Skocz do zawartości

Optyk clariona


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. wszelkich informacji jakie posiadam jest to możliwe. Poprzedni właściciel jednostki podobno tak uzywal, nie widze powodów dlaczego miałby kłamać. Inna kwestia jest taka czy korzystajac z wejscia nr2 do procka bd istniec możliwość wyboru z poziomu jednostki.

Najszybciej byloby organoleptycznie spróbować ale zadnego cyfrowego źródła nie posiadam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu jednostki raczej nie będzie możliwości wyboru, podejrzewam, że proc "nasłuchuje" na obu wejściach i odtwarza z tego z którego dostanie sygnał, w przypadku oryginalnej instalacji gdzie oba wejścia są obsadzone (deck + zmieniarka) nie ma możliwości żeby sygnał się pojawił na obu wejściach na raz, jak mogłoby to mieć miejsce po dodaniu zewnętrznego źródła (trzeba by pilnować żeby z jednego źródła szło). Masz kontakt z poprzednim właścicielem aby dopytać jak to dokładnie działało u niego? Co do cyfrowego źródła z optykiem to może byś zatachał jakieś stacjonarne CD lub DVD do samochodu, tam z reguły jest optyk na pokładzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem małe rozpoznanie tematu i wyszło na to, że procesor cały czas nasłuchuje na obu wejściach cyfrowych i jak na którymś pojawi się sygnał to zaczyna z niego odtwarzać niezależnie od trybu w jakim jest radioodtwarzacz.

Test przeprowadziłem przy użyciu dwóch radioodtwarzaczy DRX8175R i ARX9270R, zmieniarki CDC635 i procesora DPH9100. Połączenia wyglądały następująco:

DRX8175R połączony z DPH9100 przewodem sterującym oraz analogiem RCA. Z DPH9100 wyjście RCA do wzmacniacza.

ARX9270R połączony z CDC635 przewodem sterującym, CDC635 połączony z DPH9100 przewodem optycznym.

W takiej konfiguracji CDC635 nie miało żadnego kontaktu elektrycznego/logicznego z DRX8175R, więc symulowało obce źródło.

Po uruchomieniu odtwarzania z CDC635 (sterowanie przy użyciu ARX9270) DRX8175R niezależnie czy był w trybie radia FM czy CD pokazywał na wyświetlaczu napis "DIGITAL" i sygnał był brany z wejścia cyfrowego. Głośność, mute itd. jest normalnie sterowana z poziomu DRX8175R. W momencie zatrzymania odtwarzania z CDC635 na DRX8175R znika napis "DIGITAL" i wraca na procesor sygnał analogowy podawany z DRX8175R.

Na zdjęciu widać napis "DIGITAL" w trybie radia FM, który w normalnym połączeniu sprzętów Clariona nie ma prawa się pojawić ponieważ radio jest przesyłane tylko po analogu.

Teraz pozostało się upewić, że procesor przyjmie sygnał S/PDIF i można rozbudować system o dodatkowe źródło dźwięku.

 

http://images77.fotosik.pl/538/a11e5bd0852d5d01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Będę wdzięczny, jeśli to faktycznie zadziała to byłaby fajna opcja na dodanie jakiegoś Raspberry Pi czy smartfona do systemu.

Ciekaw jestem jak zagrałby wzmacniacz lampowy do Raspererry.

https://www.kickstarter.com/projects/1815752970/hybrid-tube-amp-for-the-raspberry-pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po potwierdzeniu przez kolegę mamusa działania S/PDIF w procku Clariona przystąpiłem do własnych testów. Tak jak wcześniej pisałem proc nasłuchuje na obu wejściach na raz i jak na którymś pojawi się sygnał to z niego odtwarza. Jeśli podamy sygnał na oba wejścia to odtwarzany jest z tego na którym się pojawił jako pierwszy, jeśli wyłączymy jedno źródło to przeskakuje na drugie. Testowałem na domowym odtwarzaczu CD oraz Raspberry Pi.

Sygnał musi być 44,1 kHz / 16 bit, żadnych "gęstszych" nie obsłuży.

Jak widać mamy fajną opcję rozbudowy tych klasycznych klocków o nowoczesne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...