Skocz do zawartości

jaka moze być najmniejsza skrzynia closed ile litrów???


hanysekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Piszę nowego posta, szukałem na forum i nie znalazłem w sieci odpowiedzi na moje pytanie ?

Jest to moje pierwsze ca budżetowo ma być podkreślam mam już radio kenwood 7141u 2x rca ,wzmak renegade 550s głośniki hertz hsk 165 jadą okablowanie kupie.

Chciałem skompletować wszystko aby nie rozkręcac wszystkiego kilka razy.

 

pacjent focuś II kombi niestety musi być nadal uzytkowym autem w 100%.

 

1. jaki może być najmniejszy litraż skrzyni closed ?

2. ma grać w kombi focus II

3 kształt i litraż można liczyć na tej stronie kształt ,który mnie odpowiada to wedge stronka rockford fosgate str. do obliczania skrzyń wzamak i sub ukryte we wnękach bagaja wychodzi mi że mogę tam upchnąć takie wymiary zewnętrzne H=28cm W=30cm D1=24-30cm D2=12-16cm

 

4 jaki sub do tego i wzmak ma to uzupełniać przód a nie łupać słucham wszystkiego po trochu .

5 wykonanie ile mm ma mieć płyta mdf

 

ktoś podpowie.

 

Pozdrawiam

hanysekk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a ma w ogóle sens Ci pomagać? W tym temacie http://www.strefacaraudio.pl/topic/17902-radio-kenwood-kdc-w7141u-opinie/ ludzie odradzali CI serię xx41 Kenia , a Ty teraz piszesz że go jednak kupiłeś . Teraz będą się produkować w następnym Twoim temacie , a Ty zrobisz i tak co tam sobie wykminiłeś przed założeniem tematu. Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę troszkę się bronić przed ta krytyką mianowicie kolega odpisał na posta iż ta seria gra jak seria 5 ok ale jak szukałem opini o 7141u na forum to ten sam kolega pisał iż gra to w miarę .

 

1 radio zalicytowałem a po godzinie dostałem odpowiedz iż to radio jest do...

 

więc nie jest tak iz grochem o trudno stało się kupiłem

 

a kolega zomer w innym temacie pisal tak "zomer1980

 

*

* zomer1980

*

 

* Wyślij prywatną wiadomość

 

* Grupa: Użytkownik

* Postów 2613

* Rejestracja: 08 sierpień 08

* Płeć:Mężczyzna

* Lokalizacja:warszawa

 

Napisano 05 wrzesień 2008 - 17:38

 

balcer napisał:

To ja bym radził kupić jakieś słabsze radio, za np <400zł i do tego jakiś piec 4-kanałowy, bo nie ma radia które uciągnęłoby Twój zestaw.

 

A pozniej zmiana radia na lepsze?

 

Ja bym kupił cos z kenwooda z seri 7xxx np KDC-W7141UY to jest radio z nowszej seri. Natomiast ze starszej seri polece KDC-W7537U zajefajna seria z przetwornikiem WOLFSONA.. Piekne bzmienie tych angielskich przetwornikow daje muzyce taki specyficzny miły cieplejszy dzwiek.. Mialem taki podobny model tyle ze z 3parami wyjsc na wzmaka, poprostu cudo! Ja bym wziął W7537U ze wzgledu na bardzo specyficzne brzmienie(przepiekny wokal) a z czasem polecam dokupic dobrej JAKOSCI piecyk wtedy to brzmienie bedzie jeszcze przyjemniejsze "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanysekk to jest własnie forma niedomówien.. Tu jest problem pełnej komunikacji.. Czytałes faq Nazara?

 

Czytajac regulamin tez mozna sie sporo dowiedziec. Czy ktos jest wrozka czy kupujesz sprzet nowy? Uzywany? Jak zapytasz sie czy warto kupic to radio za 700-800zł to powiem nie warto. Jak trafisz taki sam sprzet uzywany na allegro.pl za 300zł powiem warto.. Czemu? wiadomo chyba..

Brak pełnego opisu twoich warunków finansowych i prawdziwych wartosci oczekiwan jest najwiekszym problemem.. Zapytałes sie ogolnie-ogolnie masz odpowiedz..

Dlatego kazdy każe ci przeczytac jak najwiecej postów. Nie z nudów-ale dla lepszego zrozumienia swoich własnych mysli..

 

 

Czy cos jeszcze wytłumaczyc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanysekk z tego co zacytowałeś zomer'a1980 to ja jakoś nie mogę wydedukować, że to radio gra "w miarę". Tu jest stwierdzenie, że by je kupił... ale pewnie w innych postach znajdziemy odp. dlaczego. Ale wyraźnie polecił coś innego :) Zresztą nie jest powiedziane że te Kenie by ci się spodobały... Mi np nie podeszły ale złego słowa o nich powiedzieć nie mogę bo zależne było to od muzyki jaka była odtwarzana. I faktem jest, że wokal jest przepiękny...

 

Kolejna rzecz:

"4 jaki sub do tego i wzmak ma to uzupełniać przód a nie łupać słucham wszystkiego po trochu ."

 

Z twojego postu nie da się wywnioskować budżetu jaki chcesz na to przewidzieć, i to.. "słucham wszystkiego po trochu" czyli ma to byc do jazz'u, hip-hopu, trance, rocka, muz. poważnej,ambient, country, other...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koscielna, klasztorna a i grobwa wpadnie w ucho.. :)

Przyjacielu Hansekk-zacznij moze od nowa, pousuwaj posty i załóz 1 a porzadny.

Kiedys zaproponowałem taka forme przedstawienia siebie i swojego problemu

 

 

 

Start

 

Zastanówsie czego szukasz i zbierz krotkie informacje o sprzecie ktory posiadasz, coplanujesz zmienic, jakie masz funduszu, jakie masz doswiadczenie, CZEGOoczekujesz,

 

 

Jezelinie czujesz sie na siłach- zgłos sie do speca - nie jeden był cwany a pozniejpłakał i płacił x2

 

 

Jezelinie wiesz jak powinien wygladac przykładowy text prosze bardzo

 

"Czescjestem Franek Kowalskie i pochodze z Mławy

 

Posiadam samochod Daewo Lanos 5dzwiowy.

 

Chciałbym zmienic w aucie radio i głosniki wprzednich drzwiach a przyszłosci chciałbym dorzucic do bagaznika subwoofer

 

Na razie mam 850zł i chciałbym w tej ceniekupic radio i zmienic głosniki w drzwiach.

 

Słucham muzyki techno i metalu."

 

 

Towstepne informacje ktore dobrze znac, zawsze sie trafia ktos kto powie ze chcezielonego "Alpajna" i tak czy siak mu nie wytłumaczysz..

 

Dopisałbymtez o kosztach ewentualnej zmianie, sprawdzeniu chociaz instalacji elektrycznejale to juz w ewentualnych dodatkach ktore bedą w dodatkowych kosztach oproczsprzętu

 

Widac nie doczytałes w pełni regulaminu. Niechcemy cie odrazu zgasic-ale przyłóż sie do poczytania.

 

Zrozumiesz nasze działanie, jak działamy, na czym trzeba sie skupic, opowiedziec.

 

Im wiecej rzeczy-tym rzetelniejszy opis-co prowadzi do lepszej pomocy.

 

Przykład miałes chociazby z samym radiem-zle sie dogadalismy i masz problemy z ludzmi bo ten to, bo tamten to :)

 

Nie działaj na chama-poczekaj spokojnie, pytaj pytaj-to nie boli.

 

A my? Coz.. Oczekujemy pełnych odpowiedzi i zimnego browara na koniec cheers.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje chłopaki nie chciałem ani nie miałem w planie jakiejś wojny rozpętać na forum postaram się wyczerpująco pisać ?

 

a i przepraszam za moje wybryki...

 

sklecę swą wypowiedz jak należy.

 

 

 

radio już kupiłem za własnie 300zł + przesyłka chyba nie przepłaciłem???

 

zaraz sklecę tak jak powinno być

 

To lecim

 

Witam

 

Tomek z warszawy

 

mam focusa kombi II gen autko użytkowe

 

słucham pop, dance, funk, przede wszystkim troszkę hip-hopu ,rapu, techno, a żona disco polo

 

oczekuje żeby to grało a nie łupało i nie chce być słyszalny i by tablica rejestracyj drrzała

 

1. posiadam radio kenwood 7141u

2.wzmak renegade 550s 2 kanały

 

tych hertzów hsk nie kupiłem bo pojechałem po kostkę do radia i ramkę a gość w sklepie car audio powiedział iż nie handluje tym bo ma te drogie 700zł te tanie to podróba dobrze zrobiona i ma coś nie tak ze zwrotnicami i miał ale tylko na próbę.

 

chciałem zaznaczyć iż temat o tych hertzach tez czytałem, spór i opinie że te 700 a tamte 300zł

lecz nie kupiłem ich bo zgłupiałem.

 

3. na głośniki zestaw odseparowany 165mm mam 270-380 zł części nowe proszę

4. wygłuszenie zrobię sam ze 200 zł chyba starczy na 2 pary drzwi ???

5. okablowanie nie kupione takie żebym wzmaka jeszcze pod sub mógł dołożyć do 150 zł 4 x rca , plus kable głośnikowe na przód też nowe

 

czyli najpierw przód

 

 

etap 2

sub + wzmak kable

 

1.wzmak może być używany tak do 200zł

2. sam głośnik do 200 nowy

3. skrzynie zrobie sam we wnękę z mdf

 

wiem że pewnie teraz powiecie iż piszę nie w tym temacie co powinienem jak tak to proszę o przeniesienie .

 

Mam nadzieję iż moja wypowiedz jest pełna i pomożecie.

 

dziękuję.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych hertzów hsk nie kupiłem bo pojechałem po kostkę do radia i ramkę a gość w sklepie car audio powiedział iż nie handluje tym bo ma te drogie 700zł te tanie to podróba dobrze zrobiona i ma coś nie tak ze zwrotnicami i miał ale tylko na próbę.

 

A co ma powiedzieć koleś co sprzedaje Nową serie i przez te starsze traci klientów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanysekk posłuchaj stanec'a, dobrze gada. Odsłuchanie kilku zestawów może cię naprawdę naprowadzić na drogę jakiej szukasz. Weź swoje ulubione płyty (z penami czy SD się nie wygłupiaj :)) i również posłuchaj to co koledzy "prawią" a nie tylko co systemy ci powiedzą. Możliwe, że i znajdziesz tam te "podróby" HSK choc może tylko będą te "warszawskie" przetworniki :zdrowko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...