Skocz do zawartości

Porada prawna / wajcha na Allegro / kurier


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Mam taki problem szukalem PB ES 6C i znalazlem na Allegro :) Koles wyslal glosniki dobrze spakowane, karton doszedl caly ( nie rozwalony, nie pogiety) a woofer w srodku ma caly kosz pokrzywiony, tak ze nie nadaje sie do niczego :zdegustowany: Sprzedawca twierdzi, ze wyslal towar caly.. I co teraz ?? Towar szedl "Siodemka".. Spisalem juz protokol szkody i czekam.. Tylko problem polega na tym, ze sprzedawca nie chce mi oddac kasy. Czeka na rozpatrzenie reklamacji przez Siodemke i dopiero wtedy odda mi hajs.. Pisal mi jakies paragrafy, ze nie ma obowiazku oddania mi pieniedzy. Moje zdanie jest takie, ze dostalem uszkodzony towar i On powinien mi zwrocic pieniadze za glosniki i potem czekac na rekompensate z Siodemki.. Co o tym sadzicie ?? Pisac do Allegro czy czekac na rozpatrzenie reklamacji ?? Przy czym zaznaczam, ze te pieniadze sa mi na juz potrzebne.. Piszcie co sadzicie, jak beda potrzebne dodatkowe informacje to podam :) Mile widzianie jakies podstawy prawne itd :D

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej firmie miałem podobny przypadek. Klient zamówił od nas głośniki komputerowe i doszły do niego uszkodzone, firma kurierska GLS. Protokół szkody i my czekamy na rozpatrzenie reklamacji przez firmę kurierską i zamawiamy kuriera do klienta po odbiór uszkodzonego towaru i wysyłamy drugi towar na nasz koszt. Dodam, że zakup był przez naszą stronę internetową a nie przez Allegro, więc tam chyba są inne prawa. Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z maila:

 

...będąc z natury łagodny, przestrzegę Pana przed głupimi krokami

cytując:

art. 548 § 1 tj:

"Z chwilą wydania rzeczy sprzedanej przechodzą na kupującego korzyści i

ciężary związane z rzeczą oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub

uszkodzenia rzeczy."

 

Tylko nie wiem czy to sie tyczy umow zawartych droga internetowa ?? Z tego co wiem, to mam prawo zwrocic nawet sprawny towar zakupiony przez internet "bo tak".

Mam racje ?

 

EDIT: Ten paragraf mowi, ze z chwila wydania rzeczy ja w chwili wydania mialem juz ta rzecz uszkodzona.. Wiec klocic sie z Nim dalej ?? Dobrze interpretuje te popieprzone polskie kodeksy ??

Edytowane przez Ache
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje Ci program ochrony kupujących i związane z tym działania; zgłoszenie sprawy do sądu i procesowanie się albo pogodzenie się z tym faktem.

W przypadku aukcji i umowy miedzy stronami prywatnymi, nie można niczego zdziałać. Kupujący może Ci oddać pieniądze ale może też ich nie zwrócić.

Najlepiej idź do Rzecznika Praw Konsumenta i spytaj, opisze Ci wszystko krok po kroku i uświadomi, że za dużo nie można zdziałać.

Jest inny temat na forum, gdzie szerzej to opisałem.

 

Co do zwrotów, to są możliwe, gdy kupujesz od firmy. Masz na to 10 dni bez podania przyczyny ( towar musi wrócić w stanie w jakim go otrzymałeś ).

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar nowy czy uzywka ? Ogolnie to nie sadze ze cos zalatwisz , program ochrony kupujacego owszem tak jezeli wplacisz kase i ci gosc towaru nie wysle ale czy zadziala to rownie sprawnie gdy nie wiadomo kto jest winny ? Otwarles paczke natychmiast gdy ja odebrales i w towarzystwie kuriera ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro koleś od samego początku podpiera się jakimiś dziwnymi paragrafami to możesz założyć jego złą wolę i że popsute głośniki wysłał umyślnie, pewnie teraz cwaniaczek czeka na zwrot kasy od firmy kurierskiej za niby uszkodzone głośniki i dopiero odda forsę. Tylko pytanie co będzie kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona negatywnie? Możesz najwyżej założyć mu spór na allegro ale na Twoim miejscu bym po prostu postawił twardo na swoim że nie trawisz oszustów i założysz mu po prostu sprawę w sądzie pomimo tego że będzie Cię to kosztować dużo czasu, i nie dość że będzie musiał oddać kase, to zapłaci koszty sądowe i rzeczoznawcę. Ja kiedyś tak zrobiłem i pomogło, kasa była za 2 dni na koncie :) Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kurier zostawil paczke sasiadowi i sasiad mi na drugi dzien przyniosl (watek rozj**ania glosnika przez sasiada pomijam). Od sasiada dostalem ori zapakowany karton. Towar byl uzywany oczywiscie (gdzie teraz nowe PB ES ?? :P)

 

Tylko pytanie co będzie kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona negatywnie? Możesz najwyżej założyć mu spór na allegro ale na Twoim miejscu bym po prostu postawił twardo na swoim że założysz mu po prostu sprawę w sądzie i nie dość że będzie musiał oddać kase, to zapłaci koszty sądowe i rzeczoznawcę. Ja kiedyś tak zrobiłem i pomogło, kasa była za 2 dni na koncie :)

 

Gosc twierdzi, ze kase odda nawet jak Siodemku Mu nie odda.. Wiec zastanawia mnie czemu mi teraz nie da kasy, skoro i tak ma zamiar oddac ?? BTW koles ma nick "erostudio" na Allegro moze ktos kojarzy i mial juz przygody ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym paragrafem to sobie może tyłek podetrzeć.

Winnym w tym przypadku jest pakujący, bo źle spakował paczkę, przez co doszło do uszkodzenia sprzętu.

Żeby firmie kurierskiej coś zarzucić to najcześciej musisz mieć uszkodzone pudło z zewnątrz.

Miałem podobny problem i gdyby nie to, że chodziło o 50zł z wysyłką to poszedłbym do sądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kurier zostawil paczke sasiadowi

To nie może być podstawą do reklamacji? W końcu nie doręczyli tobie.

Aha polecam lekturę kolesia, który sądził się w podobnej sprawie co ty: http://uwaga-na-ups.pl/

Druga sprawa, kiedyś odbierałem telewizor kineskopowy i miałem zastrzeżenia ponieważ w środku telewizor był lekko obdarty na rancie (opakowanie było całe) koleś powiedział, że jak na kartonie nie było widać w tym miejscu uszkodzenia to nie uznają reklamacji. Telewizor po prostu się poobcierał w środku, nic wielkiego to nie było. Do czego zmierzam... skoro paczka była cała i nie widać na niej widocznych wgłębień, uderzeń oraz przerwań to czy jest możliwe żeby głośnik od tak się pokrzywił? Może zainteresuj sie tym sprzedawcą, a nie kurierem... Pzdr Jest taka możliwość, że mógł sie powykrzywiać (bez widocznych uszkodzeń paczki) jeżeli był włożony do kartonu luzem bez żadnych zabezpieczeń, ale wtedy to niestety i tak wina sprzedającego, że go nie zabezpieczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam tą historię ze strony http://uwaga-na-ups.pl/ to śmiać mi się chce. Koleś rozpacza jak małe dziecko, a nie umiał nawet dopilnować żeby wpisać w liście przewozowym wartość, a wcześniej dodatkowo zabezpieczyć paczkę. Zawsze trafi się jakiś debil który rzuci telewizorem albo wjedzie w niego wózkiem widłowym.

 

Akurat UPS to jeden z najlepszych kurierów w naszym kraju, ale wpadki zdarzają się nawet najlepszym. A paczki mają prawo zostawiać sąsiadowi, taka klauzula zawarta jest w ich regulaminie, i nadawca wysyłając paczkę zgadza się na tzw. doręczenie alternatywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak Ty byś rozpaczał, gdybyś poszedł w koszty 3500zł przez cudzą niekompetencję i niedbalstwo?

Druga strona medalu to taka, że jest to jego wina, ponieważ źle wypełnił druk nadania paczki. Skoro płatnikiem była firma/osoba trzecia, to albo mógł zamówić kuriera przez serwis internetowy, albo telefonicznie na konto jakiejś firmy, posiadającej umowę z UPS. Wybrał, z tego co pisze, drugą opcję telefoniczną, więc to on wypełnia druk nadania paczki i to on ustala wartość paczki i jej dodatkowe ubezpieczenie, a skoro tego nie zaznaczył, to odszkodowanie jest standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pretensji do kuriera tylko wlasnie do goscia, bo dostalem uszkodzony towar i ch*j mnie obchodzi czy dobrze spakowal, czy kurier tym rzucal czy co.. Mija juz 2 tydzien, zalozylem spor w Allegro i oczywiscie zero odzewu. Koles twierdzi, ze ma to w dupie i moge Go do sadu pozwac.. Wysle Mu pierw przedsadowe wezwanie do zaplaty, chociaz watpie zeby se przestraszyl.. Ostatecznie wezme swoja na wycieczke do Krakowa i wmontuje kolesiowi ten woofer w czolo a drugi w dupe i po klopocie :wsciekly:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłbym do TVN żeby w uwadze puścili o tym materiał. Jak dbasz tak masz, trzeba brać zawsze dużą poprawkę na firmy kurierskie i nie liczyć na to że ktoś będzie patrzył na naklejki góra, uwaga szkło itd. bo każdy ma to głęboko... wiadomo w czym, a takie przedmioty jak TV wymagają szczególnie dobrego opakowania, zresztą nie o tym temat.

 

Ciekawe jak Ty byś rozpaczał, gdybyś poszedł w koszty 3500zł przez cudzą niekompetencję i niedbalstwo?

Druga strona medalu to taka, że jest to jego wina, ponieważ źle wypełnił druk nadania paczki.

 

No to ja nie wiem... wina jego czy kuriera w końcu?

 

 

Ache - nerwy i pośpiech to najgorsi doradcy, postaraj się wsadzić mu obydwa w dupę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to nie wiem, czyja tam jest wina, bo koleś tylko w zasadzie się wypowiada, nie ma zdania drugiej strony. A sam zapieprzył, że nie ubezpieczył paczki na taką wartość, jaka w niej była.

Rozumiem jego żale, płacz i zgrzytanie zębów, bo poszedł mocno w plecy. Ma jednak pretensje do całego świata, tylko nie do siebie niestety.

 

Ache, podejrzewam że niewiele zdziałasz na odległość, bo koleś się wypnie na wszystko i powie, że wysłał sprawne, a Ty znów w firmie kurierskiej niewiele załatwisz, bo tylko nadawca ma prawo zgłosić reklamację. Siedaj w auto i odwiedziny u kolesia :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...