Skocz do zawartości

Samochod dla brata.


audica44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Vectra B 2,2 DTI :D albo 2.0 i chip....

 

 

 

p.s To bedzie kolejny ciekawy temat gdzie kazdy chwali swoje a pozniej sie wykluca :D Ale moj typ znasz , silniki znam ( nie z vecrty ale z zafiry i astry , a vectre mam i jestem zadowolony z konfortu za 10000zl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbiny padają w DCI, natomiast DTI to starsza konstrukcja, prostsza i trwalsza :)

 

możliwe, jeśli tak jest to przepraszam. W każdym razie ta sama turbina jest w paru innych autach i wszyscy narzekają na nią.

 

 

Każda turbinka padnie jak niewłaściwie się eksploatuje.

 

to fakt, ale tam jest to nagminne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda turbina kiedyś padnie ale to już zalezy od użytkowania.Wiadomo nie ma takiego silnika ze kupisz i nie bedziesz nic wkładał ,co jakiś czas częsci padają niezależnie od tego jak silnik był użytkowany.

Samochód do 10-12 tyś hmmmm

Moge ci polecić Forda Focusa Mk1 hatchback/kombi z silnikiem TDDI (małą palą, tanie w eksploatacji ).Myśle ,że w tej cenie powinieneś znaleźć coś sprzed 2000 roku.Sam posaidam foke ale TDCi więc części droższe ,dwumasa której w TDDi nie ma , i turbina ze zmienną geometrią , w TDDi jest zwykła.Naprawdę przyjemnie foką się jeździ , ja posiadam oryginalne twrdsze zawieszenie i jest komfortowo.

Moze Astra I z silnikiem 1.7 ISUZU moim zdaniem najtwardze silniki dieslowskie w oplach.Stara kontrukcja, tania w eksploatacji.

Jak mi coś do głowy wpadnie sensownego to napiszę .Jestem na świeżo z tym tematem bo niedawno sam szukałem dobrego dieselka.

 

 

EDIT:

Poszukaj Peugota 206 1.4 HDi bardzo oszczędny silniczek ale nie wiem czy się zmieścisz w pieniążkach.

Edytowane przez lukasz2617
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ci polecić Forda Focusa Mk1 hatchback/kombi z silnikiem TDDI

"podpisujem siem pod tym obiema ręcami i nogom" :rotfl:

Naprawde ciekawa propozycja, mozna znalezc nawet rocznik powyzej 2000r w tej cenie, silnik w miare radzi sobie z samochodem, wg mnie ciekawie sie prezentuje(o gustach sie nie dyskutuje :chytry: )no i naprawde dobrze trzyma sie drogi jak na seryjne auto, zwlaszcza hatchback.

No i w porownaniu do TDCI, silnik TDDI jest mniej skomplikowany jesli chodzi o budowe, co za tym idzie koszty eksploatacji i ewentualnych napraw beda mniejsze.

Edytowane przez Leju_thc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o Lagunie 1 a nie 2.

Król lawet: Passat B6 :P

Dzisiaj widziałem akurat jeden taki przypadek :rotfl:

 

 

w tej kasie już sensownego golfa IV kupisz, przy odrobinie szczęścia może uda się go ustrzelić z ARL - em

 

Zapomnij :P Golfy/Bory/Leony/Octavie w TDI są w cenie, za 12k ciężko będzie coś kupić... Wiem bo sam szukałem do niedawna takiego ale wybór padł na coś innego :)

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie mam zamiaru forsowac zadnego pomyslu , napisze tylko dlaczego wybralem Vectre B...

 

-za male pieiadze mozna miec fajny rocznik

-calkiem ladny samochod szczegolnie przod

-wygodny dosc konfortowe zawieszenie ( w tej cenie i klasie )

-bardzo tanie czesci eksploatacyjne w porownaniu do aut VAG'a

-sporo udogodnien w malej kasie

 

 

minusami ktorych nie zauwazylem posiadajac 2x vectre B , 1x zafire , 1xastre II ale o ktorych ludzie czesto pisza to rdzewienie ( stawiam kaste browara temu kto na blachuwie znajdze u mnie jakies ognisko rdzy ) , spalanie oleju tutaj benzynowe biora to fakt ale bez przesady , skrzypienie plastikow tak czasami gdy sie wlancza nawiew na szybe to cos tak przeskakuje ale cichnie po chwili , z tylu tuleje zawieszeniua w kombi szczegolnie - tez robilem ale koszt calosciowy 250zl z robocizna ceny czesci do passata b5 o ile sie nie myle wynosily 450zl jak dziewczyny brat robil u siebie....

 

A gdy szukalem samochodu w tej kasie , to szukalem czegos duzego i wygodnego do 10tys z rocznika 98-00' jezdzilem po komisach i probowalem sie przejechhac i uwazam ze chociaz na tyle vectra zasluguje...

Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo trzeba oglądać dokłądnie przy oględzinach ,trafiają się całkiem zajechane i całkiem dobre egzemplarze więc tu nie ma nic do marki tylko jak był uzytkowany i gdzie.Miałem okazje przejechać się Vectrą B mimo że byl silnik 1.6 B to dawał sobie rade.Wykonanie w środku niczego sobie z tym że w astrach i Vectrach ją się często kierownice .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie było przed chwila przeglądałem allegro pod względem golfów 1.9 TDI 90 KM do 12 tyś i znalazłem tylko 2 sensowne i to jeszcze do rejestracji ... (w tym jeden biały).Jesli o benzynie byłaby mowa to się zgodze , a żeby dobrego diselka do 12 tyś to nie lada wyzwanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najświeższego Gofa 3. Golfa 4 w cenie do 12 tysięcy odradzam, bo będzie po zderzeniu z pociągiem a w lepszym wypadku po zderzeniu z tir-em. Golf 3 tak do 10-11 tysęcy powinien być na wypas wyposażeniu i w bardzo ładnym stanie, może nawet nie bity albo bity w 1 miejscu. Oczywiście trzeba pojeździć i poszukać/pooglądać. Polecam komisy na trasie Poznań-Gniezno, jest ich tam bardzo dużo na odcinku kilku kilometrów i auta są na bieżąco sprowadzane, bardzo duży wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...