Skocz do zawartości

Alpine 9855 - przerobiona kostka?


Plazma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wymieniałem radio na alpine cda-9855, mój egzemplarz ma przerobioną kostkę i chciałbym się dowiedzieć jak to ma działać po tej "przeróbce". Pytam Was, spotkałem się z tym pierwszy raz a nie chce czegoś zepsuć na starcie :)

 

Auto marki peugeot.

 

Foto tej kostki w załącznikach.

 

PS. Proszę się nie śmiać z pytania, dopiero się uczę :)

post-5143-057976100 1295439171_thumb.jpg

Edytowane przez Plazma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie widzę żeby kostka była jakoś przerabiana :suchy:

No chyba że chodzi Ci nie kostkę a o przewody - bo tylko to się rzuca w oczy że jest połączony czrwony z żółtym czyli radio będzie grało "na stałe" nie zależnie czy będziesz miał kluczyk w stacyjce czy też nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje eks radio i moja kostka :P Tak jak Ci pisalem, bedziesz mial na stale zasilanie.. Jest to dobre jak sluchasz na postoju czesto itd.. Ale oczywiscie moze przyczynic sie do zuzycia aku :P W mojej 19 letniej Magdzie mialem tak i do tego jeszcze 3 piece.. Grubo ponad 1 kW mocy i jazda na krotkich odcinkach i nic mi sie z aku nie dzialo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tutaj widzę będzie albo grało na bez kluczyka albo grało tylko z kluczykiem ale np. nie będą zapisywały się stacje.Kostka alpiny jest trochę źle zrobiona i żeby było podłączone prawidłowo musisz odizolować ten czerwony połączyć go z żółtym z tym co został a tamto nie zostanie jak jest. Efekt powinien być taki że przekręcasz kluczyk radio samo się włącza wyciągasz wyłącza się ale przy tym pamięta stacje , kontynuuje piosenkę a nie puszcza płytę od początku itp.

 

Jeśli jest na stałe to będzie ciągało prąd non stop u mnie rozładowywało to aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę do auta to podłączyć i sprawdzić czy pamięta, jak będą problemy to zaraz wracam i się pokombinuje :)

 

Jeśli jest na stałe to będzie ciągało prąd non stop u mnie rozładowywało to aku

 

Przy taki połączeniu nawet jak wyciągnę panel, to radio będzie rozładowywać aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo opisalem jak to bylo u mnie.. Stare auto, gruby pobor, jazda na krotkich odcinkach, cicho to puszczone nie bylo i aku ani nie zajeczal :D

 

Zostaw ta kostke w swietym spokoju, u mnie to radio nie pobieralo lewego pradu, wiec u Ciebie tez raczej nie bedzie.. Zalacz tak jak jest, a jak ktoregos dnia nie odpalisz, to wtedy pierwsze co to sprawdz radio :)

Edytowane przez Ache
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok tak jak jest :) Jeśli aku się rozładuje na dniach to się pomyśli.

 

Co do radia, to w porównaniu do kenwooda KDC-PSW9527 którego miałem wcześniej jak dla mnie brzmiał tak jakby to powiedzieć wiele "przyjemniej" ale zobaczymy jak się z ustawieniami pobawię.

Ale co się stało z wooferami to masakra jakaś, dostały takiego kopa jakby dostawały 2x więcej mocy, aż się boję słuchać głośniej bo mam wrażenie ze zaraz membrany wyskoczą z zawieszeń.

 

zauważyłem, że radio ma jedną wielką (dla mnie) wadę, czyli brak wejścia liniowego... A właśnie tak podpinałem telefon z muzyką w formacie .flac.

Mam pytanie, czy istnieje takie coś jak przejściówka z wejścia zmieniarki na właśnie AUX IN?

proszę powiedzcie, że takie coś istnieje...

 

A może czegoś nie zauważyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...