Skocz do zawartości

DLS A3 POZNAŃ


mares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje osoby z poznania lub okolic, która by mogła podłączyć do swojego systemu wzmacniacz wymieniony w temacie. Wydaje mi się że jest coś nie tak z jednym kanałem ale zanim wyśle go do naprawy bym wolał się upewnić. Na miejscu pokażę w czym tkwi problem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje osoby z poznania lub okolic, która by mogła podłączyć do swojego systemu wzmacniacz wymieniony w temacie. Wydaje mi się że jest coś nie tak z jednym kanałem ale zanim wyśle go do naprawy bym wolał się upewnić. Na miejscu pokażę w czym tkwi problem.

pozdrawiam

 

A to taki duży problem zamienić miejscami wtyki RCA plus wyjścia głośnikowe i sprawdzić czy niepokojący efekt zniknął / zmienił lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat już zrobiłem i wygląda na to że jeden kanał jest walnięty. Po prostu nie mam drugiego pieca aby podmienić.

 

Zmieniając RCA raczej sprawdzimy jak wygląda sprawa między radiem a wzmacniaczem a nie sam wzmacniacz ale mogę się mylić.

 

Nadal nie kumam do czego Ci drugi wzmacniacz , skoro dla podejrzanego kanału zmiana zarówno sygnału jak tez obciążenia nie likwiduje defektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to bezsensu ale Ja tam wolę mieć 100% pewność. Wogole to sprawa wygląda tak że głośniki charczą i jakoś dziwnie grają. Czasem to się dzieje jak jest zimny piec a czasem jak dłużej gra, albo po np. 20 minutach.

 

Powiedz od kogo go kupiłeś? Bo ja ostatnio widziałem wzmacniacz z takimi objawami... Grał ok a po jakimś czasie padał jeden kanał - chyba prawy. Po prostu grał jak spalony i po odlaczeniu znów ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje osoby z poznania lub okolic, która by mogła podłączyć do swojego systemu wzmacniacz wymieniony w temacie. Wydaje mi się że jest coś nie tak z jednym kanałem ale zanim wyśle go do naprawy bym wolał się upewnić. Na miejscu pokażę w czym tkwi problem.

pozdrawiam

 

pod warunkiem ,że bedzie to pod koniec przyszłego tygodnia , moge Ci z tym pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest coś nie tak z jednym kanałem ale zanim wyśle go do naprawy bym wolał się upewnić. Na miejscu pokażę w czym tkwi problem.

I zapewne nie ostatnia:)

 

To w większej części zależy od Ciebie.

Napisz dlaczego masz taką wielką niechęć do zrobienia banalnego eksperymentu , zamiast bezproduktywnie spędzać czas przed monitorem.

 

PS Spotkanie z Wau-em polecam , nawet gdyby Twój system nie wymagał jakiejkolwiek ingerencji , a muzyka w aucie ma coś wspólnego z pasją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat już zrobiłem i wygląda na to że jeden kanał jest walnięty. Po prostu nie mam drugiego pieca aby podmienić.

nakamichi chyba nie doczytałeś skoro piszesz takie coś

To w większej części zależy od Ciebie.

Napisz dlaczego masz taką wielką niechęć do zrobienia banalnego eksperymentu , zamiast bezproduktywnie spędzać czas przed monitorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi chyba nie doczytałeś skoro piszesz takie coś

 

Chyba czytałem uważnie , w cytatach znajdziesz nawet fragmenty treści, które po czasie trwale usunąłeś .

Ale do sprawy;

Mamy tor akustyczny gdzie stwierdzamy zniekształcony dźwięk w jednym z zestawów głośnikowych .

1 . zmieniamy wejscia RCA kanału L i R

Słuchamy i stwierdzamy , ze zniekształcenia nadal są słyszalne z tej samej strony, np lewej

Zatem możemy wyeliminować źródło jako potencjalna przyczynę.

2.Zmieniamy wyjścia głośnikowe miejscami i słuchamy.

Jeżeli zniekształcenia zmieniły lokalizację na prawa stronę , to wina za ten stan rzeczy należy obciążyć wzmacniacz. Jeżeli pozostały po lewej stronie to przyczyny nieprawidłowości należy poszukiwać w instalacji/ zwrotnicy / głośnikach.

Czego w tym brakuje , aby ustalić źródło zniekształceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś. Jeszcze w celu sprawdzenia kabli sygnałowych wykorzystałem drugą parę. Hm trochę dziwna dyskusja....

 

Odnoszę wrażenie że próbujesz mi wytłumaczyć rzeczy które już zrobiłem, tak czy inaczej dobrze że są ludzie na forum którzy podają pomocną dłoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś. Jeszcze w celu sprawdzenia kabli sygnałowych wykorzystałem drugą parę. Hm trochę dziwna dyskusja....

 

Odnoszę wrażenie że próbujesz mi wytłumaczyć rzeczy które już zrobiłem, tak czy inaczej dobrze że są ludzie na forum którzy podają pomocną dłoń.

Czynnikiem X jest brak opisu jak w danej sytuacji zachowywał się system.

Bo skoro ( jak twierdzisz ) postąpiłeś w analogiczny sposób , to dlaczego nie pozbyłeś się wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym wzmacniaczem miałem przed świętami, sprzęt został wysłany do gliwic (chyba nie muszę mowić do kogo), osoba która go naprawiała powiedziała że jest on napewno sprawny. Pochodził miesiąc bez problemu i znowu to samo.

 

Może stąd moje wątpliwości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym wzmacniaczem miałem przed świętami, sprzęt został wysłany do gliwic (chyba nie muszę mowić do kogo), osoba która go naprawiała powiedziała że jest on napewno sprawny. Pochodził miesiąc bez problemu i znowu to samo.

 

Może stąd moje wątpliwości....

 

Był z cała pewnością sprawny w momencie gdy wyjeżdżał w serwisu , zdaje się miesięczne użytkowanie potwierdza ten fakt.

Ale sprawność wzmacniacza nie jest dana dożywotnio, wzmacniacz można uszkodzić w ułamku sekundy, podobnie jak w dowolnym czasie może się pokazać kolejny defekt który nie ma żadnego związku z użytkowaniem / użytkownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę powinieneś najpierw zrobić to

 

1 . zmieniamy wejscia RCA kanału L i R

Słuchamy i stwierdzamy , ze zniekształcenia nadal są słyszalne z tej samej strony, np lewej

Zatem możemy wyeliminować źródło jako potencjalna przyczynę.

2.Zmieniamy wyjścia głośnikowe miejscami i słuchamy.

Jeżeli zniekształcenia zmieniły lokalizację na prawa stronę , to wina za ten stan rzeczy należy obciążyć wzmacniacz. Jeżeli pozostały po lewej stronie to przyczyny nieprawidłowości należy poszukiwać w instalacji/ zwrotnicy / głośnikach.

Czego w tym brakuje , aby ustalić źródło zniekształceń.

 

Co Ci szkodzi? Zajmie 15 min i będziesz wiedział więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...