Skocz do zawartości

Nowe klocki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum ale postaram sie nie łamać regulaminu :P

 

Stanąłem przed wyborem nowych klocków do CA ponieważ po zakupieniu auta okazało się że system przedni i tak "raczej do wymiany" jest za duży...

Wiec trza będzie zakupić cosik nowego i tu pojawia sie problem bo w drzwi wejdzie 13 cm a nie chcę przerabiać tapicerki.

Na głośniki chciałbym przeznaczyć parę stów (600 800) sterowane to będzie na razie Pionkiem Avicem a napędzane Genesisem Four chanel (dwa kanały i mostek na subik) Oczywiście zestaw odseparowany.

 

Co można by zaproponować. Jeśli chodzi o muzykę to raczej wszystko ale trochę detalu nie za wiele i bez aktywnych podziałów itp ma być solidnie i czysto. Oczywiście wygłuszenia drzwi itp też będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy poleci Ci przerobienie kazdy powie ze 13cm nie odda tego co trzeba. mozesz tak przerobic by nie zmieniac tapicery od zew tylko zrobic to w srodku. i tak tez bym robil.

wtedy w tej cenie kupujesz np dego i masz zajeb.... granie ktore bedzie tak dobre jak reszta sprzetu. jakosc radia i wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Ja jestem na etapie kombinowania jak wsadzić MDS-06 (są większe niż normalne 16) i chyba wymyśliłem już jak to zrobić nie tnąc tapicerki. Więc również radził bym pokombinować jak zamontować 16 bo efekt np. ze wspomnianych Dego jest duży i myślę, że 13 nie mają najmniejszych szans z nimi. Warunek oczywiście cała instalacja na wysokim poziomie a nie tylko jeden jej element.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz bez przesady fakt 13 nie beda mialy tak dobrego niskiego pasma jak 16 ale reszta wiele nie bedzie odbiegac.Oczywiscie popieram przerobke na 16 bo to rozsadniejsze rozwiazanie i bardziej przyszlosciowe ale nie lubie wyolbrzymiania pewnych spraw.Braki w niskich zakresach systemu przedniego mozna wyeliminowac malym subem na 8-10'' glosniku np mds08 z wysokim cieciem i problem znika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

Autko to laguna II i wiem że jest tam problem z wielkością magnesu i głębokościom montażu w przypadku 16 tek

 

Mam też jeszcze jedno pytanie czy macie jakieś linki zdjęcia jak montować ekrany w zagłówkach. Wiem ze to nie na temat ale nie chcę nabijać niepotrzebnie postów.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poleciałem do fury żeby sprawdzić :D Dla mnie przy cięciu rzędu 120 hz, bas robi się zbyt słyszalny z tyłu (mimo korekcji czasowej). Wolę jednak tę część pasma mieć przetwarzaną przez przednie głośniki, może w jakiś bardzo basowych kawałkach jest wmiare okey, ale jak rzuciłem Marcusa Millera to mi trochę przeszkadzało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...