Skocz do zawartości

Helix W10 Competition - jaki wzmacniacz??


marek717
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam Helixa P10V w bagażniku, na przodzie HSK i wszystko ciągnie mi bez problemu Phase Evo RS4, nie czuje niedosytu ;)

Do tego mam kondzia 1F coby przy mocniejszych uderzeniach basu mocy nie brakło. Jak dla mnie i kilku znajomych gra to bardzo przyzwoicie.

Myślałem też nad kupnem osobnych wzmacniaczy na przód i tył, ale żeby grało z dobrą jakością cena wyjdzie podobna.

 

od 6:14 najlepiej na 720p ;)

 

A jakbyś szukał zdjęć tego wzmaka tutaj masz kilka: KLIK

Edytowane przez Domanoid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS4 jest naprawdę dobrym wzmacniaczem i w zasadzie jedyne co można mu zarzucić to ostrzejsze traktowanie tweeterów dlatego w niektórych aplikacjach niektórym osobom się nie podoba. Jest pod tym względem przeciwieństwem np. Pioneera 944 który oferuje porównywalną moc i jakość ale gra odmiennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość duży... No zależy jak na to patrzeć - pisałeś że zamierzasz w przyszłości również zmienić głośniki na przodzie i również podpiąć pod wzmacniacz. Dwa wzmacniacze razem na pewno przewyższą wielkością jeden ;)

No ale to sprawa dyskusyjna - bo przy dwóch wzmacniaczach można jeden umieścić z lewej strony a drugi z prawej strony bagażnika (lub jeden na górze drugi na dole lub jeden położyć na drugim :D).

 

Podawałem Ci ofertę wzmaka pod sam subik na pw ;) Jest wiele różnych wzmacniaczy i raczej ciężko aby ktoś jednoznacznie Ci powiedział "weź ten". Weźmiesz i nie będziesz zadowolony. Każdy wzmacniacz charakteryzuje się czymś tam, jeden gra miękko drugi twardo itp itd :) Najlepiej jakbyś miał możliwość odsłuchania kilku wzmacniaczy. Pojedź na jakiś spot CA i posłuchaj różnych konfiguracji. Taka moja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spocik eis wybiorę pewnie, tylko trzeba się w końcu zdecydować na coś, gość pisał ze ten RS4 zanim zamontuje przód to się będzie marnował, no sam już nie wiem co wybrać

 

edit:

 

jakis gość znowu poleacał taki: STEG QM 75.2 X Q-MOS II

 

brat ma alpine 3525 czy mógłby ten helix działać pod tym piecem tak dla sprawdzenia??

 

a jeszcze wczensiej to helix DB four

Edytowane przez marek717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subek potrzebuje tak 300-350W aby fajnie grać (moje zdanie - mam nowszego bliźniaka czyli P10 i to moje zdanie).

Alpine nie zasili dobrze tego suba. Podpiąć dla sprawdzenia możesz oczywiście. Ale to nie będzie to co może pokazać W10. Alpinka ta ma 200W rms.

Steg już lepiej bo ma 250W rms wg. danych katalogowych.

Helix DB Four ma 180W rms w mostku - ale idąc powyższym tokiem myślowym też będzie się marnował bo dwa kanały nie będą do wakacji działały :P

 

Także powyższe do W10 moim zdaniem sie nie nadają. Proszę innych jeszcze o zdanie ;)

Już bardziej do suba by się nadawał powiedzmy Kenwood KAC-PS400M lub KAC-PS200M.

 

RS by się marnował? Będzie po prostu napędzał subwoofer. Nie wiem czy to można nazwać marnowaniem się ;)

 

 

PS. Może ktoś jeszcze inne wzmaki poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słuchałem pod Stegiem i starą Alpiną. Steg targał tym głośnikiem jak chciał, nie brakowało kontroli ani wykopu. Przy DnB pukało aż miło, szybko, punktowo i mięsiście. Pod alpine było miękko i całkiem przyjemnie, ale żeby głośnik pokazał pazur i wyginał blachę w aucie, mocy już trochę brakowało. Pod BD Four nie słuchałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słuchałem pod Stegiem i starą Alpiną. Steg targał tym głośnikiem jak chciał, nie brakowało kontroli ani wykopu. Przy DnB pukało aż miło, szybko, punktowo i mięsiście. Pod alpine było miękko i całkiem przyjemnie, ale żeby głośnik pokazał pazur i wyginał blachę w aucie, mocy już trochę brakowało. Pod BD Four nie słuchałem...

 

kolego czyli, Ty słuchałeś w10 i pod jakim wzmakiem grał najlepiej wg Ciebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go pod kilkoma piecami i moim skromnym zdaniem zagrał najlepiej pod alpiną 3539 i pod mostkiem stega 75.4. Pod Alpine 3544 też było sowicie. Z kolei pod Alpine 3523 było nieźle, ale głośnik nie pokazał swoich pełnych możliwości. Pod jbl gto 75.2 było mułowato i bez wyrazu... Z innymi piecami go nie testowałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...