Skocz do zawartości

SCANIA R


sikor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ja w swojej Scani R założyłem CA ale to nie koniec instalacji cały czas coś zmieniam aż będzie perfect, a wiec tak:

1: Zasilanie 25mm2 - idzie jakieś 10m kabelka od 1 aku ( w planach zmiana na 50mm2 tylko nie wiem czy nie będzie za sztywny i czy jest konieczny czy może wystarczy te 25mm2??)

2: Morel Tempo 6 w drzwi ( drzwi wygłuszone matami STP)

3: Wzmacniacz Steg K4.02 (zmieniłem ze Stega K4.01 który obecnie czeka na nowego właściciela - jest do sprzedaży:) )

4: Subwoofer był AXTON Z SERIES CAB 307, bo taki akurat miałem w domu a obecnie przejściowo jest Rockford Fosgate Punch P1S410 ale w przyszłości planuje zmianę na coś innego (mało miejsca na skrzynkę i tu prośba do kolegów o pomoc co zagra dobrze pod tym STEGIEM w malej skrzynce)

4: Radio- cały czas szukam czegoś odpowiedniego były już ALPINE CDA-9835R, PIONEER DEH-P9400MP a obecnie jest ALPINE CDA-9812RB i chyba przy tym zostanę

5: W planach zmiana RCA najlepiej jakieś 4 w 1 szukam cały czas i nic konkretnego nie mogę znaleźć

6: Przewody głośnikowe 2x2.5

Proszę o jakieś propozycje zmiany itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam nadzieję ze nie ostatnia zawsze to można będzie wymieniać doświadczenia i nowe pomysły na instalacje czy zabudowę CA :)

 

Jak wygląda robota przy wygłuszaniu tych furtek ?

Wygłuszenie całkiem milo poszło na 2 drzwi poszło 5,5 mat dojście super nie to co w osobowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a w drzwiach miałeś fabryczne miejsce na głośnik 16cm czy musiałeś przerabiaćboczki? bo u mnie w Scani 164 nie ma niestety miejsca i muszę kombinować, a później obszyje to skają. Widzę ze na forum temat "Truck audio":) 24v cieszy się coraz większą popularnością:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz ze alpine 9835r nie przypadł Ci do gustu i zostajesz przy 9812r ?

 

dlaczego?

Jakoś bardziej podchodzi mi góra z 9812 i jest mniej ustawień :)

 

Sikor a co z bezpiecznikiem, gdzie go umiejscowiłeś? Wiem że skrzynia na akumulatory jest malutka w skakankach bo stoją u mnie 3 sztuki :D jedną mam w planach zrobić :D

a pod stegona zapiął bym re audio SE-10 w klozecie spiętego w 2ohmach

Bezpiecznik zaraz za + czyli w skrzynce na aku. Co do RE audio SE-10 musiałbym go gdzieś posłuchać i kto wie może......(tylko czy mój 4.02 wydoła go poruszyć on ma 600W RMS ??) ale dzięki za podpowiedz z racji ograniczonego czasu nie bardzo mam gdzie podjechać i odsłuchiwać sprzęt a szkoda

 

Kolego a w drzwiach miałeś fabryczne miejsce na głośnik 16cm czy musiałeś przerabiaćboczki? bo u mnie w Scani 164 nie ma niestety miejsca i muszę kombinować, a później obszyje to skają. Widzę ze na forum temat "Truck audio":) 24v cieszy się coraz większą popularnością:)

W Scani z serii R w drzwiach seryjnie są zamontowane głośniki 5/7 wiec trzeba zastosować przejściówkę natomiast tweetery pasują w słupki w miejsce oryginalnych dodam ze moja Scania jest w wersji Highline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega ostro zabrał sie za audio w 2 domu :ok: . trzeba sie bedzie pobawic i w chinczyku :) . wiem ze są problemy z zasilaniem w instalacjach 24v, gdy podłaczymy wzmacniacz pod jeden aku, to 1 bedzie mial za malo pradu a drugi bedzie mial za duzo, a gdyby tak podlaczyl 1 wzmacniacz pod pirwszy aku a 2 wzmak pod drugi to zabierne wartosci powinny sie równowazyc(oba akumulatory oddaja mniej-wiecej tyle samo na rzecz wzmacniaczy). dobrz mysle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do RE audio SE-10 musiałbym go gdzieś posłuchać i kto wie może......(tylko czy mój 4.02 wydoła go poruszyć on ma 600W RMS ??)

tak ma 600 :]

ja swojego pędzę w 4 ohmach z A6stki DLS'a dostaje 500 W i fajnie puka

w stegu masz 640 chyba w 2 Ohmach i 420 w 4ochmach to gdybyś spinał w 4rce to może słabszą 300 watową wersje SR-10 ona w klozecie potrzebuje 17 litrów ok, więc skrzyneczka nie byłaby wielka ;)

 

tak w ramach jeszcze przemyśleń dodam że w sumie chyba w 2ch ohmach nie jest stabilny w mostku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dostałem od kumpla radio BLAUPUNKT BREMEN MP74 na testy ale niestety bez Mini ISO i nic nie mogę z nim zrobić dopóki nie dokupię kostek miał ktoś może z nim odczynienia jak to gra i czy warte zachodu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję obcować z MP74 tyko w nieco innej wersji, nie pamiętam dokładnie jakiej i szczerze mówiąc nie mogę pojąć jakim cudem to radio kosztowało niegdyś ponad 2kzł. Brak regulacji czegokolwiek... Brzmieniowo jak na Blaupunkta to nieźle. Tak mi się wydaje, bo nie słuchałem chyba żadnych poza tym, ale wydaje mi się, że brzmiał lepiej niż chociażby Alpinki CDE, czy niższe JVC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak regulacji czegokolwiek... Brzmieniowo jak na Blaupunkta to nieźle. Tak mi się wydaje, bo nie słuchałem chyba żadnych poza tym, ale wydaje mi się, że brzmiał lepiej niż chociażby Alpinki CDE, czy niższe JVC.

Cyfrowy korektor z funkcją samoregulacji z 4 kanałowe / 27 pasm

Czyli warto dokupić do niego te mini ISO i protestować czy sobie na wstępie odpuścić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli darować sobie :)

 

Dziś podczas jazdy bawiłem się balance i zauważyłem ze sub gra tylko na prawym kanale jak ustawiam lewą stronę słychać tylko głośnik bez suba czy to normalne zjawisko czy może coś źle ustawiłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć suba ustawionego jako stereo i jeden RCA mógł wypaść. Prześledź instalkę.

RCA siedzą dobrze w radiu jak i we wzmacniaczu na wzmacniaczu kanał ustawiony na stereo jak przełączam na mono nadal sub gra tylko na prawym kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...