Skocz do zawartości

Jaki Subwoofer 10cali pod SQ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do właścicieli P10W. Jakiej mocy potrzebuje ten sub, aby pokazać swoje pełne możliwości? Mam do dyspozycji tylko 265W od DLS'a...

 

Nie jest to takie proste jak Ci się wydaje.

 

Co to znaczy pełnia możliwości? co się oczekuje od głośnika?

 

No i też jakie to są "waty":) Jeśli to pochodzi od DLS serii A to spokojnie. A to, że można dać i więcej to nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej

 

2 Listopada Zrobiliśmy mini Spota w Sandomierzu, ja, Robert Parzych ukolega pawel_luk1 i jeszcze 2 znajomych " panów"

U Pawła gra to w skrzyni zamknietej 20 litrów po Helixem P400 czyli dostaje ok 350W przy

Jak dla nas Grało to poprawnie (focus mk2 kombi )

Natomiast po przełożeniu tego Suba do mojego Systemu ( Clarion 788 / Orion 8004 który w mostku daje ok 400 W przy 4 ohm ) auto Golf 3 HB/ Gain ustawiony na połowe skali ( nie wiem jak u Pawła było ) myslałem ze mi samochód rozniesie. Sub nie klękał, grał szybciutko, w punkt, z przodu zgrywał sie z Helonami, miał zejscie gdy trzeba było, na skali w radiu dojechalimsy do 30 gdzie maks to 33 i żadnego zająkniecia. Np na płycie testowej Aya, utwór z wkurzonym japonczykiem co wali w blaszany kociął, no ja to miałem gesią skórkę, grzywa na głowie latała jak na porywistym wietrze... Niby niewielka róznaca 50 W,ale jednak(pomijam inną stajnię pieca) Jak dla mnie to jest faworyt w cenie do 700 zł z nowych Subów ( porównywałem z JL Audio 10w3, Polk Momo 2084 DVC, Vegą 104, Dego SB 10 A Mk2 )

 

Fajnie by było żeby się jeszcze Paweł wypowiedział na ile miał Gain ustawiony.

 

PS. Na Spocie znalazł sie tez przypadkiem " wędkarz" , gyż miejscie spotaknia to był bulwar nad wisłą , jego komentarz :

" Ogłuchnieta na stare lata od tej Tuby :D

 

PS 2

:

Ten Sub ma jeszcze jedna zalete, a wsumie dla mnie to 2 :

jest 1 x 4 ohm, oraz gra poprawnie juz w skrzyni zamkniętej ....9,5 litra ( informacja za testem na rosyjskiej stronie avtozvuk )

Link do Testu : http://www.avtozvuk.com/az/2012/01/064-helix.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest z tym AS HX-08SQ, zagra on w zamkniętych 8L??

Oczywiście - to nawet jego przepisowy litraż, o ile pamiętam...

 

gra poprawnie juz w skrzyni zamkniętej ....9,5 litra

 

Przecież przy tej średnicy i głębokości montażowej to nawet nie bardzo jest jak tak małą skrzynkę zrobić...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik yasica dnia 05 listopad 2012 - 14:44 napisał

gra poprawnie juz w skrzyni zamkniętej ....9,5 litra

 

Przecież przy tej średnicy i głębokości montażowej to nawet nie bardzo jest jak tak małą skrzynkę zrobić...?

 

Tak jak napisałem, powałałem sie na stronę Avtozvuk. Ja Osobiscie i tak bym robił tak jak w manualu podaj 15 litrów, skoro tak podaja to tak najczesciej jest najlepiej. poza tym 15 litrów to i tak nie duzo, zmieści sie takze w większośc boczków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było żeby się jeszcze Paweł wypowiedział na ile miał Gain ustawiony.

 

Ja mam gainy na mniej więcej godz. 11.00. Helix P400 ma czułość od 8,5V do 0,3V.

A że P10W grał inaczej pod Heliksem a inaczej pod Orionem, to wg mnie nie przez różnicę 50W, tylko inne stajnie wzmaków.

Orion gra po "hamerykańsku", konkretnie i tłusto, a P400 to niemiecki "ordnung".

Ale różnica była naprawdę spora. Byłem bardzo zaskoczony jak on mocno zagrał pod tym Orionem.

 

A co ma ten biedny gain do tego?

 

Może, to że jak jest ustawiony zbyt nisko (na za małą czułość), to nie wysteruje wzmaka do pełnej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale różnica była naprawdę spora. Byłem bardzo zaskoczony jak on mocno zagrał pod tym Orionem.

 

ciekawe na ile wpływ miała różnica w akustyce auta... Bo różnica w rozmiarach bagażnika/kształcie etc. spora dosyć.

 

Imo powinniście piece podmienić raczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe na ile wpływ miała różnica w akustyce auta... Bo różnica w rozmiarach bagażnika/kształcie etc. spora dosyć.

 

Imo powinniście piece podmienić raczej :)

tak, i to dopiero byłoby podstawą do rozstrzygania różnic między hamerykańskim a niemieckim graniem, bo akustyka i wielkość auta faktycznie robią różnice, do tego jeszcze źródło inne...

chłopaki powtórzcie testy i zdajcie relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki spotkają sie najwcześniej dopiero na Święta Bożego Narodzenia, bo kazdy z nas w innej cześci Polski stacjonuje na codzień :)

a że brak warunków na takie kombinacje w zimie, to taki test najwcześniej na wiosne lub w lecie mógłby sie odbyć bo jakoś nie uśmiecha mi sie rozkrecać tego wszystkiego w zimie ...

Nie mniej, Jak dla mnie ten Sub został przetestowany w moim konfigu, zagrał o wiele lepiej niż sie spodziewałem, dał cisnienie, zejscie, masaż, punkt i szybkość, zagra w małej skrzyni,jest 4 ohmowy take łatwiej go dopasowac do mojego wzmaka i jak nic w najblizszym czasie nie wpadnie na testy z subów które są dostępne w ciągłej sprzedaży jako nowe w takich pieniądzach to wiem ze zagosci on u mnie, bo spełnia wszystkie wymagania jakie sobie założyłem, a odsłuch w swoim aucie tylko to potwierdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki powtórzcie testy i zdajcie relacje :)

 

To nie będzie takie proste :) Ja mieszkam we Wrocku, yasica w Lublinie, a spocik był w Sandomierzu. Ot tak wyszło po drodze :wink:

Najbliższy termin - Boże Narodzenie :)

 

Ale macie rację, rozmiar aut ma tu na pewno znaczenie, radio pewnie też.

Najważniejsze, że yasicy w jego aucie się spodobał.

A cel spotkania był taki - jak on zagra na jego systemie.

 

PS.

Fajnie, że pisaliśmy jednocześnie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik stefanGTI dnia 05 listopad 2012 - 15:11 napisał

To jak to w końcu jest z tym AS HX-08SQ, zagra on w zamkniętych 8L??

 

Oczywiście - to nawet jego przepisowy litraż, o ile pamiętam...

 

 

Użytkownik yasica dnia 05 listopad 2012 - 14:44 napisał

gra poprawnie juz w skrzyni zamkniętej ....9,5 litra

 

Przecież przy tej średnicy i głębokości montażowej to nawet nie bardzo jest jak tak małą skrzynkę zrobić...?

 

Twierdzisz, że producent podaje 8L, a uważasz, że 9,5L nie da się zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...