Skocz do zawartości

Bravo


kupczak90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Dopiero co trafiłem na to forum, ale chciałbym się na wstępie przywitać i pochwalić swoim sprzętem :) Na razie bardzo skromnie, więc proszę o wyrozumiałość :)

 

- Helix Dark Blue 62.1

- Pioneer DEH-2200UBB

- drzwi wygłuszone matą dekarską

 

Wiadomo od czegoś trzeba zacząć, z czasem powinno być lepiej, więcej, mocniej.

 

Tweetery puki co przymocowane do słupków w planach - zabawa z żywicą.

 

Pozdrawiam

post-6549-0-28276600-1305400566_thumb.jpg

post-6549-0-85930200-1305400583_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Już wyjaśniam:

 

1. Tweetery nie grają w deskę - może się tak wydawać, bo obudowa jest przymocowana prostopadle do słupka ale samym tweeterem można kręcić.

2. Chodzi ci o kolorystykę czy wykonanie ?? - robota własnymi rękami jak na pierwszą przygodę z żywicą i tapicerowaniem tak dużego elementu z jednego kawałka materiału mnie się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po tych zdjęciach nie jestem w stanie stwierdzić ze tweetery grają w deskę :/ może lepiej zapytać autora jak są ustawione i podpowiedzieć trochę - to jego początki.

Co do drzwi to widziałem tu na forum gorsze więc nie czepiajmy się. Głośnik jest przed tapicerką więc są zrobione z głową. Jak na początek prac naprawdę dobrze.

Żeby każdy tak zaczynał swoją przygodę z CA było by dobrze.

 

O widzę ze autor sam wyjaśnił :).

Stary bardzo dobry początek - nie przejmuj się takimi forumowymi krytykami :) - działaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam się drzwi podobają. W pierwszej chwili zastanawiałem się czy to rzeczywiście drzwi bravo :) . Wiadomo że można by to zrobić lepiej ale za sam fakt że robił to sam już należy się uznanie. Co do tweeterów to rzeczywiście na zdjęciu wyglądają jakby grały nieco w dół. Ale to tylko zdjęcie na dodatek w niskiej rozdzielczości więc w rzeczywistości może być inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje chłopaki że stanęliście w mojej obronie :D:zdrowko:

 

początki zawsze są trudne, a każdy kto miał choć raz do czynienia z takimi sprawami wie czym to smakuje :)

 

riws W przyszłym tygodniu będzie jeszcze jeden klocek od kolegi marcin-real powinien zrobić dobrą robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początki zawsze są trudne

Są i traktuj wykonaną do tej pory pracę jak ćwiczenia, uporu i cierpliwości Ci nie brakuje, wprawy i umiejętności nabierzesz więc są dobre widoki na przyszłość.

Dobrze, że całą zabawę zaczynasz od drzwi i słupków.

A sprzęt? Każdy od "czegoś tam" zaczynał :D Rób swoje i pierdołami się nie przejmuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra robota jak na początek,najgorszą rzeczą w bravo,brawa,marea jest wyciągniecie glosnika przed tapicerke,napisalem najgorszą dlatego że jest naprawdę kupa roboty i trzeba sie namęczyc. Kolega widzę odrazu podszedl fachowo do sprawy, i tutaj duży bardzo plus dla Ciebie :ok: . Kolejną rzeczą proponuje zrobic slupexy drzwi wyszly jak na początek fajnie wiec przymierz sie do nastepnego etapu.

Powodzenia w pracach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie zawitał mały piecyk na zimniejsze dni :) Audio Art 70.2X

 

Dziękuję koledze marcin-real za pomoc techniczną :)

 

Teraz Helixy pokazują na co je stać, pewnie wielu z Was stwierdzi, że na niewiele, ale w porównaniu jak grały na radiu to jest dla mnie niebo a ziemia :)

 

W planach jest odsłuch suba DLS MW110 jak mi się spodoba - to potem do tego jakiś monoblok. :)

post-6549-0-10991900-1305976185_thumb.jpg

post-6549-0-32558100-1305976552_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie :) , moim zdaniem Helixy w swojej kategorii cenowej są bardzo muzykalne i mają rewelacyjny (jak na tą cenę) tweet. Podłączone pod taki zacny klocek jakim jest audio art , powinny grać naprawdę fajnie . U mnie zasilone keniem ps500f grały bardzo fajnie i mile je wspominam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po długiej przerwie :)

 

W samochodzie zagościła "nowe" radio przywiezione od zachodnich sąsiadów :super: . Podłączyłem je i się rozczarowałem trochę bo gra niemal tak samo jak poprzednie pewnie to kwestia ustawienia ale żeby to ładnie wyregulować to potrzebuje chyba jakiegoś magistra.

 

Jeśli ktoś ma ochotę mi pomóc w wyregulowaniu tego albo ma jakieś wskazówki będę bardzo wdzięczny :)

 

Zestaw na razie bez suba ale jestem otwarty na jakieś ciekawe propozycje żeby uzupełnić zestaw. :)

post-6549-0-99263600-1313504173_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu poprawione wygłuszenie - wcześniej była sama dekarka i brak blachy w otworach. I powróciłem do oryginalnej tapicerki - względy praktyczne i estetyczne. Tw. dostały inne mocowanie i łatwiej je było ustawić na kierowce.

 

Po wygłuszeniu bardzo duży plus :) aż się nie chce z samochodu wysiadać :P

 

Fotorelacja - jakieś sugestie co by można poprawić ?

post-6549-0-91245800-1319065398_thumb.jpg

post-6549-0-25241400-1319065421_thumb.jpg

post-6549-0-87171100-1319065428_thumb.jpg

post-6549-0-03111600-1319065438_thumb.jpg

post-6549-0-93254700-1319065446_thumb.jpg

post-6549-0-42343800-1319065456_thumb.jpg

post-6549-0-19023700-1319065477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko a co mozna by poprawic ? Moze powoli zmiana przodu :D i rozumiem ze glosniki wrocily pod tapicerke ?

 

p.s pierwszy raz widze ten temat i dopiero doczytalem ze alpine gra tak samo jak ten pionek i jestem w szoku ze to tak wyglada bo mialem ytego pionka ( niestety ) i to to nie gra , nie potrafi poprostu nic wiec po zmianie na badz co badz niezla alpine nie odczuc roznicy - Dziwne... bo sila radia powinna sie uwidaczniac na flatach a nie bo wielkich strojeniach bo tutaj jest roznica klas a nie niuansy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156, widać mam jeszcze kiepski słuch :) mało w życiu słuchałem Pionek lepiej ubarwiał sekcje basowe tak mi się wydaje dlatego po zmianie na pionka brakowało mi tego.. tak głośniki wróciły pod tapicerkę :( teraz myślę intensywnie nad subem ale samo czytanie nie wiele mi pomoże i najpierw przydałoby się czegoś posłuchać ale na razie jakoś nie było okazji :)

 

Moco, głośnik nie jest na tyle blisko a membrana nie wychyla się na tyle żeby coś tam obijało, ale dzięki za spostrzeżenie :)

 

riws, w środku jest dekarka jeszcze po poprzednim wygłuszeniu i dokleiłem w paru miejscach mate boll, wbrew wielu opiniom dekarka świetnie się trzyma i nie spłynęła po ponad roku użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...