Skocz do zawartości

czy sub moze upalac wzmak??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa z tych wspaniałych mierników kosztowały chyba 25 zł :P Zwróć tylko uwagę że IMPEDANCJA wynosi 4Ohm.. miernik mierzy REZYSTANCJĘ ( DC ) ... więc kategoryczne stwierdzenie że różnica miedzy tym, co pokaże miernik a tym co napisane jest na głośniku spowodowana jest oporem przewodów pomiarowych było nie na miejscu ;) Tu jest tylko 0,1 Ohm ... a przed chwilą mierzyłem swoim "wspaniałym" miernikiem suba HX12SQ i pokazało się 3,4Ohm :przestraszony: Rezystancja przewodów ?

 

Popraw mnie jeśli źle napisałem o tym sygnale mono i stereo...

 

 

Owszem, źle ;) Grzegorz mając na myśli rysowanie szlaczków zapewne chciał zwrócić Twoją uwagę na fazę i jej rolę w sygnale mono czy stereo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dwa z tych wspaniałych mierników kosztowały chyba 25 zł :P Zwróć tylko uwagę że IMPEDANCJA wynosi 4Ohm.. miernik mierzy REZYSTANCJĘ ( DC ) ... więc kategoryczne stwierdzenie że różnica miedzy tym, co pokaże miernik a tym co napisane jest na głośniku spowodowana jest oporem przewodów pomiarowych było nie na miejscu ;) Tu jest tylko 0,1 Ohm ... a przed chwilą mierzyłem swoim "wspaniałym" miernikiem suba HX12SQ i pokazało się 3,4Ohm :przestraszony: Rezystancja przewodów ?

 

A Ty dalej o tym 3,4Ohm ... lepiej przyznaj mi racje że przewody miernika mają rezystancje, bo z twojej wypowiedzi wynika ze można to pominąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Ty dalej o tym 3,4Ohm ... lepiej przyznaj mi racje że przewody miernika mają rezystancje, bo z twojej wypowiedzi wynika ze można to pominąć...

Przewód do miernika posiada rezystancje 40 mOhm x2szt = 80 mOhm.

Odnieś to do wartości całkowitej , to poznasz jakie to ma znaczenie.

 

 

Czym jest 1 jednostka dla miernika cyfrowego ?

:zalamany: , czy tyko ja nie widzę odpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej o tym 3,4Ohm ... lepiej przyznaj mi racje że przewody miernika mają rezystancje, bo z twojej wypowiedzi wynika ze można to pominąć...

 

Każdy przewodnik ma jakąś rezystancje. Ale w tym przypadku nie gra ona ŻADNEJ roli ! Co mnie interesuje te 0.1 Ohm ??? Korzystam z mierników które uwzględniają długość i rodzaj przewodów pomiarowych ale co z tego ?? Widzę że i tak nie zrozumiałeś mojej poprzedniej wypowiedzi i nie wiesz skąd ta przykładowa wartość 3,4 Ohm.. Ok - niech będzie nawet 3,5 Ohm mierzone Twoim miernikiem czy 3,7 mierzone innym miernikiem - co to zmienia i jak się to ma do nominalnej impedancji 4Ohm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód do miernika posiada rezystancje 40 mOhm x2szt = 80 mOhm.

Odnieś to do wartości całkowitej , to poznasz jakie to ma znaczenie.

 

 

Uwierz mi ze takie jednostki na mojej pracowni elektrycznej jeszcze za czasów szkolnych miały znaczenie w pomiarach. :wink:

 

To, że miernik (ten ze zdjęcia) wskazał 00,1 Ohm wcale nie oznacza, że przewody tego miernika posiadają taką rezystancję.

Jest to pewnie jasno wytłumaczone w ......... instrukcji tego miernika. :zawstydzony:

 

 

Czy mam ci wysłać te przewody żebyś mógł sobie je zmierzyć ? Chcesz mi powiedzieć ze przewody miernika nie mają rezystancji??? ciekawe jaki maja przekrój ze na odcinku 2x1m nie ma rezystancji :zabawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelakiego typu przyrządach pomiarowych są zawsze dwa oznaczenia :

1) Zakres pomiarowy ;

2) Dokładność pomiaru .

Proszę aby co po niektórzy przeczytali sobie dokładnie i ze zrozumieniem co oba pojęcia oznaczają i jak w związku z nimi należy interpretować wyniki pomiarów nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do obliczenia wielkości błędu procentowego doszliście :rolleyes:

I napisz coś o o tej ostatniej cyferce :) , jak byłeś na tych zajęciach :wink:

 

 

Kolego wiem co to jest błąd względny i bezwzględny. :]

 

Na wszelakiego typu przyrządach pomiarowych są zawsze dwa oznaczenia :

1) Zakres pomiarowy ;

2) Dokładność pomiaru .

Proszę aby co po niektórzy przeczytali sobie dokładnie i ze zrozumieniem co oba pojęcia oznaczają i jak w związku z nimi należy interpretować wyniki pomiarów nimi.

 

 

Zgadza się są dwa oznaczenia

 

1) Zakres pomiarowy

2) Dokładność pomiaru ??? :krzeslem: raczej klasa dokładność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaki maja przekrój ze na odcinku 2x1m nie ma rezystancji

 

Skoro już czepiamy się szczegółów - to jaki przekrój by musiały mieć przewody o tej długości by nie miały rezystancji ? ;)

 

Może nie uwierzysz, ale dla mnie bardzo często ma znaczenie 2 a nawet 3 miejsce po przecinku przy pomiarze rezystancji ( stąd taki a nie inny miernik ) ale widzę że nie możesz pogodzić się z faktem że nie zawsze. Opiszę obrazowo - czy przed jazdą samochodem wypróżniasz się z myślą o mniejszym spalaniu samochodu w związku z pozbyciem się dodatkowej wagi ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ........

Co powiesz o wskazaniu 00,1 stop

Jaką wartość oznacza ?

 

 

 

To może jeszcze jedna wskazówka , zdolność rozdzielcza przyrządu .

 

 

1) Chodzi ci o jednostkę mOhm? bo nie rozumiem pytania...

2) Zdolność rozdzielcza przyrządu- kojarzy mi się tylko z optyką ... ale może spałem na lekcjach oświeć mnie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już czepiamy się szczegółów - to jaki przekrój by musiały mieć przewody o tej długości by nie miały rezystancji ? ;)

 

Może nie uwierzysz, ale dla mnie bardzo często ma znaczenie 2 a nawet 3 miejsce po przecinku przy pomiarze rezystancji ( stąd taki a nie inny miernik ) ale widzę że nie możesz pogodzić się z faktem że nie zawsze. Opiszę obrazowo - czy przed jazdą samochodem wypróżniasz się z myślą o mniejszym spalaniu samochodu w związku z pozbyciem się dodatkowej wagi ? ;)

 

 

Pokazałeś poziom, nie komentuje tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Chodzi ci o jednostkę mOhm? bo nie rozumiem pytania...

2) Zdolność rozdzielcza przyrządu- kojarzy mi się tylko z optyką ... ale może spałem na lekcjach oświeć mnie proszę.

Widze , ze nic z tego nie łapiesz .

Dla wartości faktycznej 00,5 Ohm , ten miernik może wskazać zarówno tę wartość , jak tez 00,4 lub 00,6 , bo taka jest jego zdolność do prezentacji ( +, - jedna cyfra ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałeś poziom, nie komentuje tego.

 

Hahahah :D Wybacz ale teraz to się szczerze uśmiałem :D Naprawdę :) Brakuje argumentów w dyskusji to trzeba sięgnąć do focha :D Oj, widzę że sporo lekcji w szkole przespałeś :) Z ciekawości zapytam - gdzie w mojej wypowiedzi uderzył Cię jej niski poziom ?

 

Może masz jakiś kompleks:

Kolego zachowujesz się jak prostak, bardzo mi przykro ze nie potrafisz rozwinąć swojej wypowiedzi, jedynie wypisujesz tu jakieś zagadki które w ogóle nie maja sensu.

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahah :D Wybacz ale teraz to się szczerze uśmiałem :D Naprawdę :) Brakuje argumentów w dyskusji to trzeba sięgnąć do focha :D Oj, widzę że sporo lekcji w szkole przespałeś :) Z ciekawości zapytam - gdzie w mojej wypowiedzi uderzył Cię jej niski poziom ?

 

Może masz jakiś kompleks:

 

 

??

 

 

Raczej nie brakuje mi argumentów...nie mam zamiaru komentować twojej historyjki z autem i wypróżnianiem... Jeśli nie wiesz co oznacza słowo prostak to masz jeszcze google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjmowałeś innych argumentów to opisałem dosadnie w czym problem ale nadal nie załapałeś i próbujesz to ukryć pod ..no właśnie - pod czym ? :)

 

Raczej nie brakuje mi argumentów

 

Raczej ?

 

Jeśli nie wiesz co oznacza słowo prostak to masz jeszcze google

 

Czytasz ze zrozumieniem ? Wskaż gdzie nie zrozumiałem tego słowa. Jak dla mnie, osoba która nazywa tak człowieka, który stara się jej coś przekazać, zasługuje na takie określenie. Przemyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę, że wystarczy teych brewerii...

Przypominam pytanie autora tematu: "Czy sub może upalać wzmak?"

 

Jedynie Grzegorz zasugerował, że może, jeżeli cewka w którymś położeniu membrany dostaje zwarcia.

Po pomiarach autora wydaje się, że wszystko jest ok, jednak absolutnej pewności nie można mieć, bo co innego ruch membrany ręką, a gwałtowne ruchy membrany podczas jego gry.

 

Drugą kwestią jest poprawna naprawa wzmacniacza, również nie ma pewności czy coś nie zostało zrobione źle, o czymś zapomniano, nie sprawdzono i z tego powodu wzmacniacz spalił się ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz ze zrozumieniem ? Wskaż gdzie nie zrozumiałem tego słowa. Jak dla mnie, osoba która nazywa tak człowieka, który stara się jej coś przekazać, zasługuje na takie określenie. Przemyśl.

 

 

To słowo nie było skierowane do Ciebie, a ty robisz dochodzenie...

Kierujcie w moja stronę jakieś zawile zdania ze szlaczkami... "miliony" pytań o błędy itp. a co robiłem w szkole to chyba moja sprawa ... Drwiny Waski możesz zachować dla siebie, jeśli tak starasz mi coś przekazać to dzięki serdeczne ...i ja mam spuścić z tonu..

 

Pozdrawiam Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierujcie w moja stronę jakieś zawile zdania ze szlaczkami... "miliony" pytań o błędy itp. a co robiłem w szkole to chyba moja sprawa ...

 

Tak, ale jeśli nie umiesz doradzić to .... nie doradzaj.

Mam wrodzoną wadę, że mierzi mnie ignorancja osób doradzających i pouczających.

To , że chciałem nakierować Ciebie abyś sam zrozumiał co robisz źle odbierasz jako atak na Siebie i to źle.

Ostatnio na jednym z for pewien inż. (tak się kazał tytułować) wygłosił pewną swoją mądrość w dziedzinie inżynierii i napotkało to na moją ostrą ripostę co ja myślę o osobach wypowiadających się "autorytatywnie" na tematy o których nie mają zielonego pojęcia pomimo tego, że posiadają tytuły, które powinny świadczyć o tym, że takową wiedzę ktoś im wcześniej przekazał.

 

PS

Szlaczki jeszcze nikomu nie zaszkodziły i ........ ja też je nieraz jeszcze rysuję analizując pewne aspekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskakujesz w temat, próbujesz się wykazać, coś udowodnić ale na wszelkie pytania, sprostowanie czy krytykę odpowiadasz "krzykiem" czy fochami. Na próbę naprowadzenia Cie na pewne informacje reagujesz "wyzwiskiem" :przestraszony:

Owszem - robię dochodzenie bo myślałem że masz na tyle honoru by przeprosić osobę do której to słowo skierowałeś. Jeśli czegoś nie rozumiesz to przyznaj się i nie rób scen - dyskusja polega na wymianie rzeczowych argumentów a nie emocji. Nikt nie jest nieomylny i sam często przyznaję się do błędu z pokorą.

 

jeśli tak starasz mi coś przekazać to dzięki serdeczne

 

Czy dało się inaczej skoro wiesz lepiej i odpowiadałeś jak odpowiadałeś? Akcja wywołuje reakcje. Bez odbioru.

 

 

 

 

Myślę że gdyby w subie było zwarcie na cewce to dało by się to wyczuć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikolaj88 wybacz ale nie zycze sobie zasmiecania tematu, pytam w powaznej sprawie gdyz czegos niewiem/nierozumiem i oczekuje rzetelnych odpowiedzi, takze spinki prosze przeniesc na PW lub ... w innym dziale

 

tak wiec jestem juz po pomiarach i cóz moge stwierdzic, głośnik na 90% jest sprawny, (te 10% zostawiam na podłaczenie pod inny wzmacniacz) pozyczylem nawet inny miernik ale on pokazuje 0,08ohm na zwarciu :kwasny: po zapieciu do suba 4,9ohm czyli ok, gdy ruszam membrana wartosci skacza jak oszalałe(od 4,9ohm do nawet ok 140ohm :przestraszony: ), lecz gdy wcisne i przytrzymam dalej pokazuje 4,9ohm. Te skoki wydaja sie byc normalne bo sprawdzalem na innym subie(100% sprawnym) i jest to samo, na innych mniejszych głosnikach podobnie( od 5ohm do ok 80ohm) takze jestem dobrej mysli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...