Skocz do zawartości

Czy DXZ958 RMP?


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, bo niby czytałem instrukcję ale się nie doczytałem. Czy ww. radio ma możliwość ustawiania czasówek przez pomiar mikrofonem (jak w 88RS) :?:.

 

W instrukcji widziałem też, że w opcjach dźwięku, są jakby 2 menu, a u mnie widać tylko jedno, kiedy pojawia się to drugie, może ktoś korzystał :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam kilka pytań dotyczących 958 a nie chce zakładać niepotrzebnie nowego tematu także zapytam tutaj ;-)

 

jak ustawić czasówki w owym radiu?? miarką zmierzyć odległość od głośników i ustawić je mniej więcej pod lusterkiem czy w jakimś innym miejscu? czy istnieje opcja ustawienia zwrotnicy bardziej płynnie czy tylko tak skokowo?? jak mam ustawione HPF na TW na 3500Hz i zbocze na 12 to jak ustawić cięcia dla MID?? suba nie mam i raczej mieć nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamu dzięki za link, skorzystałem z tego kalkulatora ale jakoś nie udało mi się dzięki temu ustawić tak jak bym chciał, nawet po delikatnych korektach. Ustawiłem dobrze (jak na moje przydepnięte przez słonia ucho) wszystko dopiero po wpisaniu rzeczywistych wartości bez żadnego przeliczenia. może ktoś mógł by mi rozjaśnić dokładnie jak działa czasówka w tym clarku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem wszystkie odległości od nosa do głośników i po lekkiej korekcie było wszystko poukładane.

Później zdecydowałem sie na takie krok że odjąłem od wszyskich długości odległość od nosa :) do lewego woofera i wydawało sie grać lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawić wokal na daszku od zegarów gdyż siedzę bardzo blisko kierownicy (jestem dość niski ;) )

TW aktualnie mam skierowane 10cm za lusterko w stronę przodu i jakoś tam ten wokal się pokazuje z przodu ale jest taki "ogólny", wszędobylski :P wiem np, że w kenwoodzie xxv-01d zupełnie inaczej się to ustawiała dla tego też pytam się jak to ma miejsce w tym clarku.

 

a i jeszcze takie inne pytanie, bo o ile się nie mylę to na początku miałem ustawione tak aby przerzucić utwór (płyta CD) na następny to po prawej stronie strzałkę miałem a aby na poprzedni to po lewej, aktualnie coś poprzestawiałem i mam wszystkie utwory po lewej stronie i przerzucam je góra dół, (czy mi się po prostu zdawało, że tak było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiesz że wokal "powinien" być na środku ;)

 

To zaznacz od razu ,że to dotyczy utwórów , w ktorych na bank znamy rozmieszczenie wokalisty. Bo jak żle trafi z utworem do ustawiania i stał w lewo czy prawo to dopiero będzie bajzel ze sceną i tymi czasami.

 

Dan124 wiem, że powinien ale ja wole siedzieć przed wokalistą niż przy ścianie i patrzeć na niego z boku ;)

 

Ale czasy ustawiasz na siebie tam gdzie siedzisz, więc zasadniczo nie ma różnicy czy siedzisz metr czy 60 cm. Zmienią się jedynie ich wartości a efekt docelowo powinien być ten sam.

Nie wiem czy świadome przeciągnięcie sceny na lewo i zduszenie pół lewej jest dobrym krokiem, ale to już rzecz gustu naturalnie, Twoje auto , Twoje granie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a istniała by opcja abym napisał wam jakie są odległości poszczególnych głośników między sobą/moim nosem itp?? i najwyżej robił bym delikatną korektę owych wyników?? tak chyba będzie najszybciej.

a płyty testowej nie mam i nie wiem skąd mogę mieć :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli mógłbym się wtrącić w clarku tak jak pisał Adamu najlepiej jest wpisać różnicę na prawą stronę odwrotnie niż w alpinie tam w opcjach opóźnia się po lewej stronie.

 

W clarku można wpisać realne odległości i dostroić na ucho ale lepiej jest różnice

 

przykład jak masz odległości TL 70cm TR110cm to wpisujesz po lewej 0 i 40cm

 

wpisuje się na prawy aby opóźnić lewy - trochę tak na opak niż normalnie

 

podobnie robisz z wooferami i dostrajasz na ucho - raczej realne odległości sprawdzają sie dobrze ale trzeba na ucho dostroić odrobinkę

 

2. Przestawienie strzałek zmieniania należy przytrzymać przycisk M jest to pierwsza pionowa belka po prawej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...