat do 500zł to HSK i jw..

gdzie temat pod radyjko to db ..

 

itd.

 

Ale jak komuś się chce w to bawić czemu nie ... podpiąć i nękać nowych ... a podpięte czytałeś :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam nadzieję że nie podniosłem niepotrzebnie ciśnienia - niektóre posty są kąśliwe :wink2: a zdecydowanie nie o to mi chodziło żeby drażnić.

 

na forum niby wszystko jest...tak jak w internecie a problem nie leży w lenistwie, tylko w sposobie wyszukiwania...a wpisanie "radio do 500 pln" akurat nic nie zwraca.

 

Podobna sytuacja jest z przygotowaniem instalacji - podstawowym know-how, wszystko jest na forum a jednak jest do tego świetny FAQ opracowany - i czy po takim FAQ nie podniósł się generalnie poziom wiedzy i dyskusji? Przypuszczam że jest mniej postów z pytaniami o grubość kabli do wzmacniacz itp.

 

A tak jak "Waski" napisał osoba się rejestruje i otwiera temat z pytaniem, a tak można by sobie zerknąć na propozycję. Oczywiście będą to subiektywne zestawy - nie zakładam że uda się określić "docelowy" jedynie słuszny zestaw.

Ja bym chętnie poznał propozycję poszczególnych osób na takie zestawy - szczególnie gdy jestem na poziomie "mam samochód i chcę poprawić brzmienie". Coś do niego trzeba włożyć i potem stwierdzić że jest to fajne lub do dupy - z własnego doświadczenia mam prawie zapasowe "audio" w domu - bo stare podzespoły są praktycznie na przemiał. Być może jest to kwestia nie przewertowania forum - być może lenistwa, jednak na pewno braku wiedzy.

I w tamtym momencie bardzo chętnie zapoznałbym się z proponowanym zestawem przez Forumowiczów. Co do kasy - i tak 80% osób z takimi pytaniami i tak szuka w klasie budżetowej...na szczęście te pozostałe 20% nie i mogą proponować reszcie.

Wydaje mi się że po pewnym czasie - pewne powiązania sprzętowe stają się klarowne, nie polecacie "łagodny" wzmacniacz do ostrych tweeterów itp. Więc na pewno w zestawach są schematy - dla znawców to żadne wytyczne ale my początkujący dowiedzielibyśmy się szybciej i więcej - więc w wyniku tego i dyskusje były by na wyższym poziomie.

 

Jednak każdy z nas ma jakieś radio, jakieś głośniki na przodzie (2 lub 3 drożne), jakiś wzmacniacz, subwoofer itp.

Ciekaw jestem jak by wyglądała taka ankieta - dane od Użytkowników o sprzęcie - z podziałem na staż.

 

Docelowo zestawy wystarczy dopasować do muzyki jedynie - takie proponowane startery.W klasach budżet,jakość i open :wink2:

 

Nie mówię przecież że trzeba to zrobić - dlatego temat "przy piwie" na zasadzie luźnej dyskusji..może uda się Adminów zarazić ideą ankiety... :wink2:

 

P.S. Przypuszczam że wszyscy mamy jakieś swoje wymażone (zaplanowane) zestawy...być może niektórzy już w swoich autach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzenie instalacji innych i SŁUCHANIE pomaga w doborze sprzętu. Niestety opinie na forum są jak debatowanie o smaku lizaka bez jego rozpakowania...

 

Dla mnie np. wszystkie hity od helixa po hsk były shitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...