Skocz do zawartości

Sub 8' SQ do niewielkiego kombi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ze względów praktycznych, rozglądam się za się za 8' którą byc może uda się upchnąc gdzies w boczek. Auto ma stosunkowo niewielki bagażnik, e46 Touring.Do tej pory gra Vega 104.

 

Zasilanie GZ 2500 xt, zatem przyzwoite 300W. Przód oparty na wooferach R6a i MD100. Muzyka "od A do Z" wykluczając techno. Ma grac możliwie miękko i zadowolic się małym litrażem.

 

 

Moj typ z doświadczenia do Space 8.

 

Jakie są Wasze propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy to od skrzynki i od pieca jak Tomo napisał.

z tym sie zgodze :wink: ja bym powiedzial ze hx'y(u mnie) graja bardziej uniwersalnie(chyba ze jestem gluchy :P )...nie za miekko a nie za twardo...a zaproponowalem hx'a gdyz zagra dobrze w malej obudowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma grac możliwie miękko i zadowolic się małym litrażem.

 

Miałem u siebie w boczku re8" i sądzę, że taki sub spełnia stawiane przez Ciebie wymogi. Ten mój kupowałem kilka lat temu i ta seria raczej nie będzie dostępna więc na chwilę obecną pozostaje Ci RE Audio RE-8S4 ale... myślę, że jeśli będziesz kleił budkę z żywicy bez pogarszania funkcjonalności bagażnika wygospodarujesz 3-4 litry więcej i wtedy pod uwagę podpada RE Audio SR-10D2, dostaniesz to wszystko co oferuje 8" w dużo większym wymiarze.

Wrzuć proszę fotkę miejsca gdzie zamierzasz upchnąć suba, w małych/średnich kombi nożna wyciągnąć po małej gimnastyce 15-20 litrów na zamkniętą budkę, taka kubatura już znacznie zwiększa ilość możliwych do aplikacji przetworników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zbytniego zamętu wprowadzać, ale na forumowej giełdzie wisi Hertz HS200. Warty zainteresowania grający z kulturą, dosyć miękki w klozecie, a jak trzeba to z niezłym na 8" mięchem. Z tym, że lubi być dowatowany, przynajmniej mój...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociniarz

Nie wiem co rozumiesz pod miekkoscia grania... Ale jesli mialbys tam te 25l ja bym pakowal Digital Designs 1508 w malym BR. Fenomenalny sub jak na ta wielkosc. Miekko i tlusto raczej nie bedzie bo DD to twarde glosniki (dzwiek) ale mysle ze bylbys zadowolony. Nie tani ale mozna kupic dobra uzywke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, opis subtelnych odczuc słuchacza może byc trudny w przekazie, ale na to nic nie poradzę :) Gdybym mógł sobie pozwolic na 25l to z pewnością nie myślałbym o wymianie Vegi, która jak gra to pewnie większośc wie.

 

Hs200 w nowym wydaniu to jak dla mnie nieciekawa propozycja, mam nawet HS200 ale jeszcze ze starej serii z żółtym płaskim logo.

 

RE08 słuchałem kilka lat temu na zawodach w Scenicu, w 8l i mimo tej ilosci powietrza w budzie auta głośnik potrafił zaskoczyc. Nowych serii nie słyszałem.

 

AS nie miałem okazji testowac, i jesli będzie taka możliwośc to z pewnoscią skorzystam.

 

P10 to fajny sub, nawet bardzo i z chęcią sprawdzę mniejszego brata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy uzytkownik forum wypadalo by sie przywitac, CZesc.

 

Podlaczam sie do tematu, jestem w podobnej sytuacji co tworca tematu, rowniez posiadam kombi i mysle o jakiejs 8-ce. Mam na oku piec Sony XM-5026 od jednego z forumowiczy i chcialbym nim zasilic MDSa 08 ew RE-8 na jednej cewie( co do niego obawiam sie o brak mocy), co myslicie o takim wyborze? Prosze o podpowiedzi ;]

 

A muzyka hmmm od DnB przez Rocka,a na Death Metalu konczac.

 

Aby bylo latwiej oto kilka linkow:

 

Sony XM-5026

http://ampguts.com/forum/sony-217/sony-xm-5026-a-3272/

 

RE-8

http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,230,237&kid=237&pid=2084

(ew 10" jak by mogl dzwignac piec)

 

MDSa chyba nie trzeba przedstawiac ;]

 

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria XM Sony ma bardzo ciekawą średnice i nie ostrą dośc szczegółową "góre".

I z tego zazwyczaj "słynie"

Dolne rejestry grane są raczej delikatnie.(bynajmniej ja takie coś zaobserwowałem "obcując" z 6020).

I na zasilanie subwoofera ,osobiscie bym sie z serią XM nie pchał.

Odnośnie subwoofera,ciekawą propozycją jest wspomiany już "giełdowy" HS.(o ile to stara seria).

Choć jedna sztuka w "clozecie" może sie okazać mało :(

Natomiast jak gra w BR....nie wiem :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie co do wzmaka mam budrzet ograniczony a ten XM jeast w niezlej cenie, Mam u-Dimension GLOWA co prawda ale zasila on moje odseparowane Rainbow'y CSXy,a Soniak bedzie za slaby na nie... na piec i przetwornik (najlepiej z pudlem) mam ok 500-550zl

 

na alledrogo znalazlem Xetec'a z serii Vector w chyba calkiem niezlej cenie http://allegro.pl/xetec-wzamacniacz-v-150-2-okazja-nie-jbl-i1601650359.html co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...