Skocz do zawartości

Petycja!


marcinziolko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli sześć milionów obywateli Polski mogło oddać swoje życie

podczas drugiej wojny światowej, to myślę, że milion Polaków może

teraz złożyć swoje podpisy, aby ich w ten sposób uhonorować -

podkreśla w rozmowie Alex Storożyński, prezes Fundacji

Kościuszkowskiej i znany amerykański dziennikarz polskiego

pochodzenia, który jest pomysłodawcą petycji.

 

Celem inicjatywy jest doprowadzenie do tego, by największe amerykańskie redakcje - takie jak "New York Times", "Wall Street Journal", "Washington Post" czy Associated Press - wprowadziły do tzw. Stylebooków (dziennikarskich podręczników, które określają, jak należy i jak nie należy pisać) zapis o tym, że nie wolno używać terminu "polski obóz koncentracyjny".

 

Zamiast tego powinno się używać oficjalnie zaakceptowanej przez UNESCO nazwy obozu Auschwitz-Birkenau, a więc "niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady".

 

Czy Polakom uda się zebrać milion podpisów przeciw "polskim obozom"?

 

 

 

Link do strony petycją:

www.thekf.org/events/news/petition/

 

 

 

Zachęcam do podpisywania się i rozpowszechniania informacji o petycji.

 

przyklejone z innego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(,wujka Sama należy uświadamiać bo tam jest ciemnota większa niż nam sie wydaje:)

 

Wiem coś o tym, pytasz się go czy wyśle coś do Polski a on na to a co to jest Polska??.

Drugi przykład, mój stryj pracował kiedyś w firmie IBM przy komputerach, niby ludzie na poziomie bo to nie byle,

jaka firma i dał pewnego razu globus do ręki amerykanowi i mówi znajdź Polskę a on zaczął szukać w Afryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc kiedyś w stanach rozmawiałem z młoda Amerykanka - od słowa do słowa , pyta skąd jestem .. Mówię - z polski.. Ona - Polska ? A gdzie to ? No to mówię ze w środkowej Europie . Na to ona - Europa ! Zawsze chciałam się tam wybrać ale słyszałam ze europejski jest bardzo trudny .... A petycje podpisze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za.

BTW. USA jest krajem bardzo specyficznym moim zdaniem, rząd steruje społeczeństwem poprzez dezinformacje w sprawach znaczących na arenie międzynarodowej. Jeżeli chodzi o szkolnictwo to idzie to tam bardzo kierunkowo, sam mam kumpla z jednej klasy poprzez wszystkie możliwe szkoły, który wyjechał tam na stypendium studiować coś w stylu polskiej Informatyki. Na pierwszym roku czuł się jak w domu dla wariatów, materiał licealny itp. Stety, albo niestety uczą tam stricte tego co jest jedynie potrzebne przy wykonywaniu przyszłego zawodu. I tak jeśli ktoś studiuje np jakiś kierunek humanistyczny, to kończąc studia ma na tyle umiejętności, żeby w razie spalonej żarówki umiał wykręcić numer do elektryka, który przyjedzie i się tym problemem zajmie. Stany są krajem ludzi próżnych, którzy bez wyraźnego profitu nie zrobią nic ponadto co mają w obowiązkach. Nie mówię, że nie zdażają się indywidua, jednak patrząc przez pryzmat innych krajów, chociażby europejskich jest ich mały odsetek.

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...