Skocz do zawartości

Auto 5 osobowe zarejestrowane jako 7 osobowe


MB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem samochód z dodatkowym rzędem siedzeń w bagażniku których nie używam, i nie są one zamontowane w samochodzie, ale w dowodzie rejestracyjnym widnieje zapis że auto jest 7 osobowe, czy mogę tak jeździć czy w czymś to wg. prawa "przeszkadza"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze jak masz a aucie zamontowanie 5 siedzeń to tak jakbyś miał 5-o osobowe auto, a w dowodzie ,że widnieje 7 to dlatego że jest mozliwość na dołożenie 2 siedzeń.

 

Też tak sądzę.

 

Gorzej, jakbyś miał odwrotnie- zarejestrowane na 5, a woził 7.

 

 

To jak z hakiem- masz zamontowany, ale cały czas przyczepki za sobą nie ciągasz :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto zarejestrowane na 9 osób a siedzeń mam 5 :) Jedyne co, to raz na diagnostyce się przyczepili i nic więcej. Policjanci nigdy nie zwracali na to uwagi. Opony z indeksem C są wymagane tylko w przypadku rejestracji samochodu jako ciężarowego. Kiedyś szukałem i jako takiego przepisu określającego ten stan rzeczy nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogladalem na tvn turbo program na osi i tam mowili ze jak auto jest zarejestrowane na 7 osob to musi miec zalozone te 7 siedzen. Ale moim zdaniem to jest spiacy przepis. Moi znajomi maja auta 7 osobowe i maja 5 siedzen i nie slyszalem aby przy kontroli policja sie przyczepiala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te dodatkowe siedzenia są składane fabrycznie to możesz je zdemontować aby zwiększyć przestrzeń ładunkową, jak masz siedzenia fabrycznie zamontowane nieskładane to nie możesz ich wyjąć. U ciebie sprawa prosta, możesz wyjąć i zostawić w garażu, opcja niepozwalająca na demontaż dotyczy głównie busów przystosowanych fabrycznie do przewozu osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wezmy VW Sharan - zapewne wielu z was jechalo takim autem bo jest ono czestym pojazdem uzywanym na TAXI. Wersje tego auta byly takie 5 badz 7 osobowe z tym ze 2 fotele byly dokladane do tych 5 i zajmowaly przestrzen bagazowa. To ze w aucie znajduje sie 5 siedzenie nie stanowi zadnego problemu ze w dowodzie jest wbite 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli masz zarejestrowane auto na 7 osób to MUSISZ MIEĆ TE 7 FOTELI W AUCIE,nie można wyciągać siedzeń z auta np bo chcesz towar jakiś dowieść do domu.Chyba że masz siedzenia składane wtedy możesz je złożyć,ale nie wykręcać bo wtedy masz mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zarejestrowane auto na 7 osób to MUSISZ MIEĆ TE 7 FOTELI W AUCIE

Nie w przypadku gdy auto ma możliwość wyciągnięcia foteli tak jak w tym przypadku czy tak jak we wspomnianym sharanie.

Producent przewidział to, że będziesz jeździł bez tych foteli.

 

Podobny patent jak w tym Volvo był też w Oplu Omedze A(wnęka na koło zapasowe robiła za miejsce na nogi), także w Chevrolecie Caprice kombi. To tylko dodatkowa kanapa zamiast bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej jeździłem Vitem 9 osób, i pewnego dnia musiałemm wyciągnąć siedzenia żeby przewieź coś większego. Między czasie pojechałem pustym busem na przegląd i w 3 punktach mi niestety nie podbili za brak siedzeń z tyłu. A fotele są tam montowane na systemy przeznaczone do szybkiego demontażu. :mur1: Więc odpowiedź sama się nasuwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hak jest demontowany, a nie ciągnie się przyczepki, to go też nie może być :)

to w niemczech

a u nas nie masz obowiazku, zeby byl demontowalny

 

a kratka w aucie zarejstrowanym jako ciezarowy (jesli fabrycznie byla) musi byc

grozi za to mandat 400zl i zgloszenie do us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi ich być, to że masz możliwość przewozu 7 osób nie oznacza że musisz ciągle puste fotele wozić. Tak jak pisałem, jeśli fotele są fabrycznie składane\wyjmowalne to możesz je wyciągać, jeśli są zamontowane na stałe jak w busach to nie możesz. Finito. Szukałem gdzie o tym czytałem ale nie znalazłem. A jeśli namieszali ci to jaki problem jakiegoś patrolu drogówki się spytać, na stacji diagnostycznej nie radzę bo tam często przepisów nie znają (dziwne ale prawdziwe), na jednej ci powiedzą że możesz a na innej że nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli namieszali ci to jaki problem jakiegoś patrolu drogówki się spytać, na stacji diagnostycznej nie radzę bo tam często przepisów nie znają (dziwne ale prawdziwe), na jednej ci powiedzą że możesz a na innej że nie.

to tak samo jak z policjantami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...