Skocz do zawartości

Jakie 16cm głośniki z tweeterami w drzwi przednie


Lissu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakie 16cm głośniki z odseparowanymi tweeterami polecacie w drzwi przednie do małego coupe. Oczywiście w miarę rozsądnej cenie. Ja mam na uwadze póki co Infinity REF 6520CS oraz Hertz DSK 165 i bardziej skłaniam się ku tym hertzom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę na tym forum dość krótko ale czytając to co piszecie czuję ,że udziela mi się mania DSK :super:

Ja będę je napędzał póki co tylko radiem ale myślę ,że i tak odczuję dużą różnicę w porównaniu z fabrycznymi papierowymi 16cm głośnikami z tweeterami firmowanymi przez hyundaia... Na forum hyundai coupe podniecają się Morel Tempo 6-2 165mm ale one są prawie dwa razy droższe a efekt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu akurat przyznam Ci rację :) cóż zrobić, obecnie pewnie połowa aut ma HSK, tak jak kiedyś było z DB62.1

 

 

Mysle ze jesli utrzyma sie taka "moda" to za rok 90% aut bedzie mialo zainstalowane w swoich autach HSK i ciezko bedzie znalesc jakiekolwiek opinie i o innych przetwornikach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast w DSK idź w ESK , o niebo lepsze tweetery i kick bardziej uniwersalny , możesz od biedy ESK podpiąć pod końcówki radia jak i pod wzmak , DSK raczej tylko pod radio , HSK tylko pod wzmak . Byłem bardzo zadowolony z ESK pod wzmakiem. Przeszedłem z ESK na HSK - skutek uboczny zawirusowania :zawstydzony: Kiedy kupowałem ESK były po 350 a HSK po 700 , więc stosunek ceny do jakości bardzo konkurencyjny był. W obecnym czasie cena zchodzi na drugi plan , na pierwszy zaś czy podpinać będziesz pod wzmak czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przód będzie w swoim czasie zasilony piecem, to można jeszcze polecić Vibe Black Air 6.

Też potrafią nisko zejść, z tweeterem nie ma tragedii, tylko trzeba je odpowiednio zasilić, a i w czarnej muzie wtedy już na pewno się soczystym basem odwdzięczą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo 6

Morel Tempo 6

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/2f35dac120dfdb6521d26554ac5d1303.jpg

 

Jak chcesz to mam na allegro od 1 zł :)

Morel Tempo 6 - allegro

 

Vibe Black Air 6

Vibe BlackAir 6

http://www.sklep.audiobas.pl/userdata/gfx/dce67ea583fdd042dea4e65e5343b249.jpg

 

 

Tylko te zestawy to najlepiej pod wzmacniacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomoMadej, to że Tempo należą do tych przetworników, które nie są wymagające prądowo, i to że grają od "zdrowych" 25-30W, to już inna bajka i plus dla nich.

Jednak ja uważam, że z zapasem mocy, nigdy nie przesadzimy, oczywiście, tylko w takiej sytuacji, w której głośniki będą prawidłowo używane, wszystko trzeba w życiu robić z głową, także myślę, że te 150W z 3544 nie powinno stanowić jakiegoś ogromnego problemu dla T6 :wink:

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest z wysokimi tonami w takiej konfiguracji tzn. morel tempo 6 + alpine 3544, pod neutralnym radyjkiem np. kenio. Nie jest za ostro jak z HSK?? Mówię o podpięciu pod ori zwrotki. Sam się zastanawiam nad takim zestawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najłagodniejszych tw z Tempo 6 nie należą, odpowiednią aplikacją można je uspokoić, przykład hehepack'a, grało to u niego bardzo sympatycznie, ale cięte to było aktywnie, jak słuchałem, na ori zwrotkach i pod tą Alpinką, może być ciutko przyostrawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej wielkiej różnicy nie będzie między tw hsk a tw z moreli. Myślałem, troszke inaczej. Cena nowych moreli jest 2x większa od HSK więc wybór jest raczej jednoznaczny. Pozostaje tylko poszukać dobrego piecyka coś pokroju kenia ps300t. Kurcze był taki na alle za nieduże pieniądze ale ktoś go sprzątnął spod nosa :zdegustowany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak sam mam tempo 6 na początku jak miałem 2 way, i pusciłem wszystko aktywnie czyli doł na arcie a góre na zapco, to byl cód miód, grało to idealnie, to samo miałem z ht20, normalnie ostrzyły i sypały piachem,poszly aktywnie na zapie i znowu szok, grały pieknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...