Skocz do zawartości

Czym wysyłacie Swoje klocki CA


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DHL - w razie uszkodzenia paczki nie ma problemów z dochodzeniem do odszkodowania. Kurier podjeżdza po odbiór o wskazanej godzinie, wcześniej dzwoni i pyta czy jestem w domu. Elegancko, szybko i tanio.

 

Może szybko i tanio, ale dziś przyszła przesyłka DHL'em (maty wygłuszające 4szt.) do zapłaty było 235zł. Jeden z domowników dał 300zł, a ten zrobił odwrót. Domownik pyta, a reszta. A ten jeszcze z pretensją, że nie ma obowiązku wydawania reszty, że powinno być równo naszykowane i że robi problemy. Sorry, ale gorszego chamstwa do tej pory niż właśnie u tego przewoźnika nie spotkałem. Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni raz będzie taki "wypadek" z firmą DHL, jeśli nie to podziękuję tej firmie i przed wysyłką towaru będę ze sprzedającym ustalał jakim kurierem ma wysłać towar, bo nie mam zamiaru się użerać z gburami. Nikt nigdy problemu nie robił, a kurierów już w naszym domu było dużo, tylko ten taki problem miał. haha myślał że 65zł napiwku dostanie. :)

 

Odnośnie polecanych to cenię sobie UPS i GLS. Zero zastrzeżeń. Zawsze szybko i miło. Cena też przyzwoita, moim zdaniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz jest pytanie co do kurierów:

Jak dasz wiecej kasy-to wydawac reszte czy traktowac to jako "napiwek"?

Sa przeciez tzw usługi gdzie dawanie "napiwków" to standard

-taxi

-barman

-kelnerka

-fryzjer

-listonosz

-boy hotelowy

 

By nie rozkminiac tematu ze ktos temu daje a temu nie-skupmy sie na kurierach. Osobiscie Ja nic nie daje :) Place przelewem własnie po to aby mi kurier nie patrzył na łapy czy mu dam czy nie, niczym boyhotelowy zasłaniajacy usta mowiac "ekhm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem w stanie dać napiwek. Może nie dużo czasami 2zł, czasami 5zł, ale przeważnie daję i nie jest to dla mnie jakiś problem, no ale przepraszam bardzo 65zł to chyba lekkie przegięcie... Nie wiem, dla mnie zachował się nie wporządku i do tego w chamski sposób odzywał się do kobiety. Szkoda, że przy mnie tak nie powiedział do niej, to już ja wtedy pogadałbym sobie z nim na temat wypowiedzi w stronę kobiety, no ale byłem w pracy więc nie było jak. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej z UPS korzystam - zawsze ten sam kurier, miło i konkretnie.

 

DHL - ostatnio zdemolowali mi CV124. Kasę oddadzą, ale ogólnie obsługa na infolinii jak i sam kurier chamska i ogólnie na odwal się... Ale to w sumie jednorazowa sytuacja a tak to ogólnie na + :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... ostatnio narzekałem na DHL i tanie wysyłanie .... Musiałem posłać kilka razy i się szczerze się bardzo pozytywnie zaskoczyłem ...

Ale j. w . to chyba kwestia kuriera który nas obsługuje ... bo u mnie się zmienił i już mi prosto pod auto podjeżdża i zatrąbi :)

a poczta jak to poczta cały czas w użytku jest i będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może wystarczyło wykonać 2 lub 3 telefony zamiast pytać na forum? Czasem to ludzie potrafią sobie życie utrudniać....

 

Spytałem bo skoro ludzie korzystają z kurierów to może są zorientowani. Poza tym nie mieszkam w kraju już kilka lat więc nie wiem a za czasów gdy mieszkałem korzystałem z usług poczty polskiej. Zresztą jeszcze wtedy nie było tylu firm kurierski co teraz jak widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii przesyłek kurierski bardzo ciekawe usłgi świadczą pośrednicy - np. kurierbroker.eu - ja za ich pośrednictwem wysyłam - paczka do 30 KG kosztuje poniżej 20 pln, przez DPD z dostawą na następny dzień...

 

Akurat DPD rozwaliło mi ostatnio głośnik, jednak to już kwestia usługi - pośrednictwo warte uwagi, szczególnie przez pryzmat kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat DPD rozwaliło mi ostatnio głośnik, jednak to już kwestia usługi - pośrednictwo warte uwagi, szczególnie przez pryzmat kosztów.

To nie DPD tylko sprzedajacy- "packingmaster"...

 

Czym bys tego nie nadał zapakowany w taki sposob nie mial szans przezycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie to jedna sprawa - potrzaskanie paczki tak że popękały zaczepy z maskownicy to już wina Kuriera. Więc jest to moje subiektywne zdanie oparte na kilku przesyłkach i tej jednej uszkodzonej ale przedewszystkim na sposobie załatwiania reklamacji - DPD no more ! :dobani:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...