Skocz do zawartości

Zyciowe Rosterki nad doborem Woofera.


Vampirek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem. Próbuje od jakiegoś czasu dobrać Woofer do niżej opisanego Setup`u.

 

Koncepcja jest taka

 

Napęd na Przód Rainbow PCA 50 na Tweeter i na woofer PCA 75

 

Tweeter to:

 

Monacor DT 25N Poniżej Pasmo.

http://img151.imageshack.us/img151/1475/beztytuuvg.th.jpg

 

Wybór taki ponieważ PCA lubią ostrzyć górę.

 

No i do tego dylemat życiowy. co wybrać na dół do 2way.

 

Myślałem nad MP7.16 , TEC LS165, Alpine SPX Z15M (F1), Focal Polyglass 165V2.

 

Może jakieś porady? co by w moim przypadku zrobiło odpowiednią robotę. Za Bass odpowiada Tonsil GDNN 20/120 Explosiv pędzony Kickerem ZR240.

 

Pozdrawiam Vampirek

Edytowane przez Vampirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno woofer alpine jest dobrym wooferem. Jednak revelator potrzebuje kilka wat żeby go rozruszać.

MP5.16 fajny woofer. 7.16 powinien być lepszy. Leczy czy tak jest? Na to pytanie będzie ciężko odpowiedzieć. Rozmawialiśmy na spocie o tym wooferze i kilku chętnych do odsłuchu Twojej furki by się znalazło jakbyś je kupił bo niestety ciężko autko w którym by były zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Trzymać się danych papierowych

 

Poniżej pasmo dla MP7.16

 

http://img826.imageshack.us/img826/9224/9a41033e5fdc449292f4c60.th.jpg

 

Wydaje się być w miare rozsądne w połączeniu z w/w Tweeterem. Z tego co ogółem miałem doczynienia z przetwornikami Alpine jakoś do mnie nie przemawiały... Co do 5.16 miałem możliwości odsłuchów i fakt ładnie sobie radziły. pędzone były SM100. Także chyba mój wybór padnie na MP7.16 Czy spełnią oczekiwania czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dlatego mowa jest o LS165 :)http://allegro.pl/scan-speak-tec-technology-ls-165-sklep-dabrowa-g-i1404769140.html Taki głośnik również jest w ich ofercie jestem co prawda ciekawy z czego są zerżnięte. Ale odchodzimy od tematu. Pytanie brzmiało który z tych Wooferów ma szanse się w miarę zgrać z W/w Tweeterem :) Ew inne propozycje. Przez myśl przeszedł mi również JBL GTI C608 ale temat umarł po odsłuchach :P Edytowane przez Vampirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem TEC LS155, Alpine SPX Z15M i Xetec P6 to nie jest ta sama konstrukcja Scan-Speak-a?

 

Ta sama rodzina , klon tej samej konstrukcji i 3 x rózny efekt.

 

Dokładnie dlatego mowa jest o LS165 :)http://allegro.pl/scan-speak-tec-technology-ls-165-sklep-dabrowa-g-i1404769140.html Taki głośnik również jest w ich ofercie jestem co prawda ciekawy z czego są zerżnięte. Ale odchodzimy od tematu. Pytanie brzmiało który z tych Wooferów ma szanse się w miarę zgrać z W/w Tweeterem :) Ew inne propozycje. Przez myśl przeszedł mi również JBL GTI C608 ale temat umarł po odsłuchach :P

Dlaczego na być kopią . Jest produkowany dla TECa i pod takim znakiem sprzedawany.

W zasadzie bardzo dobry wybór dla zwolenników liniowego grania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy aby ja proszę o powiedzenie który by mi odpowiadał? Po prostu nie miałem do czynienia z PolyGlassem ani F1... Tym bardziej z TECem generalnie poza Tweeterem Neo29 ale to inna bajka. Szukam Opinii który z w/w głośników zagrałby w miarę ciepło i miał jakąkolwiek ochotę zgrywać się z Tweeterem. Szukam Konkretnej odpowiedzi. Focal gra tak i tak pod takim i takim piecem F1 etc etc. Czy to takie trudne? Bo czytać papierki i opinie "ekspertów" co znają dane papierowe to i ja umiem używać Google.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy aby ja proszę o powiedzenie który by mi odpowiadał? Po prostu nie miałem do czynienia z PolyGlassem ani F1... Tym bardziej z TECem generalnie poza Tweeterem Neo29 ale to inna bajka. Szukam Opinii który z w/w głośników zagrałby w miarę ciepło i miał jakąkolwiek ochotę zgrywać się z Tweeterem. Szukam Konkretnej odpowiedzi. Focal gra tak i tak pod takim i takim piecem F1 etc etc. Czy to takie trudne? Bo czytać papierki i opinie "ekspertów" co znają dane papierowe to i ja umiem używać Google.

 

Przepraszam , ja tak nie potrafię .

Najcieplej Xetec , najchłodniej Alpine na spółkę z TECem 165.

Natomiast za totalne nieporozumienie uważam próby łączenia ze sobą przetworników przeciętnej klasy z głośnikami z pogranicza referencji. Co to ma być tym łącznikiem - wzmacniacz ?

 

Alpine SPX Z15M jest najlepszy z wszystkich, które wymieniłeś. Pozostałe to inna liga.

 

I tu kolejny przykład , dla mnie i moim zdaniem to najsłabszy z "trójcy " wymienionych revelatorów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o coś takiego mi chodziło. Dziekować. Osobiście moje doświadczenia z jakimkolwiek Alpine mówią że to gra bardzo zimno i ostrzej. no ale nic :) Co do tego połączenia. hmm wyszło jak wyszło. Na razie Ten Tweeter zostanie. a co docelowo wskoczy na górę. czas pokaże. Powiedzmy w skrócie Lubie sobie utrudniać życie :)

 

Docelowo koncepcja była na Neo29 lub Piccolo ale muszę poćwiczyć coś z niższej półki liniowego grania może wcale nie trzeba pakować klasy referencyjnej by mieć to czego się oczekuje. czas pokaze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również on bardzo zastanawia. Powiem szczerze że jeden z Wooferów Monacor`a zrobił na mnie na prawde mocno pozytywne wrażenie. tak Wiec zobaczymy. Pieniądze jakie poszły na ich zakup nie były duże. Jeśli się nie sprawdzą pójdą do Dupowozu. po prostu :). Greg Najwyżej będzie na Ciebie heheheh zart :) 7.16cie praktycznie zostały ugadane :) więc zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama rodzina , klon tej samej konstrukcji i 3 x rózny efekt.

Mam takie pytanie: jak wygląda wykonanie 'protoplasty' od strony technicznej? Inaczej - czy aplikacja samego SS 15W4xxx do car audio ma sens, jeśli chodzi o zagadnienie zabezpieczenia przetwornika przed niekorzystnym wpływem środowiska (membrana, przyłącza, itd)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...