Skocz do zawartości

Jakie macie rozdzielacze/polecacie


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Prawdopodobnie "nowa" zabudowa u mnie będzie rozgrywała się na 2 wzmacniaczach. Obecnie mam zainstalowane rozdzielacze "Sinuslive" i niestety ich nie polecę, w obu ukręciły się gwinty od śruby mocującej, tak, że po przykręceniu kabel siedzi, ale odkręcić już nie idzie.

 

Zatem jakich rozdziałek używacie :?:

Kable na razie są 25mm2, ale planuję zmianę na 35mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinusów nie polecam, ale tylko wersji VB 1-4, są rzeczywiście fatalne. Ale jezeli chodzi o VB 1-2 o wejściu 50 mm2 to są extra. Mozna dowalić na gwincie ostro, bez obawy o przekręcenie. Jedynie plastikowy spód nie jest zbyt wysokich lotów ( potrafi pękać ale i tu trzeba sie postarać i za mocno dokręcić ). Mało tego boczne wyjścia można rozwiercić na 35 mm :)

 

Ja do troche bardziej zaawansowanych instalek uzywam rozdzielaczy Stingera ( T ) chyba model SPD 811. Ten wyrób jest niezniszczalny pod każdym względem.

Jest drogi ale warto go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfatec jest ok. Tylko dobrze mieć odpowiedniej grubości przewody. Śrubki do ich przykręcenia są stosunkowo krótkie i może nam się gwint skończyć... Ja u siebie np musiałem oblutować końcówki żeby zacisk trzymał. (bo nie mam jakiś mega przekrojów)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomnieli koledzy jeśli chodzi o dostępność tego produktu, co do ceny to znacznie wyższa niż alfatec i inne tego typu rozdzielacze.Ale warto bo wygląda bardzo estetycznie i przyjmuje grube przekroje przewodów.

 

Co do alfatec'a to jego jedyny minus że już nie dostępny na allegro :)

Dobry stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych co ma Emil już nie będzie,skończyły się zapasy.Zostały tylko rozety na masę.

Radek, wydobył byś z podziemia dwie sztuki:)

A tak serio to dziwne, że ich już nie robią, bo wyglądają naprawdę PORZĄDNIE i prosto, bez zbędnych bajerów. Wg. mnie bezpieczniki rurkowe to lepsza opcja, bo można szybciej "wyłączyć" zasilanie niż w tych ANL.

Jakby ktoś miał takie same to z chęcią przygarnę(sinuslive odpada, bo solidny gwint to podstawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, wydobył byś z podziemia dwie sztuki:)

A tak serio to dziwne, że ich już nie robią, bo wyglądają naprawdę PORZĄDNIE i prosto, bez zbędnych bajerów. Wg. mnie bezpieczniki rurkowe to lepsza opcja, bo można szybciej "wyłączyć" zasilanie niż w tych ANL.

Jakby ktoś miał takie same to z chęcią przygarnę(sinuslive odpada, bo solidny gwint to podstawa).

Jeżeli chodzi o najszybszą i najwygodniejszą opcję co do bezpieczników to bezapelacyjnie wg. mnie to tylko i wyłącznie bezpieczniki maxi. Wyciągasz i wkładasz bez rozbierania oprawki czy odkręcania śrubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to dziwne, że ich już nie robią, bo wyglądają naprawdę PORZĄDNIE i prosto, bez zbędnych bajerów.

Dlatego że są dawno temu wykonane są wysokiej jakości.Większość nowych tania chińska tandeta i wcale nie tania.

Radek, wydobył byś z podziemia dwie sztuki:)

Jeśli chodzi o masowe to mam,tak samo jak oprawki na plusa z mocowaniem kabli twist-look.Kiedyś ich bardzo długo szukałem i dopiero teraz zdobyłem.Mam tez klemy z tej samej linii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...