Skocz do zawartości

Początki CA w Civicu VI HB


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. W związku z tym że za 2 tyg zaczynają sie u mnie ferie i bede mial troche czasu to postanowiłem sobie że właśnie w czasie ferii zrobie przód w autku.Dodam że jestem laikiem w car audio ale całą instalacje wykonam sam. licze na waszą pomoc. aktualnie posiadam w mojej EJ9 radio Sony cdx r330. w drzwiach są jakieś blaupunkty słabe.Gra to słabo. Widząc wśród swoich kumpli same wieśniackie instalacje car audio z głosnikami w tylnych półkach itp które to grają ze słabą jakością postanowiłem sobie że wykonam porządną instalacje zgodnie ze sztuką.(wygłuszone drzwy, dystanse, zestaw odseparowany przód, sobwoofer z tyłu)

 

 

 

Zamierzam na razie zostawić radyjko i podpiąc pod nie na przód zestaw odseparowany. jeżeli radyjko nie da rady to podepne na razie pod zestaw odseparowany mały wzmacniacz- jakiś voice kraft. Zamierzam z biegiem czasu dokupić porządny piec i jakiś soobwofer.

 

Teraz pytanie jaki zestaw odseparowany? Ilu ludzi tyle opinii, jedni polecają PB, inni JBL itp itd.Chciałbym aby grał jak najlepiej zachowując na razie limit pieniężny na zakup zestawu ok 300 zl jak coś trafi się wartego to może więcej.

 

Teraz odnośnie wygłuszenia: zamierzam wygłuszyć drzwi miękkimi matami APP.to dobry wybór? Ile mat na parę drzwi potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Voice Kraft to niestety dno.

2. PB będą ok. JBL (stare tak nowe to chiny)

3. APP się nadadzą do budżetowej instalacji.

 

Jak nie masz za dużo kasy to lepiej kup używki głośniki i piecyk.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki system odseparowany polecacie na przód. Piszczie, cena ok 300 zl. ma jak najładniej grac.

Już dostałeś odpowiedź:

Siemka, poszukaj na forum dużo tematów jest że głośniki na przód do 300zł w 80% pada odpowiedź HSK.

Nic innego się tutaj nie wymyśli.

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSK 165, ale pod radiem Ci to nie zagra mocno... A dobry piec kosztuje.

Pod radio to Helix DB 62.1 w tej kasie. Nie zagrają pod odpowiednim wzmakiem tak jak HSK, ale na początek zabawy jak najbardziej polecam.

 

Co do mat, to daruj sobie czarne boll, app, apama. To jeden wielki syf, którego klej puszcza po jakimś czasie i będzie Ci tylko trzeszczało w drzwiach. Lepiej wydać pieniądze raz, a porządnie, np. Dynamat, GMS, STP. Od bólu możesz użyć dekarki w rolkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mat, to daruj sobie czarne boll, app. To jeden wielki syf, którego klej puszcza po jakimś czasie i będzie Ci tylko trzeszczało w drzwiach.

Bzdura totalna powielana tu i tam :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Tomek Gółkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się tobie sprawdziły, to ok. U mnie siedziały na początku, dwie butle 0,5 benzyny ekstrakcyjnej i po jednej zimie maty odpadły, a połowa z nich się wykruszyła. Używałem opalarki steinela. Cudem było przykleić je, a co dopiero, żeby wytrzymały kilka lat. Porównanie kleju Apamy i STP m1 to tak jak porównanie zaschniętego roztworu cukru i wody z Kropelką. W każdym momencie te tanie maty dało się oderwać bez żadnego problemu.

Jeżeli masz takie zdanie, to możesz się go trzymać. Ja napisałem to co mi się przytrafiło i drugi raz bym się w nie nie pchał.

 

Jak trzeba bedzie to kasa sie znajdzie na piecyk. chodzi mi o jak najlepszy zestaw w kasie 300/350zl

Bierz Hsk 165.. Na alledrogo są poniżej 300 zł...

Edytowane przez Sinsemillaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty Apamy wykasowałem z cytatu gdyż nie miałem z nimi doczynienia.

Moja wypowiedź odnosiła sie do własnych "przezyć" z APP I BOLL.

"Wisi" na swoim miejscu i ma się swietnie.

Oczywiście bez napinki,poprostu wyraziłem swoje zdanie i widocznie poglady i doświadczenia w tym temacie mamy rózne :)

Ze swojej strony do budzetowego grania JA osobiście polecam.(nie namawiam bron Boże) :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jedni mają upusty u dostawców, inni nie... Wiele było o tym na forach, nawet tutaj. Sam zamontowałem taki zestaw za 295 zł, drzwi wygłuszone GMS'em 05 i grało całkiem przyjemnie.

Jeżeli to samo co za ponad 400 zł, to dlaczego przepłacać? ;)

Uwierz, że będą miały kopa. W takiej kasie nie kupisz nic, co zagra mocniej.

Edytowane przez Sinsemillaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pare pytań:

 

- jak dobrać odpowiednią moc wzmacniacza do mocy głośnika. np mamy głośnik 300 w rms i jaki wzmak do takiego głośnika. Albo np takie HSK mają 125 W rms i jaką moc powinien mieć wzmak aby grało to odpowiednio nie męcząc sie itp.

 

- jakie przewody głośikowe, tzn ich przekroje jeżeli chodzi o wyjście z wzmacniacza na zwrotnice i ze zwrotnic do woofera i tweetera (1,5mm2 czy 2,5mm2)?

 

-czy zwrotnice można umieścić w bagażniku, wiem że długość kabli po prawej str auta i lewej powinna być taka sama a jak to jest z ich ogólną długością, wpływa to na jakość grania czy obojętne czy zwrotnica w drzwiach czy w bagażniku?

 

- jak połączyć ze sobą kable głośnikowe? można zlutować, zaizolować taśmą izolacyjną i bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak dobrać odpowiednią moc wzmacniacza do mocy głośnika. np mamy głośnik 300 w rms i jaki wzmak do takiego głośnika. Albo np takie HSK mają 125 W rms i jaką moc powinien mieć wzmak aby grało to odpowiednio nie męcząc sie itp.

 

Jeżeli głośnik ma 125 Wat najlepiej dobrać wzmacniacz ktory ma wiecej ale jak w moim podpisie wzmacniacz 30 wat moze pobić na glowe wzmacniacz 130 wat w tym nie ma reguły. Ok powinno być 100 Jakosciowych wacików.

 

- jakie przewody głośikowe, tzn ich przekroje jeżeli chodzi o wyjście z wzmacniacza na zwrotnice i ze zwrotnic do woofera i tweetera (1,5mm2 czy 2,5mm2)?

 

Od wooferka do zwrotki 2.5mm2 od tweetera do zwrotki 1.5mm2 od zwrotki do wzmacniacza 2.5mm2

 

-czy zwrotnice można umieścić w bagażniku, wiem że długość kabli po prawej str auta i lewej powinna być taka sama a jak to jest z ich ogólną długością, wpływa to na jakość grania czy obojętne czy zwrotnica w drzwiach czy w bagażniku?

 

Zwrotki możesz dać w bagażniku nie zmieni to grania ani nic a bedzie łatwiejszy dostęp do nich kable nie muszą być "idealnie" rowno 1m nic nie zmieni w graniu ani jakosci grania

 

jak połączyć ze sobą kable głośnikowe? można zlutować, zaizolować taśmą izolacyjną i bedzie ok?

 

A to juz jak uważasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To zależy do jakich głośników chcesz użyć wzmacniacza. Wybierając piec do subwoofera dobiera się nie tylko moc, ale patrzy na parametr DF, stabilność, sygnał od szumu. Przy zestawach przednich (jak i przy subwooferach)zaleca się odsłuchy... Na oko nic nie kupisz, jeżeli nie posłuchasz i nie będziesz znał brzmienia. Dla niektórych wzmacniacze z wysokim DF na przód będą nieodpowiednie, bo stracą miękkość, innym może się to podobać. Jak nie posłuchasz, nie dowiesz się.

Co do zasilenia HSK, to jest o tym tyle tematów, że można by ładną encyklopedię z tego tworzyć. Ale tutaj musiałbyś chyba wsadzić zestawik do siebie i dokonać odsłuchu na kilku zestawach, bo nikt nie wie co Cię zadowoli.

2. Ja zawsze daje od pieca do zwrotki 2,5 mm^2, od zwrotki do kicka idzie 1,5 , a do tweetera 1 mm^2. To jest w zupełności wystarczające.

3. Jak połączyć? Załóż koszulki termokurlczliwe, zalutuj i podgrzej koszulki zapalniczką albo opalarką... Możesz oczywiście taśmą zakleić.

Edytowane przez Sinsemillaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak łączyć kable głośnikowe pod zwrotnice, wzmacniacz itp? za pośrednictwem konektorów czy skręcić drucik kabla śrubką w zwrotnicy itp?

 

i jak połączyć kabel głośnikowy z głośnikiem np wooferem, zlutować bezpośrednio?

Edytowane przez dziku06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć konektorów a możesz przykręcić przewód śrubką. Zależy czy ma grać czy grać i wyglądać ;) Co do woofera to zależy jakie głośnik ma terminale i jak często zamierzasz zmieniać głośniki, ja mam przylutowane ale planuję dać jak się ociepli konektory żeby w razie potrzeby można łatwo i bezproblemowo podmienić głośniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...