Skocz do zawartości

HIFONICS ROOKIE CHALLENGE


dB Drag Racing
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hifonics chcąc przyczynić się do dalszego rozwoju sportów SPL od wielu lat wspiera największe organizacje dBDRA i EMMA, parające się tymi tematami.

Rusza kolejny sezon zmagań miłośników car audio i dobrej zabawy. Dzięki współpracy marki Hifonics do Polski wkroczy nowy wymiar mocy i nowy wymiar emocji.

Rzucamy wyzwanie wszystkim nowicjuszom w tym sporcie, chcąc odnaleźć i pobudzić nowe talenty. Już teraz mamy przyjemność ogłosić rozpoczęcie naboru do konkursu Hifonics Rookie Challenge, który ma wyłonić najlepszego początkującego zawodnika turniejów SPL.

Patronat nad konkursem Hifonicsa objął magazyn GT oraz www.portalcaraudio.pl . Wyzwanie Hifonicsa odbędzie się pod skrzydłami organizacji dB Drag Racing Association dedykowane jest do zawodników nie będących zawodowo związanych z przemysłem car audio. Aby móc podjąć wyzwanie, zawodnik i jego auto musi spełniać wszystkie warunki wymagane w dywizji STREET STOCK turnieju dB Drag Racing.

 

Wraz z rozpoczęciem sezonu dBDRA zaczynamy Ligę Hifonicsa w klasie Street Stock B.

Z pośród wszystkich chętny, którzy nadeślą zdjęcia swoich samochodów na adres info@hifonics.com.pl zostanie wybranych 10 aut, które jako pierwsze spełnią powyższe warunki. Lista zgłoszonych i wybranych aut pojawi się na stronie www.hifonics.com.pl .

 

Hifonics ufundował nagrody dla 3 zawodników, którzy w ciągu sezonu zdobędą największą liczbę punktów.

1 MIEJSCE – 5.000zł i Puchar magazynu GT

2 MIEJSCE – 2.500zł

3 MIEJSCE – 1.000zł

Materiał na temat trzech finalistów pojawi się na łamach magazynu GT oraz na stronach serwisu internetowego www.portalcaraudio.pl

Zasady konkursu:

1. W konkursie będą mogli wystartować zawodnicy, którzy spełniają regulamin turnieju dB Drag Racing w klasie Street Stock B. Pełny regulamin jest zamieszczony na stronie www.dbdrag.pl w dziale REGULAMINY.

2. Każdy z wybrańców będzie musiał nabyć swój pakiet basowy składający się z:

SUBWOOFER MAXXIMUS MXS12D2

 

Moc 1 x 1500 Wat RMS @ 1 Ohm

Impedancja 2 x 2ohm

Skuteczność (70Hz, 2V, 1m) 89.2dB

Fs/Qts/Vas/Xmax 31Hz/0,44/30,4l/22,8mm

4” podwójna cewka wysokotemperaturowa

Kewlarowo-celulozowa membrana

Podwójnie zszywana zawieszenie

Podwójnie wentylowany motor

Głębokość montażowa 216mm

Potrójny magnes ferrytowy

Cena detaliczna: 1999zł

 

WZMACNIACZ BRUTUS BXI3000D

Moc 1 x 1500 Wat RMS @ 1 Ohm

Stosunek sygnału do szumu >90 dB

Suma zniekształceń harmonicznych T.H.D & N. <0,03%

Współczynnik tłumienia >200

Kontrola fazy 0 - 180

Czułość wejściowa 0,2 - 6V

Impedancja wejściowa 47 kOhm

Cena detaliczna: 1999zł

 

Sponsorowany koszt pakietu to 3500zł.

 

3. Każdy zawodnik otrzyma zestaw członka Ligi Hifonicsa składający się z: karty klubowej, koszulki, czapeczki oraz naklejki na auto.

4. Za uczestnictwo w swoich pierwszych 6 turniejach organizacji dBRA zawodnik otrzyma od Hifonicsa 150zł za każdy swój start. W sumie w tym sezonie kwota ta może osiągnąć 900zł

5. Uczestnicy konkursu będą zdobywali punkty na zasadach zgodnych z zasadami turnieju dB Drag Racing. Za samo uczestnictwo w turnieju zawodnik otrzymuje 1pkt. i za zajęcie jednego z pierwszych 8 miejsc w klasie Street Stock B odpowiednią liczbę punktów wynikającą z regulaminu.

6. Trzech najlepszych zawodników po zakończonym sezonie odbierze ustalone nagrody w postaci czeków, które można zrealizować wymieniając je na sprzęt marki Hifonics o tej samej wartości.

7. Marka Hifonics dla najlepszego zawodnika ufunduje start w kolejnych Mistrzostwach Świata organizacji dBDRA.

8. Zawodnicy, którzy wstąpią do Hifonics Team Poland biorąc udział w tym konkursie mogą niezależnie startować w turniejach organizacji EASCA. Za zdobycie miejsca na podium na końcu sezonu, w turniejach dB Race lub dBL Hifonics przewidział dodatkowe wartościowe nagrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to chyba jest napisane ze w złotówkach :krzeslem:

Tiaaa, napisane jest w złotówkach, aby co drugi nie lubiący za dużo czytać łyknął to jak młody pelikan. Tylko czy potem zgodnie z punktem 6 na pewno te złotówki dostanie do łapy? Po mojemu wszelkie zasady od razu można przedstawić i opisać wprost, a nie jakąś okrężną drogą, że niby tak, z tym że jednak nie do końca tak.

 

I żeby nie było niejasności, to w związku z powyższym, ta żłóta łepetyna :krzeslem: jest oczywiście Twoja.

:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, napisane jest w złotówkach, aby co drugi nie lubiący za dużo czytać łyknął to jak młody pelikan. Tylko czy potem zgodnie z punktem 6 na pewno te złotówki dostanie do łapy? Po mojemu wszelkie zasady od razu można przedstawić i opisać wprost, a nie jakąś okrężną drogą, że niby tak, z tym że jednak nie do końca tak.

 

 

Nagrody mają być przekazane w postaci czeku, ze względu na to, że ta zabawa nie jest zgłoszona w odpowiednim urzedzie jako konkurs z nagrodami pieniężnymi co wiązałby się z tym, że trzeba byłoby zapłacić podatek od takiej nagrody czyli już 19% mniej, a sama papierologia i załatwianie to też kolejne pieniądze do wydania.

Chcąc zmaksymalizować wysokość wygranej sponsor zdecydował się na taką formę nagrody. Niemniej jednak z tego co wiem to za taki czek będzie można kupić wszystko co oferuje serwis www.caraudio.com.pl więc zwycięzcy nie będą ograniczeni tylko do sprzętu jednej marki. Dokładne informacje mają się jeszcze pojawić na www.hifonics.com.pl .

Ja ze swojej strony rozmawiam jeszcze z dwiema innymi firmami, które również były zainteresowane tego typu akcjami więc być może, projekt się jeszcze rozwinie.

Przy odrobinie wsparcia i dobrej woli ze strony naszej sceny CA będziemy rozwijali się dalej.

Ostatecznie każdy kto chce startować robi to bo lubi, więc należy potraktować to akcje jako wartość dodaną do, a nie formę zbijania kasiory na turniejach :ok: . Zabawa może być fajna i mam nadzieje zmobilizuje kilku nowych zawodników do startów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko samej idei, a nawet jestem "za", tylko nie leży mi zakręcona forma jej zaprezentowania, co może rodzić różne niedomówienia. Proste rozwiązania są najlepsze i wystarczy napisać:

I miejsce - gratis do wyboru sprzęt firmy XXX o wartości do 5000zł licząc po cenach detalcznych brutto.

II miejsce - .... itp.

A podatki? Jesteś pewien że nagrody rzeczowe i darowizny dla osób trzecich nie podlegają opodatkowaniu? Jakbyś nie nazwał swój umowny czak, to i tak obdarowujesz zwycięzców produktami o jakiejś wartości.

 

Ostatecznie każdy kto chce startować robi to bo lubi...

Jasne, ale taki, który to lubi, nie wybiera impry z powodu że rozdają tam kasę lub prezenty. Jednak jest wolny wybór i skoro ktoś potrafi się bawić tylko gdy mu za to zapłacą, to już nie moja sprawa. Niech tylko potem nie nazywa siebie zawodnikiem z zamiłowania, bo to fikcja.

 

...więc należy potraktować to akcje jako wartość dodaną do, a nie formę zbijania kasiory na turniejach :ok: . Zabawa może być fajna i mam nadzieje zmobilizuje kilku nowych zawodników do startów.

Skoro nie jest to dla kasiory, a jedynie dla mobilizacji nowych zawodników, to niech sponsor pokaże swą wielkość oaz miłość do zawodów i szarpnie się na gest, na którym na samym wejściu jeszcze co prawda nie zarobi, ale też nic nie straci. Niech ulży nowym zawodnikom sprzedając im te zestwy startowe z rabatem "demo", czyli bez swojej marży, albo w ogóle z tych zestawów zrezygnuje i zaoferuje tylko nagrody na zachętę. Po mojemu sponsor z samej definicji ma najpierw wyłożyć kasę w zamian za promowanie swoich produktów. Zarabiał będzie później, na normalnej sprzedaży, gdy właśnie te produkty sobie odpowiednio wypromuje.

:)

PS

A cała DBDRA od samego początku nie jest stworzona tylko i wyłącznie dla kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i tak wole eascaa

nawet jak bym chciał brać w tym udział, to sprzęt który MUSZE mieć jest za słaby dla mnie do normalnego słuchanie, już mam 2kW w bagażniku i czuje niedosyt, gdyby było to na warunkach że trzeba mieć tylko w aucie jakąś część sprzętu od hifona to odrazu bym się na to pisał, a nie mam zamiaru kupować sprzętu za 3500zika który mnie nie zadowoli i nawet uważam że dla początkującego zawodnika 3500zika to jest bardzo dużo, wiem bo sam jestem początkujący, no ale niech wam się uda, powodzenia

 

takie moje zdanie i w 100% popieram Pana Jurka

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma co tego przeżywać i nie chodzi o to kto jaką organizację woli. To tylko luźna dyskusja na zasadzie co być może by było, gdyby było inaczej. Nie mam zamiaru nikomu mieszać w planach, bo to w sumie nie moja broszka. Nie urabiam też gruntu pod siebie, bo nie szykuję nic konkurencyjnego w podobnym stylu, gdyż nie mam zamiaru przyciągać ludzi na zawody materialnymi dobrami. Wyrażam jedynie swoje prywatne zdanie, że zasady takich konkursów powinny być jasne, proste i zrozumiałe dla każdego, bez potrzeby ich głębszej analizy od dupy-strony. Wówczas jest mniej rozczarowań i w sumie lepszy odbiór oraz efekt takich przedsięwzięć. Wyłączam się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że nikt nikogo nie zmusza do brania udziału w tych zawodach :)

Dobrze, że chociaż coś się dzieje w temacie "ciśnienia".

 

Fakt mi również nie podobają się warunki regulaminu, więc nie biorę udziału - prosta zasada.

 

Dlatego proponuję nie zaśmiecać tematu luźnymi dyskusjami na temat nagród.

 

Możliwe, że znajdą się chętni i będą chcieli uzyskać aktualne informacje o planowanej imprezie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tym bardziej cały temat proponuję zamknąć i przenieść do kosza, bo odpowiednim miejscem do podawania tego typu oficjalnych komunikatów, obwieszczeń i regulaminów są oficjalne strony każdej organizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tym bardziej cały temat proponuję zamknąć i przenieść do kosza, bo odpowiednim miejscem do podawania tego typu oficjalnych komunikatów, obwieszczeń i regulaminów są oficjalne strony każdej organizacji.

Taaa a ten temat to co ----> http://www.strefacaraudio.pl/topic/8959-regulaminy-zawodow-easca-2010/ ?? Tyle się różni że jest link podany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie trochę te przepychanki.

Przecież są to zawody przeznaczone dla zupełnie innej grupy ludzi.

Tu sprzęt na którym się startuje jest taki sam (powinno być jeszcze embargo Hifonics-a dopuszczające wyłącznie sprzęt z fabrycznymi plombami :zawstydzony:).

Powoduje to, że głównym czynnikiem wpływającym na wynik jest wiedza z ogólnie pojętej fizyki z naciskiem na kilka jej działów a także pracowitość i poparcie tego wiedzą praktyczną a nie ......

permanentna niewiedza w czasie zawodów zawodników, sędziów i organizatorów oraz stopień powiązań tychże.

Taka konstrukcja tej dyscypliny ogranicza co prawda trochę jej popularność, jednakże daje szanse w miarę uczciwej konkurencji.

Przecież wiadomo, że np. osoby mające wyłącznie siano .... tu , tam i ..... tam też ...... nie mają w tych zawodach czego szukać :wink: . Dla takich na pewno wymyśli się inne konkurencje, inne regulaminy i inne pucharki.

Tak samo jak dla jednych relaksem jest gra w szachy a inni jej w ogóle nie rozumieją i dlatego jest tyle innych możliwości relaksacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jes proste , powstala pewna formula zawodow , orginalna i ciekawa bo sprawiedliwa dla wszystkich zainteresowanych , sprawiedliwa bo jezeli kogos juz stac zeby w niej wystartowac to robi to na tymsamym sprzecie co konkurencja , a jezeli kogos nie stac to oczywiscie moze kupic taniej sprzet jaki chce i wystartowac w innej formule. PROSTE ;) Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa a ten temat to co ----> http://www.strefacaraudio.pl/topic/8959-regulaminy-zawodow-easca-2010/ ?? Tyle się różni że jest link podany.

Cóż za błyskotliwość i szybkość działania, chociaż to "tyle" jest dużą różnicą. Śmiało można wszystkie wywalić. Nie ma problemu. Ale jednak na przyszłoś zacznij czytać ze zrozumieniem zanim się z czymś wyrwiesz, bo widzę, że jest problem z ogólną "kumliwością". Odrobinę więc naświetlę, że mój tekst o usunięciu tego tematu do kosza, był odpowiedzią na to co było napisane bezpośrednio wyżej, a czego zapewne już nie każdy raczył doczytać.

Otóż mój przedmówca napisał m.inn.:

...Dlatego proponuję nie zaśmiecać tematu luźnymi dyskusjami na temat nagród.

Skoro więc na forum DYSKUSYJNYM w dziale specjalnie utworzonym dla spraw związanych z zawodami dB DRAG, nie jest wskazane DYSKUTOWANIE o konkursach i nagrodach dotyczących zawodów dB DRAG, to napisałem, że w takim razie pasuje wywalić do kosza również wszystko inne co jest w tym temacie. Wspomniałem też, aby tego typu ogłoszenia i komunikaty każda organizacja podawała sobie na swoich stronach, bo po to one są (żeby tutaj był spokój). Co tu jest znowu nie hallo. Chyba tylko to że standardowo, pewna grupa bojowo nastroszonych, zanim cokolwiek doczyta do końca, to już zdąży wyjąć szabelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem znikające posty.

I przy okazji - jeżeli ktoś uważa, że w "ciśnieniówce" gwarantem sprawiedliwości i równości szans startu zawodników jest posiadanie przez nich takiego samego wzmacniacza i subwoofera, to proponuję odłożyć książki, włączyć piłę i wreszcie uciąć swą pierwsza deskę do zabudowy tych klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podatki? Jesteś pewien że nagrody rzeczowe i darowizny dla osób trzecich nie podlegają opodatkowaniu? Jakbyś nie nazwał swój umowny czak, to i tak obdarowujesz zwycięzców produktami o jakiejś wartości.

 

Zawsze są podatki, niemniej jednak jest bardzo istotna kwestia kto je płąci :). Jeżeli zawodnik dostaje przykładowo do ręki kwotę 5tyś. to musi od niej zapłacić podatek dochodowy - ten zawodnik ma go zapłacić nie ten kto daje nagrodę.

Jeżeli dostaje dowolny sprzęt o wiadomej wartości to podatku nie zapłaci bo sprzęt jest przykładowo wyfakturowany na symboliczną kwotę 1grosz.

 

Jasne, ale taki, który to lubi, nie wybiera impry z powodu że rozdają tam kasę lub prezenty. Jednak jest wolny wybór i skoro ktoś potrafi się bawić tylko gdy mu za to zapłacą, to już nie moja sprawa. Niech tylko potem nie nazywa siebie zawodnikiem z zamiłowania, bo to fikcja.

 

Jeszcze raz napiszę bo chyba umknęło - taki konkurs to wartość dodana dla tych, którzy lubią to robić. Wątpię, żeby ktokolwiek chciał przyjechać na jakikolwiek konkurs CA tylko po to żeby wygrać kasę, czy nagrodę. Pisanie więc, że zawodnik, który będzie chciał się pobawić w tej formule to nie prawdziwy zawodnik bo leci na korzyści materialne to trochę snobizm. Osobiście uważam, że każdy komu chce się ruszyć cztery litery i pobawić się na zawodach to jak najbardziej 100% zawodnik - a powiedzmy sobie szczerze każdy lubi coś dostać, czy jest super zawodowcem, czy początkującym graczem

 

Skoro nie jest to dla kasiory, a jedynie dla mobilizacji nowych zawodników, to niech sponsor pokaże swą wielkość oaz miłość do zawodów i szarpnie się na gest, na którym na samym wejściu jeszcze co prawda nie zarobi, ale też nic nie straci. Niech ulży nowym zawodnikom sprzedając im te zestwy startowe z rabatem "demo", czyli bez swojej marży, albo w ogóle z tych zestawów zrezygnuje i zaoferuje tylko nagrody na zachętę

 

Ogólnie to cały sprzęt zawodnik otrzymuje w super cenie tyle, że dostaje to dopiero jak pokaże że zrobił samochód i przyjechał na turniej. Zgodnie z regulaminem zawodnicy dostają wstępny upust od cen detalicznych i kolejny zwrot kasy jest w momencie kiedy taki zawodnik przyjeżdża na turnieje. W sumie każdy zawodnik nie zależnie od ociągnięć dostaje więc 1400zł rabatu + gadgety. Potem dodatkowo może walczyć o nagrody finałowe.

 

nawet jak bym chciał brać w tym udział, to sprzęt który MUSZE mieć jest za słaby dla mnie do normalnego słuchanie, już mam 2kW w bagażniku i czuje niedosyt, gdyby było to na warunkach że trzeba mieć tylko w aucie jakąś część sprzętu od hifona to odrazu bym się na to pisał, a nie mam zamiaru kupować sprzętu za 3500zika który mnie nie zadowoli i nawet uważam że dla początkującego zawodnika 3500zika to jest bardzo dużo, wiem bo sam jestem początkujący, no ale niech wam się uda, powodzenia

 

Zestaw o którym jest tu mowa jest dla początkujących, ale nikt im nie każe zostać z tym zestwem do końca życia :luka: - Trzeba potraktować to jako pierwsze wyzwanie, a jak się okaże, że taki zawodnik wygra będzie mógł wymienić swój sprzęt na lepszy i będzie miał na to dodatkowe 5.000zł + wartość sprzętu, który już posiada.

Wtedy możesz dokupić sobie kolejne kW :ok:

 

Nie urabiam też gruntu pod siebie, bo nie szykuję nic konkurencyjnego w podobnym stylu, gdyż nie mam zamiaru przyciągać ludzi na zawody materialnymi dobrami. Wyrażam jedynie swoje prywatne zdanie, że zasady takich konkursów powinny być jasne, proste i zrozumiałe dla każdego, bez potrzeby ich głębszej analizy od dupy-strony. Wówczas jest mniej rozczarowań i w sumie lepszy odbiór oraz efekt takich przedsięwzięć

 

Dzięki za wyrażenie swojej opinii. Sam też jestem tego zdania, żeby wszelkie akcje tego typu były jasne i klarowne i ze swojej strony będę robił wszystko by właśnie takie były. Ogólnie oficjalna informacja ze strony organizatora HRC pojawi się na jego stronie o czym niezwłocznie poinformuję wszystkich na forum. Tam myślę wszystko będzie wyjaśnione jasno i klarownie zgodnie z zaleceniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

HRC zaczyna już nabierać kolorów. Na chwilę obecną mamy już 4 zawodników w turnieju więc jak dojdzie jeszcze dwóch to będziemy mieli już minimalną liczbę chętnych, potrzebną do tego by odbyły się finały. Myślę więc, że to tylko kwestia czasu by zaczęła się ostateczna walka. Zachęcam jeszcze raz wszystkich do zgłębienia tej propozycji bo szkoda byłoby niewykorzystać szansy na takie nagrody.

 

Lista zawodników na dzień dzisiejszy:

EL Puma

Screatch Audio

Tomek dB

Zygus Max

 

Ten ostatni jest w tym momencie rekordzistą polski w klasie Street Stock B z wynikiem 144.4dB. To już naprawdę dobry wynik, a czekamy na jeszcze lepsze :D Na następnych zawodach 145dB pęka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...