Skocz do zawartości

Co sądzicie o firmie Magnat


Marcin165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no ja powiem ze słyszałem cos innego

 

z tego co wiem to glośniki magnata potrzebuja bardzo duzo mocy i mało kto potrafi to zagwarantoac i dlatego graja jak graja ale jak juz ktos zagwarantuje dostatecznie duzo mocy t potrafia ślicznie zagrać

Edytowane przez Marcin165
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to glośniki magnata potrzebuja bardzo duzo mocy i mało kto potrafi to zagwarantoac i dlatego graja jak graja ale jak juz ktos zagwarantuje dostatecznie duzo mocy t potrafia ślicznie zagrać

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: Dobre :D Zapewne systemy przednie tej firmy zaczynaja slicznie grac dopiero po zapewnieniu im minimum 1kW :hurra:

 

A troche powazniej - nie porownuje sie marek ale konkretne modele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są produkty Magnata ( jak w każdej firmie ) lepsze także, nie mniej jednak w przypadku tej marki to raptem parę klocków.

Niestety firma poszła w ilość, a nie jakość.

 

z tego co wiem to glośniki magnata potrzebuja bardzo duzo mocy i mało kto potrafi to zagwarantoac i dlatego graja jak graja ale jak juz ktos zagwarantuje dostatecznie duzo mocy t potrafia ślicznie zagrać

 

dobry tekst, muszę zapisać sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać , fima budzetowa i tyle. Cena = jakośći w tym przypadku a jakość wykonania dostateczna, dzwiek rozmyty, mala "rozdzielczosc" , detaliczność, slaby DF , dosc czeste awarie zwlaszcza przy pracy w granicach mocy maksymalnej. Wystarczy ?

 

To co napisałeś to bzdury. Dlaczego? Równie dobrze możesz powiedzieć że telefony nokii są do kitu.

 

Każda firma ma sprzęty mniej i bardziej udane, drogie i tanie, lepsze i gorsze, nie można wszystkiego mierzyć jedną miarką :!: :!: :!:

 

Wielu początkujących myśli że magnat jest dobry ale jbl lepszy. Ten drugi ma w ofercie głośniki za 150 i za 5000zł, a Ty słyszałeś te najtańsze i powiesz że JBL jest do dupy kiedy ktoś zapytaj jak gra system GTI? :wstyd:

 

Widzę że zdobyłem brązowy medal :rotfl:

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat "gral" ladnych pare lat temu , niektore wzmaki byly naprawde spoko a teraz glosniki jak i wzmaki to totalna budzetowka , nie warto tego kupowac ani nowego ani uzywanego jest poprostu kiepsko yak jak obecne produkty blaupunkta z takiej polki cenowej...

 

 

no ja powiem ze słyszałem cos innego

 

Skoro uwazasz inaczej to juz twoja sprawa tylko po co pytasz skoro juz masz odpowiedz...

 

z tego co wiem to glośniki magnata potrzebuja bardzo duzo mocy i mało kto potrafi to zagwarantoac i dlatego graja jak graja ale jak juz ktos zagwarantuje dostatecznie duzo mocy t potrafia ślicznie zagrać

 

 

Skoro juz nie chcesz dyskutowac o calej marce tylko o glosnikach to rozmawiajmy na konkretach tylko nie mow ze xpress czy AD albo XTC graja bo one tylko potrafia halasowac a jak mowisz o zestawach odseparowanych to tez prosze bardzo ale na konkretach bo pytanie co sadzicie o marce Fiat nic by nie dalo pytajacemu bo mozna napisac totalny szit a mozna napisac chcialbym go miec ;) Bo chyba roznica pomiedzy 126P a nowym Bravo jest dosc spora

 

 

Widze ze tak sie rozpisalem ze temat sie rozwinal zanim wyslalem posta :D

Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie niewlasciwie zadane. NIe ocenia sie calosci firmy ale jej konkretne produkty. I to Kolega wyskoczyl z tym dosc zabawnym tekstem ze "Słyszał " cos innego ... cos , co brzmi bardzo zabawnie . Wiec niech kolega sie nie dziwi takich reakcji :P

 

PS - skoro Kolega slyszal cos innego to po co pyta? Czyzby nie ufal tamtemu zrodlu informacji ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu słyszałe kilka opini na ten temat ludzi którzy w tym siedza i chiałem tez zapytac tutaj.

 

zreszta nie wiem czemu ale mam takie wrazenie ze wiekszosc z was jest tutaj jak by przeciwna magnatowi ozna powiedziec tak wszystko co inne dobre ale magnat ble;p

 

 

 

a co do fiata 126p to nie powiem przgranoł bym

Edytowane przez Marcin165
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta nie wiem czemu ale mam takie wrazenie ze wiekszosc z was jest tutaj jak by przeciwna magnatowi ozna powiedziec tak wszystko co inne dobre ale magnat ble;p

 

 

Kup a sie przekonasz. Jesli nie masz wymagan i nie szkoda Ci kasy - kup byle co z napisem MAGNAT. Ale jesli kiedys uslyszysz cos, co GRA i kosztuje tyle samo to pretensje miej do tych zachwalajacych CALA firme magnat. I w koncu przestan pisac o calosci !! Masz konkretny model na oku - podaj a dostaniesz opinie.

 

mam takie wrazenie ze wiekszosc z was jest tutaj jak by przeciwna magnatowi ozna powiedziec tak wszystko co inne dobre ale magnat ble

 

A jak myslisz czemu ? Myslisz ze to jakis protest? Zmowa? Po prostu wiekszosc stara sie kupowac dobre ( nie koniecznie drogie! ) produkty a nie g... Ja powiem tak: wszystko co dobre - tak. Reszta jest ble :P

 

a co do fiata 126p to nie powiem przgranoł bym

 

Gdybys w tych samych pieniadzach mial powiedzmy Bravę ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety kolego konkrety.... Ty bys chcial 126P a ja nie bo cenie sobie wygode i cisze podczas jazdy i bym wybral bravo a tu lubsz moze kolekcjonowac stare male samochody i ty byc wolal malucha.... Dlatego glupie jest pytanie co kto sadzi o danej marce...

 

 

Chcesz uslyszec ze magnat jest dobry to ok jest swietny pewnie dlatego praktycznie nikt z tego forum go nie uzywa , wolimy wydac ta sama kase na gorsze wzmaki i glosniki , a moze jednak wiemy co robimy ? Chyba zadajac pytanie kierujesz je do ludzi ktorzy sa w miare twoim zdaniem kompetentni ? To dlaczego jak dostajesz odpowiedz ktora jest nie po twojej mysli to wymyslasz zmowy przeciwko danej firmie ? Chciales potwierdzenia ze cos co kupiles lub chcesz kupic bylo warte kasy jaka wydales ?

 

Sam sobie odpowiedz :D

Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz maluszek ma swoja gistori i naped na tył i miałem wieksza radoche jak jechałem maluchem którego wytargałe od babki z garazu niź moim audi wiec wiesz:D

 

Cieszymy sie Twoim szczesciem :) Ja jednak wole swoje Audi ;) Ale gdyby ktos zapytal mnie czy Audi jest dobre to zapytal bym - a ktore ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś to bzdury. Dlaczego? Równie dobrze możesz powiedzieć że telefony nokii są do kitu.

 

Każda firma ma sprzęty mniej i bardziej udane, drogie i tanie, lepsze i gorsze, nie można wszystkiego mierzyć jedną miarką :!: :!: :!:

 

Wielu początkujących myśli że magnat jest dobry ale jbl lepszy. Ten drugi ma w ofercie głośniki za 150 i za 5000zł, a Ty słyszałeś te najtańsze i powiesz że JBL jest do dupy kiedy ktoś zapytaj jak gra system GTI? :wstyd:

 

Widzę że zdobyłem brązowy medal :rotfl:

 

Spokojnie , pokaz mi te glosniki /wzmaki co sa super udane i ludzie startuja tym na zawodach sq ? Jakos nie slychać o nich , a to że firma ma lepsze i gorsze produkty to wiadoma sprawa, np Focal posiada seria budzetowa i jest ok, albo ostatnio Aston Martin wypuscił takie małe gowienko pokroju matiza po to tylko żeby sie utrzymać .

Ale do czego dąże. Chodzi o to że ta firma w grubej wiekszosci poszła na ilość tak jak sanders pisze. Kolega pyta o opinie na temat marki to dostał, magnat w grubej wiekszosci jest tanim sprzetem i gra tak jak kosztuje,a że sa lepsze produkty i gorsze to tak jest w kazdej firmie ktora oferuje sprzet dla różnych odbiorców. Np zachwalana Yakuza, owszem najwyższa seria swego czasu , model "referencjyjny" heh, ladnie gra ,a raczej wali , za te pieniadze oczywiscie. Jednak to dalej Alphard i brakuje jakosci wykonania - patrz - cewki, resory dolne. Tak samo jest z magnatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma magnat ma fajnego pieska w logo i zabawna trzcionke w logo :)

 

powiem tak. Mam starego JBL'a z papierowa membrana. kolezanka ma w swoim megane "tube" magnata, z ktorej byla tak zadowolona i uchachana i nie raz wjezdza na podworko z halasem w aucie. Niedawno uslyszala jak cos u mnie gra w bagazniku (nie bylo glosno, tylko z kultura) i zapytala jaka tube mam w bagazniku bo tak jakos inaczej gra. Jak zobaczyla nieciekawy wyglad mojego jebeela to sie zdziwila jak cos tak brzydkiego moze tak ladnie i szybko grac (wiadomo, mam skrzynke nie tube i to w dodatku mam closed).

od tamtego czasu juz jej sie nie podoba "tuba" magnata zasilana jakims tam wzmakiem magnata (ktory juz 2 raz nawala w ciagu 6 miesiecy)

Edytowane przez Ricola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

albo ostatnio Aston Martin wypuscił takie małe gowienko pokroju matiza po to tylko żeby sie utrzymać .

 

Unie Europejska zadecydowała, że każdy producent samochodowy musi osiągnąć przeciętny poziom emisji CO2 dla całej gamy swoich samochodów, np.: sprzedając dużą benzynę, muszę też sprzedać małego dieselka (BMW seria 7, a 1), Gubatti jest od VW, Jaguar jest własnością Taty, więc np one nie mają problemu, a Aston Martin ma problem, bo nie jest niczyją własnością i chcąc obniżyć średnią, musieli wypuścić coś małego - Aston Martin Cygnet.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , pokaz mi te glosniki /wzmaki co sa super udane i ludzie startuja tym na zawodach sq ? Jakos nie slychać o nich , a to że firma ma lepsze i gorsze produkty to wiadoma sprawa, np Focal posiada seria budzetowa i jest ok, albo ostatnio Aston Martin wypuscił takie małe gowienko pokroju matiza po to tylko żeby sie utrzymać .

Ale do czego dąże. Chodzi o to że ta firma w grubej wiekszosci poszła na ilość tak jak sanders pisze. Kolega pyta o opinie na temat marki to dostał, magnat w grubej wiekszosci jest tanim sprzetem i gra tak jak kosztuje,a że sa lepsze produkty i gorsze to tak jest w kazdej firmie ktora oferuje sprzet dla różnych odbiorców. Np zachwalana Yakuza, owszem najwyższa seria swego czasu , model "referencjyjny" heh, ladnie gra ,a raczej wali , za te pieniadze oczywiscie. Jednak to dalej Alphard i brakuje jakosci wykonania - patrz - cewki, resory dolne. Tak samo jest z magnatem.

 

 

A gdzie ja napisałem żeby startować w SQ na magnacie? :przestraszony:

 

Ta firma ma w swojej ofercie głośniki/wzmacniacze które poza "fajnym" nic sobą nie prezentują, ale ma też wysokiej klasy produkty np. kolumny home audio serii Quantum za przeszło 7 tys. pln (nie słyszałem ich i nie twierdzę że to najlepszy zakup w tej cenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś poprawnie grający subwoofer Magnata a konkretnie xecutor 1200. Grał naprawdę przyzwoicie i pomimo 220 w rms dość mocno i miękko kopał. Później usłyszałem xpres-y i inne budżetowe głośniki i zdanie o firmie zmieniłem. Jednak, że jest całkiem do bani nie powiem, bo miała kilka udanych modeli, choćby ten wymieniony wyżej głośniczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem żeby startować w SQ na magnacie? :przestraszony:

 

Ta firma ma w swojej ofercie głośniki/wzmacniacze które poza "fajnym" nic sobą nie prezentują, ale ma też wysokiej klasy produkty np. kolumny home audio serii Quantum za przeszło 7 tys. pln (nie słyszałem ich i nie twierdzę że to najlepszy zakup w tej cenie)

MB - raczej chcialem sie odnieść do tego że magnat nie ma fajnych kolockow, jedynie klocki w jakosci dostatecznej - czytaj dzialaja. Tyle. A i rozmawiamy tu o CA a nie HA :).

 

TomoMadej - wiem o tym że chodzi o normy jestem zorietowany w tej kwestii, pozwoliłem sobie na małe uproszczenie tematu :).

 

Co by OT nie robic dalej dodam że jak za tą kase w cenie magnata to jest on powiedzmy ok , chociaz ja osobiscie nie kupilbym magnata tylko polował na jakies inne rzadkie, nieznane klocki w naszym kraju ktore mozna kupić tez w okolicach 100-300zł a jakosc jest na poziomie.

Oczywiscie na poczatek magnat jest jak najbardziej ok , przeciez nie kazdy odrazu kupuje braxy , genesisy itp bo raz - moze go byc nie stac na nie , wiekszosc ludzi ktora zaczyna przygode z audio tak naprawde nie wie czego szukać i czy polknie bakcyla czy nie to sie dopiero okazuje dopiero po jakims czasie , a pozatym trzeba sie troche osluchac swojej instalacji i innych zeby moc powiedziec co w niej nie jest tak i jakiego brzmienia sie szuka.

Z resztą doskonale to widać po zakładanych tematach na forach tematyki ca - kupie dobry sprzet ale nie wiem czego szukac doradzcie , i dorady sa , ale gosc nie wie czego szuka, i tak na prawde w ponad 80% przypadkow starczylo by mu granie za 1/2sumy jaka chce przeznaczyc i tez bylby zadowolony. A w miare jedzenia i powiekszania sie apetytu zmienial by sobie klocki.

 

Co chce przez to powiedzieć kończąc ten wywód - do autora tematu- kup sobie magnaty te co ci sie podobają niekoniecznie te najdroższe zamontuj sprzet i sluchaj , jak bedzie Ci mało to wtedy napisz na forum co chcialbys uzyskac , czego Ci brakuje i wtedy coś bedziemy rozkminiać co warto wymienic na co itp.

Over and out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie... Magnat kiedys tak jak JBL czy Infinity byl szeroko wypromowany w PL bo byli w zasadzie pionierami Car Audio i kazdy kilka lat temu chcac miec cos "modengo" szukal wsrod tych marek, stad taka popularnosc do dzis. Magnat zawsze byl tanszy i odpowiednio "gorszy" od tych 2 pozostalych dlatego zyskal taka renome, bo bil rekordy sprzedaży.

Nie zgodze sie tu z kolega ktory napisal o starych lepszych konstrukcjach magnata...(no moze poza jednym ciekawym monoblockiem) Moim zdaniem teraz koncern przezywa lekkie ozywienie miedzy innymi dlatego ze nalezy do tej samej grupy co Mac Audio ,a ona to wlasnie "zgarneła" PHASE, i magnatowi z tego "pochłoniecia" cos skapneło. Da sie to zauwazyc po nowych seriach zestawow odseparowanych czy wzmacniaczy. Seria rx chocby jest tego niezlym przykladem...

Tak jak teraz i MAC potrafi byc w niemieckich testach postrzegany za jakiegos tam gracza tak i moze i magnat urosnie z czasem.

 

 

Do sedna, poki co to budzet liga i tak tez sie ukierunkowali, tak jak JBL/infinity postawili na ilosc, moze sie to zmieni.

Druga sprawa jest fakt , ze w tym pedzie na ilosc nie docenili pewnie wiekszosci swoich produktow, JBL zreszta takze...

 

Jak pisal RICOLA, ma na pokladzie suba wyjetego z "tuby" JBL'a a mianowice glosnik DS 120, i wystarczylo mu zmienic "srodowisko" aby przekonac sie ze jest naprawde niedoceniany, jestem przekonany ze niektore wyjete z tych smiesznych seryjnych obudów i zestrojone chocby na ucho glosniki Magnata tez sa w stanie pokazac zdecydowanie ciekawsze granie.

Wiadomo ze nie da sie z tego zrobic hi-endu ale wierze ze da sie uslyszec wiecej...

 

Wystarczy spojrzec jak jest skonstruowana wiekszosc "fabrycznych" subow sprzedawanych na alle , kawalek portu fi 60, jakie strojenie... po co... I wlasnie tak to jest. Dlatego powodzenia tym ktorzy lubia testy... Brac, probowac i dzielic sie wrazeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...