Skocz do zawartości

Powerbass L60c czy HERTZ HSK 165


haarmagedon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, uprzejmie proszę o fachową poradę - które głośniki byście polecili

Powerbass L60c

HERTZ HSK 165

a może jakieś inne?

 

Budżet: do 400pln

Zależy mi na mocnym dynamicznym basie i wyrazistej ale nie syczącej górze, słucham głównie Drum'n'bass, Breakbeat, techno. W planach wygłuszenie drzwi. Wylądują w renault megane coupe

 

Będę chciał podłączyć je do radia JVC KD-R401 - na razie bez wzmacniacza (być może kiedyś kupię)

 

Czy w ogóle to radio w miarę sensownie je pociągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla - co masz na myśli? nic nie wiem o podróbkach HSK czy powerbassów - na allegro wystawiają się firmy więc nie sądzę żeby handlowali podróbkami? powerbass można kupić za około 400pln, podobnie HSK

 

@Wodzu masz je pod jakimś wzmakiem czy bezpośrednio do radia? dzięki za opinię, napisz proszę jaki mają dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam je pod wzmakiem narazie slabawy bo ma 4x80 ale z hertzow mozesz wyciskac 120W. jesli chodzi o podrobki - sa i to wiele na allegro od groma za swoje w tamtym roku dalem okolo 800zl teraz nie wiem ile stoja

 

 

 

O nareszcie mamy czlowieka ktory posiada dowody , tutaj nie robmy OT ale w jednym z tematow koniecznie napisz wszystie ekspertyzy i dowody na to ze sa to podrobki.... juz nie moge sie doczekac :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Dales 800 i co z tego ? A ja kupilem radio za 900 a teraz jest warte 200 i co z tego ? Jezeli masz zamiar komus doradzic to pisz konkretnie bo takie bzdury "mam slabawy wzmak 4x80wat" co mu daje ? Piszesz ze ostrzy to napisz jakie masz radio , jaki wzmak , jak ustawienia , jaki samochod , jakie ukierunkowane a nie ze masz 4x80wat bo to nic ie daje.

 

 

Do kolegi zakladajacego temat.... HSK to bardzo dobry wybor w tej kasie , tweetery ostrza gdy ktos nie potrafi dobierac komponentow do siebie , zazwyczaj kierujac sie moca ktora jest malo wazna przy dobieraniu klockow , tweetry z hsk mozna tak uspic ze czlowiek bedzie chcial podbic trable na max zebyt bylo je slychac a mozna tez tak dobrac klocki by bylo za ostro tak jak to kolega wyzej zrobil , a sztuka cala polega na tym zeby gralo tak jak sie chce a tego moc nam nie da!!! Oczekujesz basu bez suba , raczej rewelki nie bedzie jezeli nie podejdziesz profesjonalnie do kwesti przygotowania srodowiska do gry woofera

 

hertzow mozesz wyciskac 120W

 

 

p.s Jak z glosnikow sie wyciska waty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 01 luty 2011 - 00:43 napisał

 

p.s Jak z glosnikow sie wyciska waty ??

 

Filtrem pasmowo wyciskowym :)

 

 

Aaaa... musze taki zakupic bo troche malo watufff mam i dobrze jak sub da z 400 to bedzie mogl sie sam zasilic , takie perpetum mobile :D

 

Wodzu ma chyba nową edycję HSK, przynajmniej tak jakoś to zrozumiałem :)

 

 

Co i tak wiele nie zmienia w jego wypowiedzi bo i tak nic to nie pomaga , choc fakt ze inaczej graja nowe HSK

Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu się śmietnik robi. :) Z tego co zdążyłem zauważyć na forum jest sporo tematów na temat i PB i HSK u gory po prawej takie okienko Szukaj Ono nie gryzie. wystarczy wpisać to czego się oczekuje.

 

No nic. Osobiście miałem system HSK ale Cięty Aktywnie przez Clariona 948RMP. Zasilane Wzmacniaczem Sinuslive 3505. Przy Odpowiednim przygotowaniu słupków (3 razy swoje przerabiałem zanim uzyskałem to czego w nich szukałem). Po dobrym wygłuszeniu drzwi lub skonstruowaniu Kick Paneli radzą sobie bardzo fajnie. U mnie grały w VW Corrado na Kickpanelach. Teraz można kupić HSK w ciekawych pieniądzach być może że są to podróbki nie wnikałem. Natomiast nie wiem czy nie lepiej zainwestować w Ciut lepsze komponenty ale używane.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Vampirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i tak wiele nie zmienia w jego wypowiedzi bo i tak nic to nie pomaga , choc fakt ze inaczej graja nowe HSK

 

nówek nie słyszałem, więc się nie wypowiadam, nie mniej jednak chyba najlepsze produkty robił Hertz jeszcze z bitym żółtym logo ( zarówno głośniki jak i wzmaki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie za bardzo nie zrozumieliscie ale wasza sprawa. Ja moge smialo polecic hertze bo graja wysmienicie. A czy ktos lubi glosniki zrobione z papierkow kwestia gustu hahahaha....... Przejzalem ceny na allegro stoja bardzo podobnie jak rok temu oto link http://moto.allegro.pl/hertz-hsk-165-4-zestaw-165mm-w-wa-kurier-gratis-i1422625024.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowa edycja. I to tez powinienes powiedziec a nie chwalic sie ze kupiles za 800.

 

A czy ktos lubi glosniki zrobione z papierkow kwestia gustu hahahaha

 

Juz Ci sanders powiedzial - wejdz w odpowiedni temat i udowodnij jesli miales w rekach bo siac plotki to kazdy potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za liczne odpowiedzi (nawet te nieprawdziwe o podróbkach :) )

 

Które z tych głośników - powerbass czy Hertz oferują lepszy "dół"? a moze jest na tyle podobny ze nie warto zawracać sobie tym głowy?

Powerbass teoretycznie ma mniej mocy RMS - będą grać lepiej z radiem bez wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby lepiej grały pod samym radiem, to nie liczy się moc tylko skuteczność głośnika. Jednak szału nie oczekuj. Jeśli jednak zdecydowałbyś się na wzmacniacz to na znanym portalu wisi nadający się na przód wzmak za 300zł.

Alpine 3549:

http://allegro.pl/alpine-3549-czarna-seria-oldschool-hit-i1440385583.html

W połączeniu tego wzmaka z hsk może być za ostro, ale to nie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...