Skocz do zawartości

Czym wysyłacie Swoje klocki CA


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DHL - w razie uszkodzenia paczki nie ma problemów z dochodzeniem do odszkodowania. Kurier podjeżdza po odbiór o wskazanej godzinie, wcześniej dzwoni i pyta czy jestem w domu. Elegancko, szybko i tanio.

 

DHL i UPS to są 2 takie "bezproblemowe" wg mnie firmy.. Przynajmniej do tej pory :) W GLS pracowałem- jak oznaczysz ze paczka jest "delikatna" to nawet to uszanuja i wkładaja a nie "wrzucaja" do auta lol.gif

Ale najbardziej polecam DHL- paczka do 30kg kosztuje niecałe 25zł i są wszystkie dostepne opcje

post-1178-0-16320800-1303810485_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zapłacic te 21,29zł bodajże, to trzeba zmiescic się w 49x49x49, jezeli przkroczy się to wiecej placimy. Ale wielokrotnie wysylalem paczke powyzej tych wymiarów, nawet tego kurierzy nie sprawdzają, a skoro juz przyjete przez nich to nie zwroca. Chcialem poruszyc temat tego WysylajTaniej.pl, bo spojrzcie chlopaki. Kurier odbierając paczke, podpisuje druczek. Ale jaka mamy pewnosc jak i jaką paczke oznaczy w samochodzie tudzież magazynie? Czy nie pomyli tego lub celowo nie ukradnie? Mysle, ze wazne jest wlasnie podanie rzeczywistych wymiarów, bo po prostu mogą podmienic. Musze uważac. Oczywiscie nie zniechęcajmy się do tego, uwazam ich za dobrą firmę. Btw. Kiedys pojechalem do siedziby DHL, to za wysłanie paczki o wadze 20kg zaplacilem cos w granicach 60zł. SZOK :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ceny to trzeba poprostu popatrzec na maxymalna długosc paczki. Jeden powie ze mozna zrobic 49x49x49 a tak naprawde to łaczna suma nie moze przekroczyc 0,12m3 Spróbujcie zrobic 100x30x39 i tez zmiescicie sie w wymiarze 0,12m3. Trzeba poprostu raz przeczytac regulamin i zapisac sobie gdzie i jakie gabaryty są maxymalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja lubie doplacic te kilka złoty i wysłac paczke kurJerzy.pl

Automatycznie robi ci cały wykaz papierków potrzebnych dla kierowcy. Drukuje to na 2kartkach A4, na jednej mam 3listy dla kierowcy i do przyklejenia na karton, a na drugiej kartce jest czwarta czesc dla podpisania przez kierowce-kopia wysyłki dla mnie. Zawsze jak przyjedzie kurier to odrazu biore sobie 2-3 folie do wysyłek "na przyszlosc" i wtedy to juz niczym sie nie przejmuje.. Zadnego pisania, tylko wydruk i hop pod folie :)

post-1178-0-52223600-1303818688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zamawiając kuriera wpisuje się wszystkie dane (wymiary, wagę, rodzaj opakowania itd.) i wtedy pokazuje nam ile mamy zapłacić. Robimy przelew, drukujemy dwie kartki formularza i to wszystko. Kurier przyjeżdża, podpisuje/stempluje formularz (jedna kartka zostaje u nas) i za chwilę czytnikiem odczytuje kod z formularza, co jednocześnie wprowadza ją do systemu informatycznego. Po wejściu do domu kiedyś sprawdziłem status wysyłki i od razu było "odebrana od nadawcy". Nigdy nie miałem żadnego przypadku zaginięcia/podmiany paczki. Jedynie raz czekałem na kuriera prawie tydzień, ale było to zimą gdy mieli poślizgi z powodu pogody... Stąd nie rozumiem, czym różni się wysyłanie poprzez KurJerzy, poza wyższą opłatą;>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam kurierem który oferuje przesyłki międzyplanetarne.

Gwarantuje mi że podczas transportu czyli teleportacji i zaginania czasoprzestrzeni wszystkie atomy z których składa się dana przesyłka (łącznie z cząsteczkami kurzu i roztoczy) będzie na miejscu po upływie 1 doby marsjańskiej. Zapłata jednak za tą przesyłkę odbywa się w troszkę nieludzki sposób gdyż przewoźnik życzy sobie by płacić mu wodą lecz nieprzelaną. Głownie z tego powodu jest to mało popularny środek transportu gdyż trzeba umieć lać wodę. Mi to rzadko się udaje więc zazwyczaj korzystam z wysylajnajtaniej.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam DHL & UPS. Oni trzymają wysoki poziom niezależnie od tego czy się wali czy się pali, w UPSie w okresie przedświątecznym kiedy jest dużo więcej paczek, wysyłają ludzi zza biurek na magazyn aby nie było opóźnień.

 

odradzam siodemke i gls, choc ten drugi ostatnio nieco sie poprawil ale zdarzaja mu sie wtopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście przerobiłem chyba wszystkich możliwych kurierów :)

 

Najlepsze usługi ( nie oznacza to najtańsze ) świadczy obecnie UPS.

Następną firmą jest DPD ( niestety obsługują tylko firmy ), potem DHL ( parę razy odbierałem od nich paczki potraktowane jak piłka do rugby ... ).

Na Siódemkę nie ma co narzekać, ostatnio bardzo się poprawili, z GLS-a już dawno nie korzystałem. Tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze usługi ( nie oznacza to najtańsze ) świadczy obecnie UPS.

Szczególnie najlepsze jest to jak zostawiają paczkę pod drzwiami bez pokwitowania etc...

Nie ma zasady że ten przewoźnik jest dobry a ten zły. Wiele zależy jak nie większość od kuriera który działa w danym mieście/regionie bo najwięcej uszkodzeń jest właśnie podczas dostarczania odbiorcy.

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam kurierem który oferuje przesyłki międzyplanetarne.

Gwarantuje mi że podczas transportu czyli teleportacji i zaginania czasoprzestrzeni wszystkie atomy z których składa się dana przesyłka (łącznie z cząsteczkami kurzu i roztoczy) będzie na miejscu po upływie 1 doby marsjańskiej. Zapłata jednak za tą przesyłkę odbywa się w troszkę nieludzki sposób gdyż przewoźnik życzy sobie by płacić mu wodą lecz nieprzelaną. Głownie z tego powodu jest to mało popularny środek transportu gdyż trzeba umieć lać wodę. Mi to rzadko się udaje więc zazwyczaj korzystam z wysylajnajtaniej.pl

 

Mocne :D Dokladnie, jak wsomnial Greg-si. Wszystko zalezy od osoby, ktora pracuje w danej firmie. Tak to jest, ze jednostki czasem psują reputacje. Mi najbardziej podpasował GLS, DHL, UPS. Siodemka mnie najbardziej zrazila, gdy czekalem blisko tydzien na paczke.

Kurier siodemki nie kwapil się nawet zadzwonic do mnie, pozniej twierdzil, ze wykonywal pase połączen do mnie, wulgaryzmy itd. Ale to tylko sporadyczne przypadki, jestesmy skazani na ich usługi.

 

ps. Ostatnio odkryłem taka fajna firme jak Poczta-Polska.. Hohoho. Ale zarcik. :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wysyłam pocztą polską oczywiście priorytetem dla mnie mega szybka wysyłka 1 max 2 dni i klient ma paczkę w domku (w zależności od odległości przeważnie 1 dzien). Nigdy nie miałem problemów żeby radio doszło uszkodzone do klienta a wysyłam sporo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zasady że ten przewoźnik jest dobry a ten zły. Wiele zależy jak nie większość od kuriera który działa w danym mieście/regionie bo najwięcej uszkodzeń jest właśnie podczas dostarczania odbiorcy.

 

zgadza się, dlatego opisałem moje subiektywne opinie na temat kurierów różnych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...