Skocz do zawartości

Ustawienia basów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem aktywną skrzynię Voice Kraft VK10A76.

Uprzedzam, ze nie chcę czytać komentarzy że kupiłem gówno itp. itd.

Wiem co i za ile kupiłem i mam pytanie o ustawienia dźwięku a nie opinię o sprzęcie :)

 

Mianowicie, bas jest nie taki jakbym chciał. Zamiast ładnego, mocnego uderzenia, jest bardziej nieprzyjemne buczenie. Mam we wzmacniaczu ustawiony GAIN (głośność) na połowę i FREQ na 1/4 (skala 50-250Hz) czyli powiedzmy 100Hz. Jest jeszcze przełącznik LP/FULL. na LP obcina wysokie tony i idzie tylko czysty bas a na FULL przechodzą wszystkie częstotliwości. Mam ustawione na LP (może to jest błąd?).

W radiu mam fader +4 (w 10 stopniowej skali) na przód. Bas na -3 (w 5 stopniowej skali).

 

Popełniłem jakiś rażący błąd w konfiguracji czy po prostu muszę się pobawić ustawieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz rację sprzętu nie ma co komentować - moim zdaniem nieprzyjemne buczenie jest takie jakie ma być :P

2. Mówiąc poważniej - ustaw w radiu wszystko na 0.

3. W ustawieniach tego wzmacniacza co jest przy skrzyni daj cięcie w ok.200Hz i LP (po co w ogóle Full jest do wyboru :?::ph34r: )

4. Daj sobie radio na 3/4 głośności. I niech jedna osoba kręci Ci gainem a Ty siedź i słuchaj w środku kiedy bas Cię zadowoli.

5. Kup drugiej osobie :zdrowko: i słuchaj z mniejszym lub większym zadowoleniem.

6. Później dopiero ustawiaj FADER (rozumiem, że radio nie ma sterowania subwooferem :?:)

7. Aha jeśli przypadkiem masz tak, że głośniki są puszczone przez końcówkę mocy z radia a skrzynia przez RCA to daruj sobie Fader (nic Ci nie da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mało realne aby z byle jakiej jakości komponentów uzyskać zadowalający efekt.

Myślałem że wyraziłem się wystarczająco jasno na temat opinii o moim sprzęcie.. widocznie niektórzy czują się zobowiązani poinformować mnie, że mój sprzęt jest do dupy..

jest jaki jest, ale na pewno da się z niego wycisnąć lepszy efekt. jeżeli się nie znasz na sprzęcie audio, nie wypowiadaj się proszę w temacie.. nie interesują mnie opinie pseudo ekspertów..

 

 

jest puszczone przesz cinche. więc fader dział a odpowiednio.

ciężko żeby ktoś gainerem kręcił podczas kiedy ja mam nasłuchiwać, bo odpowiedni efekt jest przy zamkniętej klapie bagażnika, ale ciężko kręcić pokrętłem, iedy jest zamknięta :) ale się postaram :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qa ciężko żeby ktoś gainerem kręcił podczas kiedy ja mam nasłuchiwać, bo odpowiedni efekt jest przy zamkniętej klapie bagażnika, ale ciężko kręcić pokrętłem, iedy jest zamknięta ;)

 

wszystko się da :D

 

wsadź kogoś do bagażnika i go tam zamknij :D

 

a tak poważnie kolega @kamul bardzo ładnie opisał co może Tobie pomóc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że wyraziłem się wystarczająco jasno na temat opinii o moim sprzęcie.. widocznie niektórzy czują się zobowiązani poinformować mnie, że mój sprzęt jest do dupy..

jest jaki jest, ale na pewno da się z niego wycisnąć lepszy efekt. jeżeli się nie znasz na sprzęcie audio, nie wypowiadaj się proszę w temacie.. nie interesują mnie opinie pseudo ekspertów..

Cóż , czeka Cię jedynie zawód , pal licho jak chodzi o mnie , ale słuchu nie oszukasz :wink:

Wyciskaj :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że wyraziłem się wystarczająco jasno na temat opinii o moim sprzęcie.. widocznie niektórzy czują się zobowiązani poinformować mnie, że mój sprzęt jest do dupy..

Bo jest, podobnie jak i twoje zachowanie na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że napisałem coś nieodpowiedniego. Jeżeli zadaje pytanie, a ktoś nie stara sie pomóc, tylko pisze posta byle napisac, to nie dziw się że sie sfrustrowałem, tym bardziej, że specjalnie w pierwszym poście napisałem że takie wypowiedzi nie będą mile widziane. Cóż, ludzka złośliwość.. Także nie mów mi że moje zachowanie na forum jest nieodpowiednie, bo sam powyższym postem pokazujesz, że nie jestes lepszy.

 

Do rzeczy.. Czy ustawiać dźwiek mając włączoną w radiu funkcję LOUD czy wyłączyć ten efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1 przyjacielu- jakie masz radio.

Z tego co wiem wejscie maxymalne tego zestawu wynosi 2V. Jezeli ustawiłes gaina na srodek ( czyli w granicach 1V ) uszkadzasz juz sygnał i układ.

Oczywiscie mówimy tutaj o sygnale prostym, bez zadnych zakłocen.. To sie tyczy:

Sygnał dobrej jakosci ( czysty wav a nie mp3)

Nie podbijanie basu na samym korektorze

A tym bardziej dodatko LOUD-nesu

Takie dodatki przy słuchaniu są tak naprawde zalecane tylko w radiach z dobrymi przetwornikami dzwiekowymi a VK do nich nie nalezy (daleko mu do tego)

Zagadka moze byc tez radio o ktorym nic nie wspomniałes.

 

Pytanie brzmi:

Jak duzo podbijasz bas oraz czy słuchasz oryginalnych wav-ów czy popularnych słabo jakosciowych mp3 ??

Podziel do tego LOUDnes, i masz jakosc zestawu..

 

Dodatkowo trzeba brac pod uwage ze podbicie na radiu moze miec swoja charakterystyke a loudnes ja dodatkow zniekształca podnaszac inna charakterystyke.

Najlepsza jakosc uzyskuje sie bez loudnesa oraz bez dodatkowego bassu- czyli czysty dzwiek bez dodatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piszę trochę późno ale ..... musiałem u Siebie to sprawdzić na własnym subwooferze :zawstydzony: więc teraz napiszę.

 

Próbowałem wielu ustawień w "radiu" i ........ nie udało mi się zmusić mojego subwoofera do buczenia :wsciekly: .

Skoro mojego nie można zmusić do buczenia to Twojego na dokładnie takiej samej zasadzie pewnie nie można zmusić do ..... niebuczenia.

Jest to dla mnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poscie napisalem jakie mam ustawienia.

A radio.. Zdałem sie na ekspertow z auto-swiata i kupilem zwyciezce testu radioodtwarzaczy:

http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/test-10-tanich-radioodtwarzaczy-czyli-bardzo-tanie-granie/11#gallery

Aha i słucham mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navichewen.. oj chłopie chłopie.. a ci z auto swiata wiedza tyle co im sie da w łape.. Trzeba było kliknac na neta do nas a doradziliby ci zapewne najtanszego kenwooda za 250zł albo i taniej.. za uzywke bys zaplacił 150zł podstawowa a za 250zł uzywke bys miał całkiem ładnie grajacą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj się ze ktoś ci poradzi jak zmusić twój sprzęt do gry, po prostu wątpię żeby ktoś z forumowiczów go posiadał, kamul ci napisał co powinieneś zrobić ale w uzyskiwaniu z tego grania a nie buczenia musisz być pionierem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować kolejne radio spróbuj podłączyć inne na próbę, może ktoś ze znajomych Ci urzyczy, żeby wyeliminować, co powoduje to buczenie suba. Prawdopodobnie sam sub tak buczy, ale może też coś innego to powoduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz że ta zmiana wpłynie na buczenie subwoofer-a ?

 

ja nic nie uważam, bo się na tym nie znam, ale zomer radzi inne radio więc pytam.

 

@stanec

no przede wszystkim miałem nieodpowiednie ustawienia w radio, więc może jak zrobię jak radzą powyżej to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najpierw we własnym zakresie wszystko posprawdzaj, dopiero jak się skończą możliwości to spróbuj podmienić radio albo też suba (tylko wtedy musisz mieć też piec do niego, bo w tym VK jest chyba zintegrowany piec z głośnikiem). Skąd tak w ogóle jesteś? Może zahaczysz o jakiegoś spota w okolicy i Ci ktoś pożyczy sprzęt na testy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najpierw we własnym zakresie wszystko posprawdzaj, dopiero jak się skończą możliwości to spróbuj podmienić radio albo też suba (tylko wtedy musisz mieć też piec do niego, bo w tym VK jest chyba zintegrowany piec z głośnikiem). Skąd tak w ogóle jesteś? Może zahaczysz o jakiegoś spota w okolicy i Ci ktoś pożyczy sprzęt na testy.

 

mam napisane w profilu :) z Bolesławca - Dolny Śląsk

hmm nie bardzo rozumiem.. jakiego spota?

 

edit:

jednak nie miałem w profilu :P ale już mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Śląsk i Opole brzmi raczej jak Górny Śląsk i Opole :P Opolanie raczej integrują się właśnie ze Ślązakami a nie ludźmi z moich okolić :)

ale coś poszperam na forum i pewnie znajdę odpowiedni temat :)

 

edit:

@Dreamerek

no właśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...