Skocz do zawartości

Ocena instalacji i pomoc


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tylko uwazam ze nie uslysze roznicy pomiedzy jedny i drugim , a ty w slepym odsluchu dasz rade zauwazyc roznice w przypadku metra takiego kabla i kabla miedzianego ?

 

Chcesz lepszy masz tutaj profi kabel http://allegro.pl/kabel-bridge-berc240-bass-conductor-2x-4mm2-i1420368295.html jest teoretycznie lepszy ale czy przy niskich mocach i dlugosci to robi roznice inna niz dobre samopoczucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie, jesli użyję go zgodnie z przeznaczeniem(głośniki), ale myśle o zasilaniem nimi wzmaków(tu w grę wchodzi dużo amperów, co też pisze w tabeli). Nie potrzebyję lepszych. Do głośników jak dam 2x1,5 to będzie aż za dość. Edytowane przez simon-u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz zamiar puscic nim zasilanie ?

 

Nie napisałem rownież że jest cos złego w kupowaniu kabil CCA tylko ze ja takiego kabla bym nie kupił.

 

 

Ok ale dlaczego , dla lepszego samopoczucia ? Roznicy nie uslyszysz z obrobka nie bedzie problemu ( brak roznicy ) cena niska wiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to chyba żart. Zasilanie kablami głośnikowymi? <wow> myślę że to zły pomysł.

 

Trafiłeś w sedno. :) w sumie chodzi chodzi o samopoczucie no i chyba o to że miedź jest lepszym przewodnikiem niż alu. Zostawmy moje "zboczenia". pojawił się nowy problem: zasilanie kablami głośnikowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głośników jak dam 2x1,5 to będzie aż za dość.

 

 

Z tym sie zgodze sam mam 1,5 do przodu i 2,5 do suba ale...

 

 

Nie, jesli użyję go zgodnie z przeznaczeniem(głośniki), ale myśle o zasilaniem nimi wzmaków(tu w grę wchodzi dużo amperów, co też pisze w tabeli). Nie potrzebyję lepszych.

 

Tutaj uwazam ze utrudniasz cos co jest proste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by to była miedź, to obliczyłem że trzy komplety takiego 2x4mm (szacuje z zaniżeniem 2,5 mm kw. drutu z miedzi) starczyło by z dodatkowym zapasem na sub, gdybym kiedyś chciał. Pod głosniki nawet jak aluminium, to z pewnością starczą i tanie :)

 

To co się lepiej nada do zasilenia wzmaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jak się za coś brać to porządnie. Odpuśc sobie zasilanie wzmaków kablami głośnikowymi. Kable głośnikowe śą do podłączenia głośników a zasilające do podłączenia zasilania i tego sie raczej trzymaj.

 

Od biedy spaware mozna zastosować chociaż ostatnio przeczytalem kilka obfitych tematow na temat kable spawarkowe vs. kable zasilające CarAudio i wynika z nich ze nie powinno się stosować spawarowych w CA. Z tego co pamiętam to pan z ESSA sie dość konkretnie wypowiedział w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że taki wyjdzie drożej. Dzięki :super:

a tu sie dowiedziałem czegoś nowego:

"Wykonany w technologii Bass Conductor - posiada wewnątrz splotu specjalny przewód o przekroju 1 mm2 przeznaczony do przenoszenia niskich częstotliwości (zapewnia to szybki i głęboki bas). Splot sześciu wiązek (6x 68x 0,10 mm2) zajmuje się przenoszeniem średnich oraz wysokich częstotliwości."- tego mnie w szkole nie uczyli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego sie nie nadaja ? Najglosniejsze samochody w polsce uzywaja spawarki wiec sie sprawdza ale ciekawy jestem co tak P.Jurek wymyslil :D Jak mozesz to podaj linka

 

 

p.s tez mam spawarke i przy mocy wyzszej niz to co kolega montuje 16mm2 sie sprawdza , spadki nie wieksze niz 0.8V , brak jakis nie pokojacych objawow , ( kabel byl rozcinany i skracany przed zima po tym jak spedzil rok w samochodzie wie widze zasniedzenia wewnatrz

Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wykonany w technologii Bass Conductor - posiada wewnątrz splotu specjalny przewód o przekroju 1 mm2 przeznaczony do przenoszenia niskich częstotliwości (zapewnia to szybki i głęboki bas). Splot sześciu wiązek (6x 68x 0,10 mm2) zajmuje się przenoszeniem średnich oraz wysokich częstotliwości."- tego mnie w szkole nie uczyli :D

 

 

Kolego bo to jest High end o takich technologiach w szkole nie ucza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez P.Jurek napisal ze spawarka sie nie nadaje bo jak ludzie ja beda kupowac bo jest tanszy to sprzedaz w sklepie spadnie wiec , po madrym wywodzie w tamtym temacie musze ci odradzic takie rozwiazanie lepiej zakupic w essa za 2x tyle kable CA pniewaz posiadaja wszystkie wazne atesty do tego zeby przewodzic prad a kable do spawarek nie poniewaz czym jest natezenie pradu plynace w przypadku spawarki w porownaniu do naszym poteznych wzmakow ktore pobieraja z 30A ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak cos moge zapytac co tam jeszcze ma ale 50mm2 to tylko to co napisalem. ma jeszcze jakies cieńsze. obadam jutro i mogę dać znać.

 

Zawsze myślałem że miedź to miedź no i tez potraktowałem wypowiedz pana Jurka jako "spaware mozna ale lepiej nie' :D Sam myśle nad zastosowaniem spawarkowego 50mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie hsk i zony :) Czekam do wypłaty na wygłuszenie furtek. Mam mały problem z nimi, ponieważ strasznie pochłaniają basy. Przerzucałem przez nie rózne "głośniczki", które grały pod samym radiem i pod wzmakiem. Efekt był taki, że w najlepszym wypadku po drzwiach i po aucie chodziły prądy(efekt subwoofera), ale basik słyszalny był znikomy. Wyczytałem o pierścieniach z mdf-u, które pomagają przy dużych furtkach. Moje pytanie jest takie, jakiej grubości mdf zastosować i na ile to pomoże, a może same wygłuszenie już pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję, bo w tym momencie gra to gorzej niż seryjne głośniki pod samym radiem w innych samochodach. Przed chwilą zamieniłem głośniki na hsk i trochę głośniej lecz nadal zero basu. Po wypłacie robię wycieczkę do ciastoramy po maty ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...