Skocz do zawartości

Optyk clariona


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stałem się posiadaczem zestawu clarion arx8370 i zmieniarki cdc 9600 oraz procka dph9300. Chciałbym to podłączyć przewodem optycznym z wykorzystaniem dac-a w procku, niestety ciężko z dostępnością przewodu optycznego clariona , sekcja składa się z vcc, masa, masa cyfrowa + sygnał.Czy jest możliwa przeróbka gniazd na typ toslink?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli dorwiesz choć jeden oryginalny przewód clariona.

 

We wtyczkach tego przewodu są przetworniki prąd->światło i światło->prąd. Przewód ten jest kierunkowy, stąd różne kolory gniazd w urządzeniach(czarny i szary) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy z tego co pamiętam 450zł

 

,a nie można wyprowadzić sygnału z gniazda toslink, przesłać zwykłym światłowodem i wprowadzić również gniazdem toslink

Jak chcesz to zrealizować, skoro nie masz typowego gniazda optycznego w sprzęcie?

Światło generuje dopiero przetwornik we wtyku

 

 

Na allegro niedawno był jakiś(nie pamiętam czy 1.4m czy 5m) za 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety użytkownik o nicku Mayday nie posiada, Cursor moje pytanie dotyczy czy można zastąpić oryginał gniazdem toslink zarówno w zmieniarce jak i procku? Wtedy zamiast nadajnika i odbiornika w kabelku mógłbym mieć to już poza kablem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że ta odpowiedź nie jest na moje pytanie, to że potrzebny jest kabel clariona mający z jednej strony moduł nadajnika a z drugiej odbiornika to ja wiem, szukając w internecie znalazłem coś takiego jak na fotach, czyli niejako montaż modułu już w procku i zmieniarce za pomocą gniazd toslink .Jeżeli zadaniem układu jest przetworzenie sygnału z elektrycznego na optyczny i z powrotem na taki sam to czy da się przesłać normalnie ten sygnał łącząc go tak żeby wykorzystać dac w procku?

post-5699-0-72295700-1305737840_thumb.jpg

post-5699-0-36464400-1305737875_thumb.jpg

post-5699-0-83514500-1305737882_thumb.jpg

post-5699-0-92555900-1305737889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio tak samo był 1,5m za 99 zł

 

On był za 150 z wysyłem ;)

 

Swoją drogą, mając DCA-001 (1,5m) i mając komplet przetworników we wtykach da radę przy pomocy przewodu optycznego przedłużyć oryginalny DCA-001 na pożądaną długość?

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zadaniem układu jest przetworzenie sygnału z elektrycznego na optyczny i z powrotem na taki sam to czy da się przesłać normalnie ten sygnał łącząc go tak żeby wykorzystać dac w procku?

 

Jeżeli clarion nic nie wymodził i elektryczne wyjście jak i wejście sygnału cyfrowego jest w standardzie S/PDIF na poziomach TTL, to w zasadzie można przesłać sygnał w taki sposób, w jaki tylko dusza zapragnie, czy to prądem po kablu RCA 75 ohm, czy światłem za pomocą modułów toslink.

Do każdego z tych sposobów trzeba dorobić tylko odpowiedni interfejs (potrzebna garść drobnicy).

Jak będzie czas (jak zwykle dopiero na wakacjach) to przetestuję to, jeżeli tylko Balcer udostępni sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On był za 150 z wysyłem ;)

 

tańszy był :P no ale pewnie kupiłeś to wiesz :D

 

Co do mieszania wtyczkami w Clarnetach, ja ostatnio znalazłem starą rozpiskę optyków ... i znów nie wiem jaki kabel kupić w przyszłości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być z tym problemu. Sam tak planowałem u siebie robić. Aby być pewnym, że wszystko goli odłącz na próbę RCA z radia łącząc zmieniarkę z procem po optyku. Wtedy sygnał będzie mógł iść tylko optykiem. Jeśli działa to podłącz RCA, którym powinien iść jedynie tuner i CD z decka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się , sygnał ze zmieniarki jest przekazywany do radia, a z radia dopiero do procka, czyli idzie od daca ze zmieniarki do radia i do procka, tam adc i znowu dac, w dph są przetworniki burr-brown pcm67 , a mi zależy na najkrótszej drodze do pcm, tak jest w przypadku użycia optyka, a skoro go nie mam to pytam czy można i jak to minąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się , sygnał ze zmieniarki jest przekazywany do radia, a z radia dopiero do procka, czyli idzie od daca ze zmieniarki do radia i do procka, tam adc i znowu dac, w dph są przetworniki burr-brown pcm67 , a mi zależy na najkrótszej drodze do pcm, tak jest w przypadku użycia optyka, a skoro go nie mam to pytam czy można i jak to minąć?

Ominąć znaczy tez aktywować odpowiednie złącza do transmisji tego rodzaju sygnału.

Jeśli nie masz doświadczenia w tego rodzaju działaniach , to raczej szukaj cierpliwie za odpowiednim optykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

O możliwości przerobienia na Toslink wiem, ale Toslink to tylko rodzaj interfejsu. Bardziej mnie zastanawia czy dałoby się wejść do tego procesora sygnałem S/PDIF z innego urządzenia. Wtedy moglibyśmy dodać "nowoczesne" źródło do tych procesorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...