Skocz do zawartości

Jaki Subwoofer 10cali pod SQ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a sorry pomyliły mi się numerki nie RM a MW miałem na myśli ;) dzisiaj kleju nie wąchałem od wczoraj mi zostało ;)

 

a ten RW to czarny - fajny ;) też pod a7 słuchałem w takim dziwnym kombi :P

 

ps. a DLS przeżywa teraz renesans z tego co mi wiadomo, wkrótce będą jakieś oficjalne informację ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

miałem go brać od Ciebie , ale maskownicy i portu nie chciałeś dać :rotfl: a jest w zestawie Reference RMW10 - 10 inch sub with port included

Jak by był w zestawie to bym to miał ... ani jak miałem starego nie było i teraz jak mam nowego też nie mam. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Helix P10W?

O p10 na forum są same dobre opinie. A następca też punktualny?

 

RW gra super, mialem i bardzo dobrze wspominam, grał pod Autotek'iem. Niestety ze wzgeldu na cene (nie za wysoką) niedoceniany a szkoda. Bo taki JL Audio 10W3V3-4 jest sporo droższy a moglby DLS - ręcznik i klapki nosic :D:P

 

PS. Miałem obydwa....

 

No właśnie się zacząłem nad tym RW10i mocno zastanawiać, ale on ma 2 ohm, wg instrukcji Helix P400 nie pociągnie w mostku 2 ohmów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz to był jeden własnie, ktory mi Grzegorz1969 polecił zeby sprawdzic, jak szukałem czegos do Xtanta 603x bo on na 3'cim kanalem wlasnie mial ok 300W przy 2ohm i takiego suba szukałem od przekreslajac JL Audio 10W3, Re Audio SR 10, Helix Esprit (bo wiedziałem czego sie od nich spodziewac a nie tego szukalem). No i wlasnie kupilem tego RW 10 (tylko ja mialem jeszcze tego bez "i" ), pozniej kontrole przejał Autotek i bylo lepiej niz pod Xtantem, wrecz malinowo........ ale chciało mi sie zmian i teraz troche załuje a najbardziej tego Autotek'a teraz przejsciowo by mi sie przydał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie się zacząłem nad tym RW10i mocno zastanawiać, ale on ma 2 ohm, wg instrukcji Helix P400 nie pociągnie w mostku 2 ohmów :(

 

http://www.powernetshop.at/media/images/helix_p400_daten.jpg

 

wydaje mi sie ze 2 ohmy w mostku pociągnie skoro jedenemu omowi na kanał daje radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.powernets..._p400_daten.jpg

 

wydaje mi sie ze 2 ohmy w mostku pociągnie skoro jedenemu omowi na kanał daje radę.

 

Dziwny ten 1 Ohm w tej karcie katalogowej.

Na stronie audiotec-fisher.de jest inaczej

http://www.audiotec-...cision_p400.pdf

 

a wersji angielskiej podobnie, ale trochę inaczej :)

http://www.audiotec-fischer.de/products/pdf/doc/precision_p400_Eng.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiencie sie PW, no nie lubie wojenek na forum :|

Mnie interesuje cos ciekawego, ale nie do konca jestem pewien czy 10 cali - a mam wlasnie HX2.

Punktowe Helixy to jest to, FS mam troche nizej aczkolwiek punktualnosc raczej nie bedzie porownywalna na plus dla Fisherow.

Alianta sluchalem, ale czy warto przesiasc sie na niego ? Czytajac parametry widac golym okiem z papierka ze nisko gra, a czy realia potwierdzaja stan rzeczy?

Kusil mnie plasterek juz dawno temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W życiu jeszcze jl-a nie słyszałem grającego w punkt a już na pewno nie z 5.16

 

No i miałeś rację :)

 

Bardzo dobry wybór, będziesz zadowolony, sam bym go chętnie wziął gdybym nie miał degolca.

 

No i Ty też miałeś rację :padam:

Zmieniłem na Heliksa P10W i teraz to się zgrywa :)

Trochę się już wygrzał i osłuchałem się, tak że mogę coś skrobnąć na ten temat.

Jak JL grał to dawał taką "otoczkę" basu, a Helix gra jak by to powiedzieć bardziej "konturowo".

Jest w punkt i bas mam z przodu, a JL-a było słychać jednak z tyłu, bo woofery przestawały grać a on jeszcze trochę wybrzmiewał.

Bas jest teraz taki bardziej "energetyczny", aż mi stopa z chęcią chodzi jak sekcja rytmiczna się przyłoży :)

Jest fajniutko, i tak ogólnie to po zmianie na tego suba, to teraz mam najlepszy setup jaki kiedykolwiek miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moim zdaniem właśnie HX08SQ(tylko z tym miałem do czynienia) jest uniwersalnym głośnikiem. Nie przeciąga nic ponad to co jest w materiale muzycznym. Jak trzeba kopnąć to kopie, jak trzeba zagrać miękko to tak gra.

Miałem 2x08sq w Meganie (w sumie ciągle mam - ale już na półce, a nie w aucie ;) ). Potrzebuje toto 8L w zamkniętej, więc sumarycznie wychodzi mniej niż spora część 25tek, a sprawdzał się znakomicie (pod DLS A6).

Jeśli chodzi o samo ciśnienie, to był znacznie skuteczniejszy niż 1xDego w bmw, ale w sedanie beemce sub to całkiem inna historia, niż w hatchbacku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...